Coronavirus (Covid-19)

  • 245,435,740Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,982,150Ölü Sayısı
  • 17,965,550Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

İşte AK Parti'nin Merak Uyandıran Animasyonu

#AKParti​ sosyal medya hesabı #Twitter​'dan #CHP​'nin yalanlarıyla ilgili video #animasyon​ paylaştı. Yapılan paylaşımda, "Yalan üretim merkezi." ifadelerine yer verildi.

Devamını Oku

Muharrem İnce: Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu

Eski CHP milletvekili Muharrem İnce, gazeteci Bekir Coşkun'un cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana çekilen fotoğraftan kendisinin kesilip çıkarılmasına tepki göstererek, "Partide bölücü kimmiş, herkes görmüş oldu" dedi.

"Bin Günde Memleket Hareketi' sloganıyla tüm şehirleri ziyaret etmeyi hedefleyen #CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Sakarya ve Kocaeli'de gerçekleştireceği ziyaretler öncesinde Yalova'daki evinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

 

İnce, yaptığı açıklamada, gazeteci Bekir Coşkun'un cenaze töreninde Kılıçdaroğlu'nun solunda yer tuttuğu fotoğraf karesinin, kendisinin bulunduğu bölüm kesilerek paylaşmasına tepki gösterdi.

 

"Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu"

 

Fotoğraf karesini kesenleri bölücülükle suçlayan İnce, "O fotoğrafı çeken, fotoğrafın CHP'nin resmi sitesinde yayınlanmasına izin verenlere teşekkür ediyorum. Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu. Evet, partide bölücüler var. Onların da kim olduğunu, oto fotoğrafı yayan kişi, çeken kişi, ona onay veren kişiye bölücülerin kim olduğunu gösterdiği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

"Muhalefet kendine baksın"

 

Muhalefetin 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden vazgeçmesi gerektiğini söyleyen İnce, şöyle devam etti:

 

"Muhalefet büyümüyor, küçülüyor. Muhalefetin yalanı 'Bizi saray karıştırıyor. Bize müdahale ediyorlar' şeklinde bir tavır koyuyorlar. Baktığımızda CHP'nin bir yetkilisi 'Ben Atatürk demem' diyorsa bunu kim söyletiyor. Peki kurultayın yetki vermediği kişileri, seçmediği kişileri aynı göreve iki satır yazıyla atıyorsan, bunu kim yapıyor. #Azerbaycan konusunda, partiden farklı açıklamalar yapıyorsan bunun sarayla ne alakası var. İskambil kağıdıyla ekonomiyi düzeltmeye çalışıyorsan kendine bakacaksın. Partinin genel başkanı ile cumhurbaşkanı adayı bir cenazede yan yana gelmiş. Değerli bir ağabeyimizi son yolculuğuna uğurlarken çekilen fotoğrafı sen kesiyorsan, kendini tartışmaya açıyorsan kendine bakacaksın. Hem hata yapacaksın hem de suçlu arayacaksın. Bölücünün de kim olduğu, yanlışı da kimin yaptığı, kimin karıştırdığı ortadadır. İktidarın karıştıracak takati yok. Biraz akıllı bir muhalefet olsa bunları göndereceğiz ama önce muhalefet kendine baksın. 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden bir an önce vazgeçmeleri lazım."

 

"Hodri meydan seçime gidelim demek doğru değil"

 

Bir anket firması tarafından yapılan araştırmada CHP'nin oy oranının yüzde 17'ye düşmesiyle ilgili muhatabın kendisi olmadığını belirten İnce, "Anketi ben yaptırmadım. Türkiye'nin güvenilir kurumlarının yaptırdığı anketler var. Yaklaşık öyle görünüyor. İktidarın oyu düşerken muhalefetin de oyu düşüyor. Ayrıca o anketi yapan firmaya CHP, 2014'ten beri 8 milyon liranın üzerinde para verdi. Kendi para verdikleri firma bu. Anketi ben yaptırmadım. O firma bunu açıklıyorsa CHP yönetiminin yapması gereken yeni bir anket yaptırıp 'Sonuç budur' demesi gerekir. Ama 'Biz hem anket yaptırmıyoruz, hadi hodri meydan seçime gidelim' demek doğru değil. Polemiğe girilecek kişi ben değilim. Cevap verilecekse anket yaptırdıkları firmaya cevap versinler. Yıllarca o firmaya para ödendi. Yenisini yaptırsınlar, muhatabı ben değilim" dedi.

Devamını Oku
Muharrem İnce: Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu

http://anlikhaberim.com/ordu-boluya-ornek-olucak yayındadır. #ordu #bolu #chp #akparti #haberler

http://anlikhaberim.com/chp-corum-il-baskani-mehmet-tahtasizdan-cagri-medikal-krizi-ivedilikle-cozulmelidir yayındadır. #haberler #chp #chphaberleri #haberlerim #sondakika

HaberX Akşam Sohbetleri - 17 Şubat 2020 - Darbe söylentileri

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Sohbert konuları

Darbe söylentileri

Türk ve Rus heyetleri, Suriye'nin #İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki durumu ele almak üzere Moskova'da bir araya geldi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt #Çavuşoğlu, Rusya ve #Türkiye'nin İdlib'e ilişkin nihai mutabakat hazırlanması için işbirliğine devam ettiğini söyledi.

#Rusya Dışişleri Bakanı Sergey #Lavrov, Rus ve Türk askeri yetkililerin #Suriye'nin İdlib bölgesindeki durumla ilintili olarak devamlı iletişim halinde olduklarını ve birbirleriyle karşılıklı anlayış içinde olduklarını belirtti.

#Çin'in #Wuhan kentinde başlayan ve hızlı bir şekilde diğer ülkelere de yayılan yeni tip #koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı hızla artıyor. Can kaybı 1772’ye, virüs bulaşan kişi sayısı da 70 bin 548’e yükseldi.
#Japonya'da karantina altına alınan gemideki 99 yolcuda daha koronavirüse rastlandığı açıklandı. Toplam vaka sayısı 454'e yükseldi.

#CHP Genel Başkanı Kemal #Kılıçdaroğlu, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmasında kendisine 500 bin TL'lik dava açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında 5 kuruşluk karşı dava açtı.


İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist #Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

Mutlu olduğunu belirten 18 ve üzeri yaştaki bireylerin oranı, 2018 yılındaki yüzde 53.4 düzeyinden, 2019 yılında 1.0 puan düşüşle yüzde 52.4'e geriledi. Bu dönemde mutsuz olduğunu belirten bireyler de yüzde 12.1'den 1.0 puan artışla yüzde 13.1'e yükseldi.

İnce'den 'Kesimoğlu kafa attı' iddiasına fotoğraflı yanıt
#Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun, #Muharremİnce'ye kafa attığı öne sürüldü. İnce, iddiaları gönderdiği fotoğrafla yalanladı.

İsmi 1972 yılında MHP'nin kurucusu Alparslan #Türkeş tarafından konulan #Ortadoğugazetesi 48 yıllık yayın hayatına son verdi.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, "Sigaraya karşı çıkarılan yasalar ve uygulanan cezalar kapsamında sigara içenlerin sayısı 30 milyondan 20 milyona indi" dedi.

Devamını Oku
HaberX Akşam Sohbetleri -  17 Şubat 2020 - Darbe söylentileri

CHP eğer CNN Türk'ü boykot ederse büyük akılsızlık eder...

#CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi #Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

CHP eğer CNN Türk'ü boykot ederse büyük akılsızlık eder...

CHP'li Gürsel Erol'a uyarı cezası

CHP Disiplin Kurulu, izinsiz ekrana çıktığı gerekçesiyle Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a uyarı cezası verdi.
#CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a 'uyarma' cezası verilmesi kararı aldı.
CHP #TBMM Grup Disiplin Kurulu, Erol'un sözlü savunmasından feragat etmesi ve yazılı savunmasına göre değerlendirme yapılmasını talep etmesi üzerine bugün toplandı.
Toplantıda, Erol'a 'uyarma' cezası verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Erol, izinsiz televizyon programına çıktığı gerekçesiyle disipline sevk edilmişti.

Türkçe ezan söylemi nedeniyle Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz partiden ihraç edilirken, Erol'a sözlü savunma hakkı verilmişti.

Devamını Oku
CHP'li Gürsel Erol'a uyarı cezası

Yusuf Yetişgin'den Şölen Havasında Adaylık Açıklaması...

Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği (TAYGİAD) Başkanı Yusuf Yetişgin, 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Fatih Belediye Başkan aday adayı olduğunu, Fatih ilçesinde bulunan 19 Mayıs Toplantı Salonunda geniş bir katılımlı bir programla açıkladı…

ŞÖLEN HAVASINDA ADAYLIK AÇIKLAMASI
Çok sayıda partilinin yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı kahvaltılı törende konuşan Yetişgin, “Fatih değişirse, İstanbul değişir” diyerek, Fatih’te iktidara aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinden sonra ikinci büyük eseri ve emaneti olduğunu söyleyen Yetişgin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda bir bayrak yarışı vardır ve ben bu yarışta Fatih’e hizmet için adayım.” Dedi. Yetişgin’in sözleri salonu dolduran davetliler tarafından sık sık alkışlarla kesildi…

“FATİH İÇİN PROJELERİMİZ VAR”

Tarihi yarımadada faaliyet gösteren 22 oda ve derneğin tek çatı altına toplanmasıyla oluşan ve kısa adı TAYGİAD olan Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin, bir STK başkanı olarak tarihi yarımada için birçok proje ürettiklerini bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarıyla hayata geçirdiklerini, ancak bir kısmının ise bazı şartlardan dolayı hayata geçiremediklerini belirterek, “Bu projeleri ve daha birçok projeyi hayata geçirmek için adayım” dedi.

3 kuşaktır Fatih’li olan Yetişgin ailesinin ferdi olan Yusuf Yetişgin, Fatih’i en iyi bilen insanlardan biri. Yetişgin, “Bu ilçenin tamamıyla ilgili tespitlerimiz ve çözüm önerilerimiz var. Çünkü ben bu ilçede doğdum, bu ilçede büyüdüm, bu ilçede ticaret yapıyorum ve hala bu ilçede ikamet ediyorum.

“FATİH’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Yaklaşık 19-20 senedir bu ilçede, bu ilçenin sokaklarında sorumluluk alıyoruz. Fatih’in sorunlarıyla ilgili olarak birçok çözüm önerisi ve proje hazırladık, sadece sorun tespiti yapmadık, sorunların çözümlerini de önerdik. Bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarımızla hayata geçirdik, bazıları imkansızlıklardan dolayı yarım kaldı. Biz projelerimizle geliyoruz.

“FATİH’İ YENİDEN CAZİBE MERKEZİ YAPMAK İÇİN ADAYIZ”

Fatih değişiyor, Fatih’in çehresi değişiyor, Fatih’in havası değişiyor. Bu değişim olumlu bir değişim değil maalesef ve sadece ben değil, Fatihlilerin tamamı bu değişimden rahatsız. Biz Fatih’i cazibe merkezi yapmak için adayız.

Bütün Fatih sevdalıları olarak bu değişimi yeniden olumluya çevirmek için adayız. Yaşanan olumsuzluklara karşı bir türlü birlik olamadık, çünkü hep ayrıştırıldık! Biz Fatihlilerin yeniden bir olması için adayız.

Komşululukların yeniden hayat bulduğu, ticaretin yeniden canlandığı, sadece yaşayanların değil, aynı zamanda ziyaret edenlerinde mutlu olduğu yeni bir Fatih yaratmak için adayız.

Kimsenin cinsiyetinden, dininden, mezhebinden, etnik kökeninden, gelir seviyesinden ve siyasi düşüncesinden dolayı ötelenmediği, ayrıştırılmadığı bir Fatih özlemi için adayız.

Biz merkeze insanı alıyoruz. Buradaki insanların; sağlık, eğitim, iş, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren sosyal belediyecilik anlayışıyla adayız.” Diyen Yetişgin, Fatih’in yeşil alan ihtiyacı, sokak hayvanlarıyla ilgili projeleri ve merkezinde insan olan daha birçok projeleriyle Fatih belediye başkanlığına aday olduklarını söyledi.

CHP Fatih Belediye Başkan Aday Adayı Yusuf Yetişgin’in konuşmasından sonra söz alan davetliler, Yetişgin’in Fatih için en doğru aday olduğunu söyleyerek, destek mesajları verdiler…

#Istanbul34 #Fatih #yerel19 #yerel2019 #yerelsecim2019 #yerelsecimler2019 #yerelsecim #yerelsecimler #YerelsecimlerIstanbulFatih #IstanbulFatih #YusufYetisgin #CHP

Devamını Oku
Sıtkı Sıyrık

Muharrem İnce: Parti göbeğini kendisi kessin

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesinde ziyaret amacı ve belediye başkan adaylığı konusundaki iddialara ilişkin #BBC Türkçe'ye konuştu.

"Ben partiliyim, partimin başarılı olma için partimin genel başkanı ile görüşmemden daha doğal ne olabilir" diyen İnce, kendisinin cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasının zaman darlığı nedeniyle 51 güne sıkıştığını belirterek, "Ben önümüzdeki seçimlerde belediye başkan adaylarımızın 51 güne sıkışmalarını istemiyorum. Benim yaşadığım zorlukların onların yaşamasını istemiyorum" ifadelerini kullandı.


