Coronavirus (Covid-19)

  • 13,465,440Coronavirus Vaka Sayısı
  • 581,405Ölü Sayısı
  • 5,028,194Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı! AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı! AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

#danıstay #aöf #aof #açıköğretim

 

Adaylar sınav giriş belgelerini aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sınav giriş belgelerini edinebilirler. 

 

 

 

Sınav giriş belgeleri için TIKLAYIN

 

 

 

Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

 

 

 

Sınava girebilmeniz için gerekli olan “Sınav Giriş Belgesi” ve “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik” (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

 

 

 

Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

 

 

 

Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

 

 

 

Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

 

 

 

Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

 

 

 

Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

 

 

 

Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

 

 

 

Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

 

 

 

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

 

 

AÖF SINAVINA AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE GİREMEZSİNİZ

– Öğrenci Kimlik Kartı
– Sürücü Belgesi (Ehliyet)
– Mesleki Kimlik Kartları
– Askeri Kimlik Belgesi
– Baro Kartı

Devamını Oku
AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı! AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Bekir Bozdağ'dan Danıştay'ın 'Andımız' kararına tepki

Danıştay 8. Dairesi'nin 'Andımız' ile ilgili kararına AK Parti'den ilk tepki Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı ve Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi.

Bekir Bozdağ, 'Andımız' kararına ilişkin olarak "Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir" dedi.

#Twitter hesabında açıklama yapan Bozdağ, şunları kaydetti:

— Türkiye, hukuk devletidir. 'İdarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır. Yargı yetkisi, idari eylem ve işlemlerin hukuka uygunluğunun denetimi ile sınırlı olup, hiçbir surette yerindelik denetimi şeklinde kullanılamaz. Yürütme görevinin kanunlarda gösterilen şekil ve esaslara uygun olarak yerine getirilmesini kısıtlayacak, idari eylem ve işlem niteliğinde veya takdir yetkisini kaldıracak biçimde yargı kararı verilemez. Öğrenci andı kararı ile #Danıştay 8. Dairesi; hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmış, kendisini yürütmenin yerine koymuş, yürütmenin takdir hakkını yok saymış dahası yürütmenin takdir yetkisini bizzat kullanmıştır. Kısaca; anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir.

Devamını Oku
Bekir Bozdağ'dan Danıştay'ın 'Andımız' kararına tepki

ALES'in geçerlilik süresinin uzatılmasına Danıştay dur dedi

Danıştay, #ALES puanlarının geçerlilik süresinin 5 yıla çıkarılması kararını durdurdu
27 Eylül 2017 tarihi öncesinde yapılan ALES puanlarınn geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarılmıştı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, ALES'in geçerlilik süresinin uzatılmasının #Danıştay kararıyla durdurulduğunu açıkladı.

Danıştay 8. Dairesi'nin 22 Şubat 2018 tarihinde aldığı kararla ilgili yönetmelik değişikliği durduruldu.

Saraç, karar sonrasında "Yönetmelik değişikliğindeki sınav geçerlilik süresini dikkate alarak ALES’e girmeyen arkadaşlarımızın mağdur duruma düştüklerine dair şikayetlerinde haklılık payı olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Devamını Oku
ALES'in geçerlilik süresinin uzatılmasına Danıştay dur dedi