Popüler Kullanıcılar

CHP BUNU HEP YAPIYOR

"#CHP'li belediyeden büyük ayıp" videosunu izleyin
https://youtu.be/OzvN4jaNeiA

CHP'li Gürsel Erol'a uyarı cezası

CHP Disiplin Kurulu, izinsiz ekrana çıktığı gerekçesiyle Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a uyarı cezası verdi.
#CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a 'uyarma' cezası verilmesi kararı aldı.
CHP #TBMM Grup Disiplin Kurulu, Erol'un sözlü savunmasından feragat etmesi ve yazılı savunmasına göre değerlendirme yapılmasını talep etmesi üzerine bugün toplandı.
Toplantıda, Erol'a 'uyarma' cezası verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Erol, izinsiz televizyon programına çıktığı gerekçesiyle disipline sevk edilmişti.

Türkçe ezan söylemi nedeniyle Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz partiden ihraç edilirken, Erol'a sözlü savunma hakkı verilmişti.

Devamını Oku
CHP'li Gürsel Erol'a uyarı cezası

Yusuf Yetişgin'den Şölen Havasında Adaylık Açıklaması...

Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği (TAYGİAD) Başkanı Yusuf Yetişgin, 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Fatih Belediye Başkan aday adayı olduğunu, Fatih ilçesinde bulunan 19 Mayıs Toplantı Salonunda geniş bir katılımlı bir programla açıkladı…

ŞÖLEN HAVASINDA ADAYLIK AÇIKLAMASI
Çok sayıda partilinin yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı kahvaltılı törende konuşan Yetişgin, “Fatih değişirse, İstanbul değişir” diyerek, Fatih’te iktidara aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinden sonra ikinci büyük eseri ve emaneti olduğunu söyleyen Yetişgin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda bir bayrak yarışı vardır ve ben bu yarışta Fatih’e hizmet için adayım.” Dedi. Yetişgin’in sözleri salonu dolduran davetliler tarafından sık sık alkışlarla kesildi…

“FATİH İÇİN PROJELERİMİZ VAR”

Tarihi yarımadada faaliyet gösteren 22 oda ve derneğin tek çatı altına toplanmasıyla oluşan ve kısa adı TAYGİAD olan Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin, bir STK başkanı olarak tarihi yarımada için birçok proje ürettiklerini bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarıyla hayata geçirdiklerini, ancak bir kısmının ise bazı şartlardan dolayı hayata geçiremediklerini belirterek, “Bu projeleri ve daha birçok projeyi hayata geçirmek için adayım” dedi.

3 kuşaktır Fatih’li olan Yetişgin ailesinin ferdi olan Yusuf Yetişgin, Fatih’i en iyi bilen insanlardan biri. Yetişgin, “Bu ilçenin tamamıyla ilgili tespitlerimiz ve çözüm önerilerimiz var. Çünkü ben bu ilçede doğdum, bu ilçede büyüdüm, bu ilçede ticaret yapıyorum ve hala bu ilçede ikamet ediyorum.

“FATİH’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Yaklaşık 19-20 senedir bu ilçede, bu ilçenin sokaklarında sorumluluk alıyoruz. Fatih’in sorunlarıyla ilgili olarak birçok çözüm önerisi ve proje hazırladık, sadece sorun tespiti yapmadık, sorunların çözümlerini de önerdik. Bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarımızla hayata geçirdik, bazıları imkansızlıklardan dolayı yarım kaldı. Biz projelerimizle geliyoruz.

“FATİH’İ YENİDEN CAZİBE MERKEZİ YAPMAK İÇİN ADAYIZ”

Fatih değişiyor, Fatih’in çehresi değişiyor, Fatih’in havası değişiyor. Bu değişim olumlu bir değişim değil maalesef ve sadece ben değil, Fatihlilerin tamamı bu değişimden rahatsız. Biz Fatih’i cazibe merkezi yapmak için adayız.

Bütün Fatih sevdalıları olarak bu değişimi yeniden olumluya çevirmek için adayız. Yaşanan olumsuzluklara karşı bir türlü birlik olamadık, çünkü hep ayrıştırıldık! Biz Fatihlilerin yeniden bir olması için adayız.

