Coronavirus (Covid-19)

  • 12,631,067Coronavirus Vaka Sayısı
  • 562,889Ölü Sayısı
  • 4,701,687Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

11 Eylül saldırılarıyla ilgili komplo teorileri - videohaber

#Habertürk #Manşet'te Mehmet Akif Ersoy'un konuğu #Sabah Gazetesi Yazarı Ferhat Ünlü, 11 Eylül saldırısı hakkında konuştu.

- 11 Eylül saldırılarının 18. yıldönümü

- 11 Eylül 2001'de aslında ne oldu?

- 11 Eylül saldırılarıyla ilgili komplo teorileri neler?

-"Terör saldırısı değil #ABD'nin kendisi yaptı" iddiası

-"İkiz kuleler patlayıcı ile kontrollü yıkıldı" iddiası

11 Eylül saldırılarıyla ilgili komplo teorileri - videohaber

Oylum Talu ile Söz Sende - Asuman Kerkez

Söz Sende - 11 Aralık 2018 Söz Sende'de Oylum Talu'nun konuğu Gastronomi Uzmanı ve Yazar Asuman Kerkez. Asuman Kerkez, içinde bulunduğu sosyal sorumluluk projesi "ZAP"ı, yeni çıkaracağı kitabı ve kendi ile alakalı bilinmesi gerekenleri #SözSende'de anlattı. #habertürk

Oylum Talu ile Söz Sende - Asuman Kerkez

Sahte milli piyango bileti nasıl anlaşılır? -video-

Sahte #yılbaşı biletlerine dikkat! Sahte bilet nasıl anlaşılır? Ayrıntıları #Habertürk Muhabiri Mahir Kılıç anlattı. #piyango

Sahte milli piyango bileti nasıl anlaşılır? -video-

Çocuklara işaret dilini hikayelerle öğretecek!

Bedensel, görme ya da işitme engellilerin hayatlarını macera serüveni içerisinde okurlarlarla buluşturan yazar Ayşe Gül Kara Zorlu, AVM'de okurlarıyla bir araya geldi. AVM içerisindeki D&R'da gerçekleştirilen etkinlikte, Zorlu, çeşitli engellileri bulunan kahramanların hayatlarını ele alan "Şakrak" adlı hikaye serisi kitaplarını imzaladı.
Çocuklara işaret dilini hikayelerle öğretecek!

Zorlu, imza etkinliği kapsamında 3 Aralık "Dünya Engelliler Günü" öncesi işaret dili üzerine de bir sosyal farkındalık çalışması yaparak, çocuklara ve ailelerine işaret diliyle "Ben Sizi Seviyorum" demeyi öğretti.

"HER KİTAPTA FARKLI BİR ENGELLİNİN HİKAYESİ VAR "

Etkinlikte AA muhabirine açıklamada bulunan Ayşe Gül KaraZorlu, hazırladığı eserlerde amacının çocuklara iyilik duygusunu kazandırmak olduğunu ifade ederek, "Kitaplar dışında çocuklarla burada iyilik kutuları yaparak ve onların iyilik hayallerini bu kutulara atıyoruz. Daha sonra da inşallah bu iyilik hayallerini sırayla gerçekleştireceğiz." dedi.

Zorlu, kaleme aldığı "Şakrak" adlı serinin her kitabında farklı bir engellilik hikayesini, farklı bir şehirde konu aldığının altını çizerek, şöyle devam etti: "Aslında kitaplarımızda çocuklarımıza bir kişisel gelişim hikayesi sunmuş oluyoruz. Dünyada birçok yabancı karakter var. Biz de dedik ki 'yerli bir karakter olsun ama kitap karakteri olsun' diyerek bir kitap kahramanı oluşturduk. Şakrak kitaplarında, diğer kitaplardan farklı olarak iyilik ve değer anlatılarımız var."

"ÇOCUKLARA YANLIŞ MESAJ VERMEMEK ADINA HER KİTABIMIZ İNCELENİYOR"

Okurlarını kitabı bitirdiklerinde ödüllendirdiklerinden de bahseden Zorlu, "Kitaplarımızın içinde kırmızı kelimeler var ve her bölüm sonunda kutular var. Çocuklar bu kelimeleri kutulara yazdıklarında en son bir şifreye ulaşıyorlar. Bu gizli şifre ile 3D hologram animasyon video ile Şakrak iyilik madalyası kazanıyor. Bu sayede biz çocuklarımıza iyiliği günümüz dilinde, günümüz macerasıyla anlatıyoruz. Bu hediyeler onları motive ediyor." diye konuştu.

Ayşe Gül Kara Zorlu, Şakrak serisinin beşinci kitabında çocuklara işaret dilini, macera konseptinde hikaye anlatısıyla öğretmeye çalıştığına da dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Şakrak 4 kitabımızda da görme engelli birinin hikayesini işledik ve kitabımız braille alfabesine çevrildi. Kitaplarımızı aynı zamanda Prof. Dr. Mustafa Koç önderliğinde hazırlıyoruz. Çünkü çocuklara yanlış mesaj içermemesi için her kitabımız inceleniyor. Diğer kitaplarımızda da çocukların engelli bir kişiye hayatı nasıl kolaylaştırması gerektiğini, karşılaştığında neler yapması gerektiğini hikaye kurgusu ile anlatmaya çalışıyoruz. Bu da bu anlamda Türkiye'de yapılmış ilk çalışma oldu. 6 bin okurumuz üzerinde de test yapıldı. Test sonucu,Şakrak serisi kitap okumayı sevdiren ve değerleri öğreten bir kitap seçildi.

