Coronavirus (Covid-19)

  • 13,058,214Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,981Ölü Sayısı
  • 4,881,248Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Kayra'nın 23 Nisan Coşkusu

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, coronavirüs sebebiyle bu yıl evlerimizde kutluyoruz.

Tüm Türkiye 23 Nisan heyecanını günlerdir bugüne hazırlık yaparak geçirdi. Kıyafetlerini giyip, şarkılar, şiirler okuyan, aynı zamanda da evde kal çağrısı yapan minikler bu zorlu günlerde hepimize ışık oldular.

Evlerin pencereleri, odalar, balkonlar bayraklarla donatıldı. Bu hazırlıklara İstanbul Kartal'da ki Eyüp Genç İlkokulu 1.sınıf öğrencilerinden Kayra Kayıkçı'da ailesi ile birlikte günler öncesinden başladı ve ortaya bu rengarenk, şölen havasındaki gurur veren görüntüler çıktı.

#23nisan #cocukbayrami #evdekal #ulusalegemenlikvecocukbayramı #istiklalmarşı #atatürk

Devamını Oku
Kayra'nın 23 Nisan Coşkusu Kayra'nın 23 Nisan Coşkusu Kayra'nın 23 Nisan Coşkusu Kayra'nın 23 Nisan Coşkusu

Venezuela’da Atatürk’ü buldum #atatürk @ Clínica Santa Sofía https://t.co/wD24mZPc4K

Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Atatürk'ün, 10 Kasım 1938'de ölümünden sonra, katafalkı büyük bir törenle 19 Kasım 1938 günü Dolmabahçe'den alınarak, önce Yavuz zırhlısına, sonra da Haydarpaşa'dan trene nakledildi. Tabut, buradan Büyük Millet Meclisi önündeki katafalkla taşındı, 21 Kasım 1938 de Ankara Etnografya Müzesi büyük salonundaki geçici kabire konuldu.

1927 yılında yapılan Ankara Etnoğrafya Müzesi, 1930 yılında ziyarete açılmıştır. Atatürk'ün ölümünden sonra, girişteki büyük salonun, Anıtkabir tamamlanıncaya kadar geçici kabir olması düşünülmüş, Atatürk'ün kurşunlu tabutu ise beyaz mermerlerle bir set yapılmıştı. Bu salon, 10 Kasım 1953 tarihine, yani tabutun Anıtkabir'e nakline kadar 15 yıl süre ile Anıtkabir vazifesi görmüş, devlet başkanları, yerli ve yabancı heyetler ve halk tarafından ziyaret edilmiştir.

#tarihtebugun

#ataturk

#21kasim

#etnografya

Devamını Oku
Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde Tarihte Bugün 21 Kasım 1938 - Atatürk’ün Naaşı Etnografya Müzesinde

Pakistan: Modern Müslüman dünyasının en büyük Müslümanı

Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği, #atamızınizindeyiz etiketi ile Mustafa Kemal Atatürk'ün 80. ölüm yıl dönümüne yönelik Twitter üzerinden bir mesaj yayınladı.
Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından yayınlanan mesajda #Atatürk'ün "modern Müslüman dünyasının en büyük Müslümanı" olduğununu söyleyen, Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın sözüne yer verildi.
​Mesajda, "Pakistan halkı 80. ölüm yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarını sunar. Bizim kurucumuz Cinnah'ın dediği gibi, "kendisi modern İslam Dünyasındaki en büyük Müslümandı ve ben eminim ki, bütün Müslüman dünyası onun ölümünün yasını derinden hissedecektir". Atam izindeyiz" ifadelerine yer verildi.