Komşululukların yeniden hayat bulduğu, ticaretin yeniden canlandığı, sadece yaşayanların değil, aynı zamanda ziyaret edenlerinde mutlu olduğu yeni bir Fatih yaratmak için adayız.

Kimsenin cinsiyetinden, dininden, mezhebinden, etnik kökeninden, gelir seviyesinden ve siyasi düşüncesinden dolayı ötelenmediği, ayrıştırılmadığı bir Fatih özlemi için adayız.

Biz merkeze insanı alıyoruz. Buradaki insanların; sağlık, eğitim, iş, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren sosyal belediyecilik anlayışıyla adayız.” Diyen Yetişgin, Fatih’in yeşil alan ihtiyacı, sokak hayvanlarıyla ilgili projeleri ve merkezinde insan olan daha birçok projeleriyle Fatih belediye başkanlığına aday olduklarını söyledi.

CHP Fatih Belediye Başkan Aday Adayı Yusuf Yetişgin’in konuşmasından sonra söz alan davetliler, Yetişgin’in Fatih için en doğru aday olduğunu söyleyerek, destek mesajları verdiler…

#Istanbul34 #Fatih #yerel19 #yerel2019 #yerelsecim2019 #yerelsecimler2019 #yerelsecim #yerelsecimler #YerelsecimlerIstanbulFatih #IstanbulFatih #YusufYetisgin #CHP

Devamını Oku
HaberX Sosyal

Muharrem İnce: Parti göbeğini kendisi kessin

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesinde ziyaret amacı ve belediye başkan adaylığı konusundaki iddialara ilişkin #BBC Türkçe'ye konuştu.

"Ben partiliyim, partimin başarılı olma için partimin genel başkanı ile görüşmemden daha doğal ne olabilir" diyen İnce, kendisinin cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasının zaman darlığı nedeniyle 51 güne sıkıştığını belirterek, "Ben önümüzdeki seçimlerde belediye başkan adaylarımızın 51 güne sıkışmalarını istemiyorum. Benim yaşadığım zorlukların onların yaşamasını istemiyorum" ifadelerini kullandı.


İnce İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Bursa'nın da aralarında bulunduğu bazı büyükşehirlerde üyelerin önüne sandık konulmasını, yani eğilim yoklaması yapılmasını isteyeceğini belirten İnce, "Önseçimden vazgeçti, şimdi eğilim yoklaması istiyor" eleştirilerine ise şu yanıtı verdi:

"Bu cahilce bir yaklaşım, siyaseti bilmeyenlerin sorduğu soru. Önseçim ya da aday yoklaması üyelerle veya delegelerle yapılır ve seçime 45-50 gün kala yapılır. Eğilim ise yine üyelerle yapılır fakat, seçim kurulu ve hakim şartı yoktur burada, parti kendi göbeğini kendisi keser.

"Ama 135 gün var seçime. Ben diyorum ki önseçim ve aday yoklamasına gerek yok, yani bunu resmi yapmaya gerek yok, parti kendi göbeğini kendisi kesebilir. İstanbul'un 39 ilçesine 39 sandığı koyarsın, 259 bin üyeye de buyurun gelin dersin, o üyeler kimi seçerse adayınız o olur. İstanbul'da, İzmir'de, Adana'da Ankara'da Mersin'de Bursa'da bu şekilde aday tespiti yaparsak örgüt sahip çıkar, örgüt hareketlenir. Önce örgüt hareketlenir, sonra sokak hareketlenir. Ben bunları önereceğim. Takdir genel başkanın ve Parti Meclisi'nindir."

Görüşmesinin kendisinin belediye başkan adaylığı ile ilgisi olmadığını kaydeden İnce, "Ben, Muharrem İnce'ye koltuk derdinde değilim. Türkiye derdindeyim, CHP derdindeyim. Kendime koltuk aramıyorum ben. Hangi koltuğu istediğimi ben söyledim zaten. Ben hedefimden vazgeçmiş değilim" diye konuştu.

Muharrem İnce, "Genel başkanınız size İstanbul için adaylık önerirse kabul eğilim yoklaması yok diye kabul etmeyecek misiniz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Hayır etmem. Eğilim yoklaması olmazsa kesinlikle kabul etmem. 1989'da Nurettin Sözen (Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) tek adaydı, sandık konulmadan aday olmam diye şart koştu. Sandığa gittik, Sözen'i seçtik, o da seçimi aldı.