İnce İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Bursa'nın da aralarında bulunduğu bazı büyükşehirlerde üyelerin önüne sandık konulmasını, yani eğilim yoklaması yapılmasını isteyeceğini belirten İnce, "Önseçimden vazgeçti, şimdi eğilim yoklaması istiyor" eleştirilerine ise şu yanıtı verdi:

"Bu cahilce bir yaklaşım, siyaseti bilmeyenlerin sorduğu soru. Önseçim ya da aday yoklaması üyelerle veya delegelerle yapılır ve seçime 45-50 gün kala yapılır. Eğilim ise yine üyelerle yapılır fakat, seçim kurulu ve hakim şartı yoktur burada, parti kendi göbeğini kendisi keser.

"Ama 135 gün var seçime. Ben diyorum ki önseçim ve aday yoklamasına gerek yok, yani bunu resmi yapmaya gerek yok, parti kendi göbeğini kendisi kesebilir. İstanbul'un 39 ilçesine 39 sandığı koyarsın, 259 bin üyeye de buyurun gelin dersin, o üyeler kimi seçerse adayınız o olur. İstanbul'da, İzmir'de, Adana'da Ankara'da Mersin'de Bursa'da bu şekilde aday tespiti yaparsak örgüt sahip çıkar, örgüt hareketlenir. Önce örgüt hareketlenir, sonra sokak hareketlenir. Ben bunları önereceğim. Takdir genel başkanın ve Parti Meclisi'nindir."

Görüşmesinin kendisinin belediye başkan adaylığı ile ilgisi olmadığını kaydeden İnce, "Ben, Muharrem İnce'ye koltuk derdinde değilim. Türkiye derdindeyim, CHP derdindeyim. Kendime koltuk aramıyorum ben. Hangi koltuğu istediğimi ben söyledim zaten. Ben hedefimden vazgeçmiş değilim" diye konuştu.

Muharrem İnce, "Genel başkanınız size İstanbul için adaylık önerirse kabul eğilim yoklaması yok diye kabul etmeyecek misiniz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Hayır etmem. Eğilim yoklaması olmazsa kesinlikle kabul etmem. 1989'da Nurettin Sözen (Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) tek adaydı, sandık konulmadan aday olmam diye şart koştu. Sandığa gittik, Sözen'i seçtik, o da seçimi aldı.

"Ben bunu da genel başkana anlatacağım. Bu partinin gençlik kolları, kadın kolları niye var, neden üye oluyor insanlar. Bunun görüşü almayacaksak, kapatalım bunları o zaman genel merkezden yönetsinler."

İnce'nin adaylık şansı var mı?
Genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, parti yönetimi başarısız olduğu gerekçesiyle "olağanüstü kurultay" isteyen muhaliflerin başını çeken Muharrem İnce'nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı için geçiyor.

Seçimden hemen sonra genel merkezi suçlayan açıklamaları ve başlattığı parti içi iktidar mücadelesi nedeniyle, Kılıçdaroğlu yönetiminin İnce'nin adaylığına soğuk baktığı ifade ediliyor.

24 Haziran seçimleri nedeniyle #CHP seçmeninin bir bölümü hem genel merkez hem de İnce'ye "kırgın" olsa da kamuoyu anketlerinden hala İnce'nin ismi üst sıralarda çıktığına dikkat çekiliyor. İnce'nin eğilim yoklamasında partililerin desteğini alma olasılığının yüksek olduğu vurgulanıyor.

Kulislerde, İnce'nin hem kendi adaylığı, hem de kendisine destek veren isimlerin adaylığının genel merkez tarafından engellenmemesi, hem de partili adaylara şans tanınması için eğilim yoklamasında ısrarlı olduğu ifade ediliyor.

Devamını Oku
Muharrem İnce: Parti göbeğini kendisi kessin

CHP'den Öztürk Yılmaz'a ret

CHP'de kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın tedbir kararına itirazı reddedildi.
TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın 'tedbir kararı' ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek kararın devamını kararlaştırdı.
#CHP'den yapılan yazılı açıklamada, #TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu'nun bugün yapılan toplantısında Yılmaz'ın 'tedbir kararı' ile ilgili itiraz başvurusunun görüşüldüğü, itirazın reddine, tedbir kararının devam etmesine karar verildiği bildirildi.

Devamını Oku
CHP'den Öztürk Yılmaz'a ret