Devamını Oku
Pakistan: Modern Müslüman dünyasının en büyük Müslümanı Pakistan: Modern Müslüman dünyasının en büyük Müslümanı

Samtal Uygulama Anaokulu Öğrencileri Atamızı Sevgi,Saygı ve Minnetle andılar.
#samtal
#onkasım
#Atatürk

Almanların gözünden Atatürk -video-

Almanların gözünden Atatürk #DW, #Atatürk, #10Kasım

Almanların gözünden Atatürk -video-

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkçe ezanı sadece biz anlıyoruz, Arapça okununca evrensel oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 10 Kasım programında Türkçe ezan tartışmalarını değerlendirdi. Erdoğan, "Türkçe ezan okunduğu zaman onu sadece biz anlıyoruz. Arapça okunduğu zaman evrensel oluyor. Allahu Ekber dendiği zaman dünyanın her yerinde anlaşılıyor" dedi.

#Atatürk, #10Kasım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkçe ezanı sadece biz anlıyoruz, Arapça okununca evrensel oluyor

Koç Holding'in 10 Kasım videosu

Koç Holding'in 10 Kasım videosu, #Atatürk, #10Kasım #SeniSevmekNeGüzel

Koç Holding'in 10 Kasım videosu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Atatürk, milletinden aldığı güçle destansı bir mücadele sonucunda bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde modern bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak Atatürk’ün en büyük hedefi olmuştur. Bugün Türkiye, güçlü devlet yapısı ve ekonomisiyle, bu hedefte emin adımlarla yoluna devam etmektedir.
Bu anlayışla; biz de milletimizin refah seviyesini arttıracak, ekonomimizi güçlendirecek yeni projelere imza atıyor ve gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.                                                                                  
Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyorum.

#Atatürk, #10Kasım
 
 

Devamını Oku
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 10 Kasım Mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 80.Yıldönümü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bakan Soylu’nun mesajı şu şekilde;
"Küresel bir sömürü düzenini hakim kılmak isteyenlere karşı hak, vicdan, onur ve cesaretle karşı duran bir millete önderlik etmiş; milletine ve dünyaya yeni bir istikamet belirlemiş olan  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yılını idrak etmenin hüznü içindeyiz.
Aziz Milletimiz, liderlik vasfına haiz çok önemli isimler yetiştirmiş ve onların etrafında kenetlenerek hem yükselmeyi hem de varlığını ve birliğini sürdürmeyi bilmiştir. Tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur.
Bu çizgi içerisinde Gazi Mustafa Kemal’in liderliği, mücadelesi  Aziz Milletimizin bekasını temin etmenin yanısıra dünyanın mazlum milletlerine de ilham kaynağı olmuştur. Zaferle sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşı’nın bize bıraktığı miras güzel Cumhuriyetimiz; şifresi ise “Millet İradesi”’dir. Gazi ve arkadaşlarının elde ettikleri başarı göstermiştir ki millet iradesininin üstünde bir beşeri irade, milletin gücü üstünde bir beşeri güç yoktur ve bu güce yaslananlar asla mağlup olmayacaklardır.
Milletimize olan inancımızı ve güvenimizi rehber edindiğimiz 16 yılda çok büyük başarılara imza attık. 29 Ekim’lere 10 Kasım’lara  eli boş çıkmamak için çok çalıştık. Çok şükür ki bugün üretiyoruz, yardım ediyoruz, dünyada yine vicdanı hakim kılmaya çalışıyoruz ve 2023, 2053, 2071 hedeflerimizle elimizi geleceğe uzatıyoruz.
Biz bu yolda karşılaştığımız her güçlüğü, dün olduğu gibi  Millet İradesi ile aştık. Savaşırken de, üretirken de.. Aynı iradeyle 15 Temmuz’da meydanlara indik ve doğrudan varlığımıza yönelmiş bir tehlikeyi daha bertaraf ettik. Halen terörle mücadelemiz, kalkınma gayretlerimiz, altyapı hamlelerimiz de aynı iradeden  ilham almaktadır.
Bu vesileyle; Aziz milletimizin ve dünyanın geleceğini değiştiren, mazlum milletlere ilham veren devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz."

#Atatürk, #10Kasım

Devamını Oku
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 10 Kasım Mesajı