"Ben bunu da genel başkana anlatacağım. Bu partinin gençlik kolları, kadın kolları niye var, neden üye oluyor insanlar. Bunun görüşü almayacaksak, kapatalım bunları o zaman genel merkezden yönetsinler."

İnce'nin adaylık şansı var mı?
Genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, parti yönetimi başarısız olduğu gerekçesiyle "olağanüstü kurultay" isteyen muhaliflerin başını çeken Muharrem İnce'nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı için geçiyor.

Seçimden hemen sonra genel merkezi suçlayan açıklamaları ve başlattığı parti içi iktidar mücadelesi nedeniyle, Kılıçdaroğlu yönetiminin İnce'nin adaylığına soğuk baktığı ifade ediliyor.

24 Haziran seçimleri nedeniyle #CHP seçmeninin bir bölümü hem genel merkez hem de İnce'ye "kırgın" olsa da kamuoyu anketlerinden hala İnce'nin ismi üst sıralarda çıktığına dikkat çekiliyor. İnce'nin eğilim yoklamasında partililerin desteğini alma olasılığının yüksek olduğu vurgulanıyor.

Kulislerde, İnce'nin hem kendi adaylığı, hem de kendisine destek veren isimlerin adaylığının genel merkez tarafından engellenmemesi, hem de partili adaylara şans tanınması için eğilim yoklamasında ısrarlı olduğu ifade ediliyor.

Devamını Oku
Muharrem İnce: Parti göbeğini kendisi kessin

CHP'den Öztürk Yılmaz'a ret

CHP'de kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın tedbir kararına itirazı reddedildi.
TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın 'tedbir kararı' ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek kararın devamını kararlaştırdı.
#CHP'den yapılan yazılı açıklamada, #TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu'nun bugün yapılan toplantısında Yılmaz'ın 'tedbir kararı' ile ilgili itiraz başvurusunun görüşüldüğü, itirazın reddine, tedbir kararının devam etmesine karar verildiği bildirildi.

Devamını Oku
CHP'den Öztürk Yılmaz'a ret

Bakan Turhan'dan Wikipedia açıklaması

Wikipedia’ya erişim engelini değerlendiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yapılan son kontroller neticesinde Türkiye’yi terörü destekleyen ülkeler arasında gösteren içeriklerin muhteviyatının yeterli ölçüde değiştirilmediğinin görüldüğünü kaydetti.

#CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Wikipedia’ye erişim engelini TBMM gündemine taşıdı. Adıgüzel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a, “Bakanlık olarak 29 Nisan 2017 tarihinde erişime engellenen Wikipedia’nın yeniden erişime açılmasına yönelik bir adım atmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

CHP’li Adıgüzel’in yazılı soru önergesini yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, #Wikipedia’da yer alan ve Türkiye’yi terör örgütleri ile işbirliği içerisinde göstermeye çalışan içerikler ile ilgili, yetkili mercilerin talebi üzerine 5651 sayılı Kanunun 8/A maddesine göre erişimin engellenmesi tedbiri uygulandığını ve bu tedbirin Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile onaylandığını kaydetti. Bu tedbir uygulanmadan önce gerekli uyarıların yapıldığını kaydeden Bakan Turhan, önerge yanıtında şu görüşleri dile getirdi:
— Erişim engelleme tedbiri uygulanmadan önce Wikipedia, Türkiye’nin terör örgütlerine destek verdiği şeklindeki iftiraları içeren makalelerde yer alan içerikleri kaldırması konusunda yasaya ve uluslararası uygulamalara uygun bir şekilde uyarılmış, ancak bu konuda bir adım atılmaması nedeniyle erişim engelleme tedbiri uygulanmak zorunda kalınmıştır.

