SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Celal Şengör’ü Hiç Böyle Görmediniz! Atatürk’ü Anlatırken Hıçkırarak Ağladı

Ünlü jeolog ve akademisyen Celal Şengör, gençlerle sohbet ettiği bir etkinlikte Atatürk'ü anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Her fırsatta Atatürk’e olan hayranlığından bahseden ve ülke için yaptığı çalışmalarını anlatan Yer Bilimci Celal Şengör, gençlerle buluştuğu bir etkinlikte gözyaşlarına hakim olamadı.

Şengör, Atatürk’ün ülkedeki kütüphanelerin açılmasına olan katkılarını vurgulayarak gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Şengör, konuşmasında gençlere okumanın önemini; “Şu anda adam gibi birkaç kütüphanemiz varsa bunlar tek başına Atatürk’ün marifetidir. Bakın unutmayın. Atatürk’ün peşinden ayrılmayın. O bize bıraktı bu memleketi. Benim dedelerim göçmendi. Balkan göçmeni. İkisine de memleketlerini hatırlattığın zaman başlarlardı ağlamaya. ‘Biz’ diyorlardı ‘Vatan kaybettik. Atatürk bize bir vatan verdi.’ Onu korumak bizim vazifemiz. Bunu unutmayın, hiçbiriniz. Onun gençliğe hitabesini okuyun o yeter.” şeklinde duygusal sözlerle ifade etti ve okumaktan vazgeçmemelerini dile getirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler