Coronavirus (Covid-19)

  • 244,392,424Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,963,197Ölü Sayısı
  • 18,022,114Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Vatan gazetesi kapandı... Milliyet'in haftasonu eki olacak...

Demirören Medya grubunun 5 gazetesinden birisi olan #Vatan Gazetesi için kapatma kararı alındı. Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Yuvacan çalışanlara "Bugün son baskıyı yapıyoruz" dedi.
2002 yılında kurulan, #Demirören grubuna ait Vatan gazetesi, kapatılıyor. Gazetenin yarın son baskısını yapacağı öğrenildi.
2002 yılında Doğan Medya Holding bünyesinde kurulan gazete, 2011 yılında Milliyet Gazetesi ile birlikte Demirören Medya Grubu'na satılmıştı.

"Vatansız kalıyoruz"
Gazetenin yazarlarından Ercan İnan Twitter'dan gazetenin kapatılacağını duyurdu. İnan, "Bugün Vatan'ın son günü yarından sonra vatansız, dünya vatandaşıyız" diye yazdı.

Devamını Oku
Vatan gazetesi kapandı... Milliyet'in haftasonu eki olacak...

Selahattin Demirtaş'ın seçim mitingi konuşması -video-

#HDP, cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın seçim mitingi konuşmasını sosyal medya hesabından yayınladı.

#Demirtaş'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Öncelikle sesimin ulaştığı her yere, herkese selamlarımı gönderiyorum. 20 aydır burada yasa dışı bir şekilde, hukuksuz, kanunsuz bir kararla adeta siyasi bir rehine olarak tutuluyorum. Bugüne kadar benim ve arkadaşlarım hakkında hiçbir şekilde adil bir yargılama yapılmadı. Bütün mahkemelere siyasi baskılar yapılarak hukukun üstünlüğü ilkesi açıkça ihlal edildi.
Bununla birlikte elim kolum bağlıyken hükümet temsilcileri gazetelerde televizyonlarda bana yönelik iftira kampanyalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Cevap hakkımı kullanmam bile mümkün değilken her türlü karalamaya yaparak siyasi tezgahlarını sürdürüyorlar. Ancak sizler bütün gerçeklerin farkındasınız, bunu biliyor ve görüyorum. Benim durumum sadece bir örnektir. Bugün artık ülkenin tamamı adaletsizliğin mağduru haline gelmiş durumdadır. Adaletsizlik sadece adalet saraylarında yaşanmıyor, hastanelerden üniversitelere, tarlalardan fabrikalara, devlet dairelerinden sokaklara kadar her gün her yerde herkese karşı adaletsiz uygulamalara tanıklık ediyoruz. Türkiye, yarı açık cezaevine dönüştürüldü. Bununla birlikte korku imparatorluğu oluşturmak istiyorlar. Oysa devletin işi korkutmak değil, hizmetkar olmaktır.
Fakat son yıllarda yaşanan antidemokratik uygulamalar Türkiye toplumunu dünyanın en mutsuz, en karamsar halkına dönüştür. Ülkenin kendi içinde kamplara ayrılırken, dışarıda da yalnızlaşıp itibarsızlaştırılan bir duruma getirildi. Elbette hiçbirimiz böylesi kötü bir yönetimi hak etmiyoruz. Dünyanın en güzel, zengin toprakları üzerinde yaşayan yurttaşlar olarak ne mutsuzluğu, ne yoksulluğu asla hak etmiyoruz. Bu bizim kaçınılmaz kaderimiz değil, buna mecbur ya da mahkum değiliz. Bugün el ele verip geleceğin demokratik Türkiye'sini yeni yaşamını, mutlu ve özgür hayatı inşa edebiliriz. Bugün umutsuz olmanın, yılgınlığın, korkmanın zamanı değildir. Ülkemizin bütün sorunlarını barışarak, dayanışarak, birlik içinde çözebiliriz. Hiçbir yurttaşımızı düşman gibi görmeden, ötelemeden, örselemeden büyük bir kardeşlik ülkesi olacağız. İnsanlarımızı partilerine, kimliğine, mesleğine, cinsiyetine göre ayırmayacağız. Devlete tam demokrasi ve hukukun üstünlüğünü egemen kılacağız. Devlet, hepimizin devleti, ülke hepimizin ortak vatanıysa herkese eşit ve adil bir yönetim oluşturmak da bizim boynumuzun borcudur.
Kimse kendini üvey evlat gibi hissetmesin, kimse ayrımcılığa uğramasın diye 81 milyonu kucaklayacak yepyeni bir politikayı hayata geçireceğiz. Zengin topraklarımızdan, denizlerimizden, tarihi ve kültürel mirasımızdan tam kapasite yararlanacağız. Betona ve gereksiz inşaatlara değil, toprağa, emeğe, alın terine, üretime, bilime yatırım yapacağız ve bu yoksulluğu yeneceğiz. Türkiye gibi zengin bir ülkede sefalet içinde yaşamaya mecbur bırakılan milyonların utancı ülkeyi yönetenlere aittir. Ülkemizi bu utançtan mutlaka kurtaracağız.
Hepimiz şimdi daha umutlu, daha heyecanlı, daha coşkulu bir tempoyla seçimlere hazırlanıyoruz. Ben burada dört duvar arasındayım ama biliyorum ki binlerce Demirtaş şimdi tarlalardadır, çapadadır, fındıktadır. Demirtaş şimdi maden ocağında, atölyededir. Derste, anfide, meydanlarda, alanlardadır. İnşaatta, şantiyede, grevde direniştedir Demirtaş. İşten atılmıştır. İşsizdir, yoksuldur Demirtaş. Gençtir, kadındır, çocuktur. Türk’tür, Kürt’tür, Çerkes’tir, Pomak’tır, Boşnak’tır. Alevi’dir, Sünn’dir ama ille de ümitlidir, coşkuludur. Halaydadır, govenddedir, horondadır Demirtaş.
Edirne’de hücrede tutulan değil, sizsiniz Demirtaş. Kendinize güvenin. Kendinizi onurlandırın.
Kendinize verin oyunuzu. 1 oy HDP’ye 1 oy Demirtaş’a deyin.
Unutmayın, bir oy çok şeyi değiştirir. Senle değişir güzel kardeşim. Şimdi, daha güzel günler adına değişim zamanıdır. Haydi birlikte yapalım, birlikte kazanalım.
Hepinizi en sıcak duygularımla, özlemle, hasretle selamlıyorum.
Mutlaka kazanacağız ve özgür günlerde mutlaka görüşeceğiz. Hoşça kalın.