— Wikipedia’ya bildirilen ve erişimin engellenmesine dayanak oluşturan yasadışı içerikler periyodik olarak kontrol edilmekte ve yetkili mercilerle paylaşılmaktadır. Yapılan son kontroller neticesinde, ülkemizi terörü destekleyen ülkeler arasında gösteren hakimlik kararına konu içeriklerin muhteviyatının yeterli ölçüde değiştirilmediği görülmüştür. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığınca süreç titizlikle takip edilmekle birlikte erişim engelleme kararının kaldırılması ile ilgili nihai takdir bağımsız adli mercilerdedir. Türkiye’ye yönelik iftira niteliğindeki içeriklerin kaldırılması sonrası yetkili mercilerce gerekli adımların atılabileceği öngörülmektedir.

Önergeye Bakan Turhan tarafından verilen yanıtı değerlendiren CHP’li Onursal Adıgüzel, Wikipedia’nın 19 aydır erişilemediğini bu durumun kabul edilemez olduğunu kaydetti. Adıgüzel, şunları söyledi:
— Bilindiği gibi Wikipedia’nın Türkiye’yi terör örgütleri ile işbirliği içerisinde gibi gösteren iki makaleyi kaldırmadığı gerekçesi ile ve bu makalelerin bulunduğu URL’ye erişim engelleme prosedürü yerine getirilebilecekken, gerekçeli dahi olmayan bir mahkeme kararı ile sitenin tamamına erişim engellenmiştir. 29 Nisan 2017’den beri devam eden siteye yönelik bu topyekûn erişim engellemesi ifade özgürlüğüne yönelik bir saldırıdır. Reklamsız ve kar amacı gütmeyen bir internet kütüphanesi olan Wikipedia’daki 40 milyon civarındaki içeriğe erişim sağlanamaması, vatandaşların haber alma ve bilgi edinme haklarına açık bir müdahaledir. Wikipedia geçtiğimiz Ocak ayında bir açıklama yapmış ve ilgili makale içeriklerinde değişikliğe gidildiğini belirtmiştir.

— Soru önergesine verilen cevapta, yapılan değişikliklerden tatmin olunmadığı ‘konu içeriklerinin yeterince değiştirilmemesi’ açıklamasıyla anlaşılmaktadır. Bakanlığın vatandaşların bilgi edinme ve haber alma haklarına müdahalesi ne yazık ki kurumlarda bulunan kişilerin kişisel kararlarına kalmış durumdadır. 1.5 yılı aşkın zamandır devam eden topyekun bir erişim engelleme kararını, ilgili tarafın içerikleri düzeltme yönündeki iyiniyetli çabalarını görmezden gelerek devam ettirmenin ölçülü ya da orantılı olduğunu kabul etmemiz mümkün değildir. Soru önergesine verilen cevap ne yazık ki tatmin edicilikten uzak, keyfi, eski içerikli ve standartlaşan bir cevaptır.

Devamını Oku
Bakan Turhan'dan Wikipedia açıklaması

Meral Akşener: Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığını kabul etmesini çok isterim

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları sürerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Ankara adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş ile ilgili açıklama geldi.

Akşener düzenlediği basın toplantısında Yavaş ile kişisel olarak bir görüşme yapmadığını ancak aday olmak için #İYİParti'yi tercih etmesini çok isteyeceğini söyledi.

"Mansur Bey ile ilgili kişisel olarak yaptığım bir görüşme yok. Mansur Bey bizim değer verdiğimiz bir arkadaşımız. Kendisiyle elbette önce bir netleşmesi lazım. Mansur Bey'in nasıl bir davranış içerisinde olacağına yönelik bir bilgim yok. Henüz nasıl yol ve yöntem izleneceği konusunda partimizin bir kararı yok seçimle ilgili. Ama kendisini değerli buluyorum. İYİ Parti'nin Ankara adaylığını tercih etmesini çok isterim."

Mansur Yavaş 2014'teki yerel seçimlerde #CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

Yavaş #MHP'den aday olduğu 1999 ve 2004 seçimlerinde Ankara'nın Beypazarı ilçesinin Belediye Başkanı seçilmişti.

Yavaş MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak girdiği 2009'daki yerel seçimlerde 3. oldu. Ardından MHP'nin kendisini yeniden aday göstermemesi üzerine 2013'te CHP'ye geçti. Yavaş 2016'da CHP'den istifa etti.

2019 seçimlerinde CHP'nin de yeniden Yavaş'ı aday göstermek istediği, İYİ Parti ile CHP arasında Mansur Yavaş üzerinden bir pazarlık yürüyeceği belirtiliyor.

