Popüler Kullanıcılar

Türkiye'den Almanya'ya göç belgeseli -video-

BBC Arşivlerinde Türkiye programında bu hafta, #BBC'nin 1973 yılında hazırladığı, Türkiye'den Almanya'ya işçi göçünü anlatan belgesel var.

"Mustafa: Misafir İşçi - No: 569716" adlı belgeselde Almanya'ya göç, Mustafa Gündoğdu'nun İç Anadolu'nun bir köyünden Almanya'ya uzanan hikayesi üzerinden anlatılıyor.

Belgeselin ilk bölümünde Mustafa Gündoğdu ve onunla aynı köyden Mustafa Doğan, Almanya başvurularının ilk safhasına yıllar sonra gelen yanıt ardından İstanbul'daki işçi alım merkezine gidiyor.

İstanbul'daki kontrollerde Mustafa Doğan sağlık sorunları nedeniyle kabul alamazke, Mustafa Doğan ise Almanya'ya kabul ediliyor ve uzun bir tren yolculuğuyla Münih'e gidiyor.

Doğan, otomobil şirketi #BMW'nin fabrikasında çalışmaya başlıyor.

Belgesel Türkiye'de olduğu gibi Almanya'daki yeni hayatında da Doğan'ı adım adım izliyor.

 

Devamını Oku
Türkiye'den Almanya'ya göç belgeseli -video-

SUV yerine SAV: BMW X5 -video-

Otomobil dünyasıyla 20 yıl önce tanışan MX X5’in 2019 modeli hazır. Satışlar düştüğü için yenilenmesi de gerekliydi. X5 artık SAV (Sport Activity Vehicle) rumuzunu taşıyacak.

#BMW

SUV yerine SAV: BMW X5 -video-

BMW'den melez motorlu 530e iPerformance

#BMW 5 serisinin melez motorlu Plug-in-Hybrid versiyonunun adı kulağa hoş gelen #530e iPerformance olarak değiştirilmiş. Kuvvetli akımla aküleri üç saatte doluyor. Elektrik gücüyle 40 kilometre yol kat edebiliyor.