Devamını Oku

YSK'dan Demirtaş'ın TRT'ye çıkmasına vize

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın TRT üzerinden görüntülü ve sesli propaganda yapmasına vize verdi. Kayıt için #TRT kameraları Edirne Cezaevi’ne gidecek.

#YSK'nın kararına göre Cumhurbaşkanı adayları Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, tutuklu Selahattin #Demirtaş ve Doğu Perinçek'e görüntülü ve görüntüsüz propaganda yapma hakkı tanınacak.

Tüm adayların birinci tur için 10'ar dakikalık iki konuşma hakkı olacak. Aynı hak olası ikinci tur seçimler için de tanınacak. Adayların bu propagandaları bir defada iki dakikadan az olamayacak, bir günde 10 dakikayı geçemeyecek.

Propaganda konuşmaları, YSK'nin kararında belirlediği takvime göre, 17 Haziran pazar günü başlayacak, 23 Haziran Cumartesi günü sona erecek.

Seçimlerinin ikinci tura kalması halinde, ikinci tur propaganda konuşmaları ise 4 Temmuz Çarşamba günü başlayacak, 7 Temmuz Cumartesi günü sona erecek.

Adayların hangi tarih ve saat ile hangi sırayla konuşacağına, çekilecek kura ile karar verilecek. Propagandalarında adaylar, kendilerini tanıtacak, programlarını ve yapacakları işleri anlatacak, yaptıkları ve yapacakları icraatla seçim beyannamelerini aktaracak.

YSK'nin Seçim Yasası'na dayandırdığı kararına göre, diğer Cumhurbaşkanı adayları ile birlikte Demirtaş'ın propagandası; YSK'nin görevlendireceği bir kurul üyesi huzurunda ve TRT'de görevli personel tarafından ses ve görüntü alma cihazı ile tespit edilecek. Ancak görüntülü propaganda için iki seçeneğin olduğu belirtildi.

Devamını Oku
YSK'dan Demirtaş'ın TRT'ye çıkmasına vize