Devamını Oku
Meral Akşener: Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığını kabul etmesini çok isterim

Muharrem İnce'ye göre yerel seçimde CHP'nin şansı -video-

CHP'li Muharrem İnce, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimde partisinin şansını değerlendirdi. İnce, bilimin ışığında, hukuk devletine, özgürlüklere inanan, Türkiye'yi özgürleştirmek isteyen bir #CHP'nin, önce kendisinden başlayarak bunu yapması halinde karlı çıkacaklarını ve yerel seçimde başarılı olacaklarını söyledi.

Muharrem İnce'ye göre yerel seçimde CHP'nin şansı -video-

CHP'li Engin Altay'dan Mansur Yavaş sorusuna yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, gazetecilerin 'Ankara adayınız Mansur Yavaş mı olacak?" sorusuna, "Adaylarımız partimizin evlatlarından gösterilecektir" yanıtını verdi.

#CHP Grup Başkanvekili Altay, yerel seçimlerde belediye başkanı adaylarıyla ilgili açıklama yaptı.
Ankara adayının Mahsur Yavaş olup olmayacağına yönelik soruyu yanıtlayan Altay, "CHP'nin Ankara, İstanbul adayları belli değil. Aralık ayından önce de belli olmaz. Adaylarımız partimizin evlatlarından gösterilecektir" dedi.
NTV'nin aktardına göre, #MHP'nin Melih Gökçek'e adaylık teklifi götüreceğine yönelik iddialara da değinen Altay, "Melih #Gökçek MHP'ye hayırlı olsun, yakışır bence" diye konuştu.

2014'te yapılan yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mansur Yavaş'ın, 2019'da CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olmak istediği ileri sürülmüştü.

Devamını Oku
CHP'li Engin Altay'dan Mansur Yavaş sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim yorumu: Belki de ana muhalefetin sonu olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak yorum yaptı. Erdoğan, CHP'yi kasıtla "Belki de bu seçimler ana muhalefetin sonu olacak" dedi.

Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı'nda konuştu. Burada partisinin Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlere dair çalışmalarına da değinen Erdoğan, "Biz bugüne kadar başkalarından ziyade kendimizin ne yaptığına baktık" dedi.

"Standardımızı muhalefetin belirlemesine izin vermedik. Böyle bir yanlışa düşmüş olsaydık bu oy oranlarının yarısını dahi alamazdık" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

— Biz onların ne dediğiyle, ne yaptığıyla uğraşmayacağız. Biz rotamızı çizmek için milletimize bakacağız. Bizler de seviyeyi düşürmeden bunların hatalarını ifşa etmekten geri durmayacağız. #Mart2019 seçimleri sıradan bir seçim değildir. Bu mahalli idareler seçimi belki de bu ana muhalefetin sonu olacaktır. Sadece millete değil, #CHP'ye de bela. CHP'yi de bundan kurtarmamız lazım. SSK'yı batırdı, CHP'yi batırmanın gayreti içerisinde.

Erdoğan, ana muhalefetin sandığa gölge düşürmek için her yolu deneyeceğini iddia etti. "Bir taraftan bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına çiçek atıyorlar, diğer taraftan Suriyeli muhacirlere zalim Esed'in diliyle saldırıyorlar" diyen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak şunları söyledi:
— Bay Kemal şunu iyi bil, biz muhaciri de çok sevdik, ensarı da çok sevdik. Sen bizim sevdiğimiz muhacirleri geldikleri yere gönderme aşkı içinde olabilirsin. Çünkü sen muhacir nedir bilmezsin. Bu millet her zaman ensar olmuştur. Şimdi de aynı anlayışın içindeyiz. Kardeşlerimize kapılarımızı açtık, 3.5 milyon Suriyeli bizim misafirimizdir. Sıkıntıları, sorunları olabilir. Hiçbir zaman bir ayrım yapmadık. Toplamda 4 milyon.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Türkiye'de kadını gerçek anlamda özgürleştiren hareket AK Parti'dir. Bunu da çağdaşlığı üniversite kapılarında ikna odaları kuran lümpen anlayışa göre yapmıştır. Kadını politikalarının merkezine yerleştiren başka bir hareket yoktur.

