Coronavirus (Covid-19)

  • 19,253,765Coronavirus Vaka Sayısı
  • 717,644Ölü Sayısı
  • 6,180,976Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

FETÖ'cü pilotların ihanet kayıtları

Halkın üstüne bomba yağdıranları "Bileğinize kuvvet" diyerek tebrik ettiler. 15 Temmuz gecesi hainlerin talimatları FETÖ'cü pilotların telsiz kayıtlarında. #15TEMMUZDESTANI

FETÖ'cü pilotların ihanet kayıtları

Türkiye'nin en karanlık gecesinin üstünden 3 yıl geçti

Bugün 15 Temmuz… Bir milletin hayasız akını durdurduğu, bir sel gibi kükrediği gün. Gövdesini siper edenlerin, yurduna alçakları uğratmadığı gün. #15TEMMUZDESTANI #ÖmerHalisdemir

Devamını Oku
Türkiye'nin en karanlık gecesinin üstünden 3 yıl geçti

“Albayın ağzını da bantlayın!” Elleriniz dert görmesin. #15Temmuz https://t.co/dWb9v1ydD2

Son dakika: bedelli askerlik açıklaması!

Bedelli askerlik bekleyen asker adaylarına son dakika müjdesi 24 Haziran seçimleri öncesinde gelmişti. Seçim öncesi konuşulan; ancak netleşmeyen bedelli askerlik süreci, seçimden sonra netleşmeye başladı. Kulislerde bedelli askerlik ile ilgili konuşulan detayların kamuoyuna yansıması, asker adaylarını heyecanlandırırken bedelli konusunda bir son dakika açıklaması da Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, AA Editör Masası'nda bedelli askerlik ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik konusunun yeni hükümetin gündem maddelerinden birisi olacağını belirten Yıldırım, ''güvelik ve savunma zafiyeti söz konusu değil'' şeklinde konuştu.

YILDIRIM'IN BEDELLİ ASKERLİK KONUSUNDA YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Bu konu biraz olacaktı olmayacaktı başlangıçta bir tereddüt oluştu ama Cumhurbaşkanımız seçimden sonra bu konuyu ele alacağız demişti. Yeni hükümet açıklanacak, önündeki birçok gündem maddesinden bir tanesi de bu olacak. Bunu, bir bedelli meselesinin üzerinde bir konu olarak görüyorum. Bedelli zaman zaman birikmeler oluyor, bir karar alıyorsunuz şu kadar para ver askerlikten muaf ol diyorsunuz. Geldiğimiz noktada 5 milyon üzerinde askerlik çağında genç var. Bunları ya askere alacağız ya da yakalarından düşeceğiz.

"BÖYLE BİR SIKINTIMIZ YOK"

Yeniler gelmese bile 16 sene sürüyor. Nasıl olacak? Gelecek 35 yaşına kadar evlenmemiş, iş kurmamış ne o askere gidecek. Getirilecek çözüm daha kapsamlı, yapısal bir çözüm, zaten başladı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda başladı, 15 Temmuz'dan sonrada hızlandı. Güvenlik ve savunma zafiyeti söz konusu değil. Böyle bir sıkıntımız yok. Sıkıntı ülkemizin en büyük kaynağı olan enerjisiyle, heyecanıyla bu gençlerimizin önündeki bu belirsizliği ortadan kaldırmak. Bunun kapsamlı bir çalışması TSK, Savunma Bakanlığı, Genelkurmay, Hükümet bu konuyu ele alıp kapsamlı bir çözüm üretilecek.

#bedelli #askerlik #Binaliyildirim #Başbakan #TSK #sondakika #15temmuz #hukumet

Devamını Oku
Son dakika: bedelli askerlik açıklaması!

Diyanet'ten 15 Temmuz genelgesi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla ülke genelinde düzenlenecek programlara ilişkin genelge yayımlandı. Genelgede yer alan programa göre, 'Kuran-ı Kerim Ziyafeti' programları yapılacak. '15 Temmuz' konulu cuma hutbesi Türkiye genelindeki camilerde ve mescitlerde okunacak.

#Diyanet İşleri Başkanlığı'nca il ve ilçe müftülüklerine genelge gönderilerek, "15 Temmuz ruhunun çocuklar ve milletin nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesinin büyük önem arz ettiği" ifade edildi.
Başkanlığın öncülüğünde milletin katılımıyla 'Şehitlerimiz İçin Kur'an Okuyoruz' kampanyasının başlatıldığı ve #15Temmuz'a kadar bütün cami ve Kuran kurslarında Kuran-ı Kerim'in en az bir kez hatim edileceği bildirildi.

Genelgede yer alan program şöyle:

— 'Şehitlerimiz İçin Kuran Okuyoruz' kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda, 15 Temmuz'a kadar bütün cami ve Kuran kurslarında, Kuran-ı Kerim en az bir kez hatim edilecek.

- 13 Temmuz Cuma günü cuma namazı öncesinde merkez camilerde, şehitlerin ruhları için 'Kuran-ı Kerim Ziyafeti' programları yapılacak. Ayrıca diğer cami ve mescitlerde, şehitlerin ruhlarına ithafen Kuran-ı Kerim okunacak.
— Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanan 15 Temmuz konulu cuma hutbesi de Türkiye genelindeki camilerde ve mescitlerde okunacak.

— Turistlerin ziyaret ettiği camilerde ve Arap nüfusun yoğun olduğu bölgelerde cuma hutbesi İngilizce, Almanca ve Arapça okunacak.

— Yaz Kuran kursu öğretmen, öğrenci ve velilerinin katılımıyla vatan sevgisi, milli birlik ve beraberlik konulu 'Şehitlerimizi Anma Özel Programı' düzenlenecek.

— Ceza infaz kurumları ve geçici barınma merkezlerinde, kapsamı müftülüklerce belirlenmek üzere ‘15 Temmuz'da Ne Oldu?' başlıklı konferanslar gerçekleştirilecek.

- Darbe girişiminin gerçekleştirildiği gece saat 00.13'te Türkiye genelinde 90 bin camide eş zamanlı olarak bir defa sela okunacak. Ayrıca camiler sabah namazına kadar açık kalacak, minarelerin ışıkları yanacak.
— 9-15 Temmuz'da müftülerin başkanlığındaki heyetlerce 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin mezarları, yakınları ve darbe girişiminde yaralananlar ziyaret edilecek.

— 41 ilde görevlendirilen ekiplerce ‘Dini istismar eden terör örgütleri ile mücadele semineri' çerçevesinde programlar icra edilecek.

— Tüm illerde Temmuz ayı içinde halka yönelik ‘15 Temmuz ve Din Güvenliğimiz' başlıklı konferanslar yapılacak. Hafta boyunca vaazlarda ve yerel medya organlarında ‘şehitlik, milli irade ve dini değerlere sahip çıkma'nın önemi üzerine konuşmalar yapılacak.

Devamını Oku
Diyanet'ten 15 Temmuz genelgesi