— 2002'de parlamentodaki kadın milletvekili sayısı 24, kadın temsil oranı 4,4 iken, 24 Haziran sadece #AKParti sıralarında 53 hanım kardeşimiz milletvekili olarak oturuyor. Bunların 46'sı da teşkilatta. AK Parti teşkilatına bu denli önem veren bir partidir. Bu teşkilatta çalışan er veya geç parlamentodaki yerini alacaktır. AK Parti'nin şu anda 1'i büyükşehir olmak üzere 8 kadın belediye başkanı bulunuyor. Biz bu sayıları yeterli görmüyoruz. Bu rakamların nüfusa göre orantılı yansıtılmasıdır.

— Nasıl biz ülkemizdeki kadınların meselelerini sahiplenmişsek onlar da AK Parti'yi sahiplendiler. 17 yıldır Türkiye'de AK Parti'nin hizmet sancağı dalgalanıyorsa bunda en büyük pay hanımlardadır.

— AK Parti olarak bizim alameti farikamız, işte şu karşımızdaki manzaradır. Biz dışlayan değil, her etnik kökenden insanı bünyesinde bulunduran bir partiyiz. Tüm farklılıkları kucaklayan bir partiyiz. 81 milyonun her bir ferdini bağrına basan bir partiyiz. Bu güne kadar ayrımcılığın, ırkçılığın bu kapıdan içeri girmesine müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Helal rızk için Silvan'ın dağlarında kuzu otlatan çoban ile Karadeniz'in azgın sularında balıkçılık yapan arasında fark yoktur.

— Özellikle ana muhalefet partisi ve avenelerinin insanlarımızı birbirine düşürmesine fırsat vermeyeceğiz. Sandığa gölge düşürmek için her türlü yolu deneyecekler. Bir taraftan bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına çiçek atıyorlar, diğer taraftan Suriyeli muhacirlere zalim Esed'in diliyle saldırıyorlar. Bay Kemal şunu iyi bil, biz muhaciri de çok sevdik, ensarı da çok sevdik. Sen bizim sevdiğimiz muhacirleri geldikleri yere gönderme aşkı içinde olabilirsin. Çünkü sen muhacir nedir bilmezsin. Bu millet her zaman ensar olmuştur. Şimdi de aynı anlayışın içindeyiz. Kardeşlerimize kapılarımızı açtık, 3.5 milyon Suriyeli bizim misafirimizdir. Sıkıntıları, sorunları olabilir. Hiçbir zaman bir ayrım yapmadık. Toplamda 4 milyon.

— AB vermesi gereken parayı vermiş vermemiş bizim için önemli değil. Biz ne yaptık? 33 milyar biz harcama yaptık. AB sözünü yerine getirmedi. Şu ana kadar 1,750 milyar avro. Oradan gelse de gelmese de biz ev sahipliğine devam ediyoruz. Rabbim bunun neticesini inşallah verecektir.

— 7 yıldır büyük bir sabır ve ali cenablıkla Suriyeli mazlumlara ev sahipliği yapan bu millete söylemedikleri yalan kalmadı. Türk milletinin basiret ve ferasetini aşamadılar. Her seçimde aynı şeyleri yapıp farklı sonuç almaktan kendilerini alamıyorlar. Mart 2019'da da sonuç aynı olacak, aynı hezimeti yaşayacaklar.

— Biz bugüne kadar başkalarından ziyade kendimizin ne yaptığına baktık. Standardımızı muhalefetin belirlemesine izin vermedik. Böyle bir yanlışa düşmüş olsaydık bu oy oranlarının yarısını dahi alamazdık. Biz onların ne dediğiyle, ne yaptığıyla uğraşmayacağız. Biz rotamızı çizmek için milletimize bakacağız. Bizler de seviyeyi düşürmeden bunların hatalarını ifşa etmekten geri durmayacağız. Mart 2019 seçimleri sıradan bir seçim değildir. Bu mahalli idareler seçimi belki de bu ana muhalefetin sonu olacaktır. Sadece millete değil, CHP'ye de bela. CHP'yi de bundan kurtarmamız lazım. SSK'yı batırdı, CHP'yi batırmanın gayreti içerisinde.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim yorumu: Belki de ana muhalefetin sonu olacak