"ŞAKRAK'LA HAYALİNİZ İYİLİK OLSUN"

"Hazırladığı kitap projesinin dünya çocuklarına da örnek olabilmesi kısa animasyon filmi hazırladıklarını anlatan Zorlu, uluslararası çeşitli festivallere katılarak "yerli ve milli" algısı oluşturmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.Etkinlik bünyesinde ayrıca "Şakrak" karakterinin misyonu olan iyilik mesajını yaygınlaştırmak için "Şakrak'la Hayaliniz İyilik Olsun" adlı bir atölye de Şakrak maskotu eşliğinde gerçekleştirildi.

"ŞAKRAK" SERİSİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

#şakrak #ayşegülkarazorlu #D&R #işaretdili #engelli #işaretdilindefarkındalık #Truva #Habert #kestel

Devamını Oku
Ayşegül Kara Zorlu Ayşegül Kara Zorlu Ayşegül Kara Zorlu Ayşegül Kara Zorlu Ayşegül Kara Zorlu

Oylum Talu ile Söz Sende - Hakan Meriçliler

Söz Sende - 6 Aralık 2018 Söz Sende'de Oylum Talu'nun bgun ki konuğu Hakan Meriçliler. Oynayacağı "Binde bir gece diyalogları" ve "Hırçın kız" tiyatroları hakkında bilinesi gerekenleri ve ve kendi hayatına dair yaşanılanları #SözSende'ye anlattı. #habertürk

Oylum Talu ile Söz Sende - Hakan Meriçliler

Oylum Talu ile Söz Sende - Gonca Vuslateri, Gökhan İnler

Söz Sende - 5 Aralık 2018 (Gonca Vuslateri, Gökhan İnler) Söz Sende'nin bugünkü konukları yaptıkları işlerde başarılı işlere imza atmış Gonca Vuslateri ve Gökhan İnler. Bu iki ismi bir araya getiren ise Gökhan İnler'in vakfı İSEV. Sokak hayvanları için bir kamuspotu oluşturan İSEV ve Çevre ve sokak hayvanları derneği'nin bu kamuspotu ile neleri hedefledikleri, neleri yapacaklarını #SözSende'ye anlattılar. #habertürk

Devamını Oku
Oylum Talu ile Söz Sende - Gonca Vuslateri, Gökhan İnler

Teke Tek - İttifaklar sandığa nasıl yansır? tek parça Full HD izle

Teke Tek - 4 Aralık 2018
Seçimin kaderini adaylar mı, partilerin geliştireceği taktik ve stratejiler mi belirleyecek?

AK parti –MHP ittifakı iki partinin de güçlü olduğu illerde nasıl bir yol haritası izleyecek?

CHP ve İyi parti hangi illerde ittifak yapacak, adaylarını hangi kriterlerle seçecek?

Fatih Altaylı soruyor, CHP genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, akademisyen Prof. Dr. Mehmet Şahin, stratejist Elif Dördüncü Aydemir ve araştırma şirketi yöneticisi İhsan Aktaş Teke Tek'te yanıtlıyor. #teketek #habertürk

Devamını Oku
Teke Tek - İttifaklar sandığa nasıl yansır? tek parça Full HD izle

Büyük Sorular - Prof. Dr. Kemal Sayar yanıtlıyor: İnsanlık nereye gidiyor? -video-

Büyük Sorular - 2 Aralık 2018 (İnsanlık nereye gidiyor?)

Modern çağ insanı neden mutlu değil? İnsan neyi arıyor?

Mutluluğa giden yol beyinden mi, kalpten mi, inançtan mı geçer?

Sosyal medya ve hız çağında insan kayıp mı oldu? Kendini nasıl bulacak?

Gelişen teknoloji, yok olan gelenekler, sorgulanan inançlar... İnsanlık nereye gidiyor?

Veyis Ateş soruyor, Psikiyatrist ve yazar Prof. Dr. Kemal Sayar Büyük Sorular’da yanıtlıyor. #habertürk #videohaber

Devamını Oku
Büyük Sorular - Prof. Dr. Kemal Sayar yanıtlıyor: İnsanlık nereye gidiyor? -video-

Oylum Talu ile Söz Sende - 21 Kasım 2018 -video-

Söz Sende'de bugün ki konuklarımız Devrim Yakut ve Bihter Dinçel. Oyunculuk açısından başarılı işlere imza atmış bu isimler bizlere aktörlük hayatlarını, bu günlere nasıl geldiklerini ve "Manik Atak" projesinde nasıl yollarının kesiştiğini anlatıyor. #habertürk #oylumtalu

Oylum Talu ile Söz Sende - 21 Kasım 2018 -video-

Muharrem İnce: Sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız olur

Muharrem İnce, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı için, "Sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız olur. Ben bu görüşteyim; başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, yerel seçimlerde aday olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi.

İnce, "Benim söylemim net. Bir kimse kurtarıcı değildir. Bu yerel seçimler demokrasi mücadelesinin önemli bir ayağını oluşturacak. Galip çıkarsak, kaybettiklerimizin bir kısmını geri alabilir ya da geri almaya başlayabilir" diye konuştu.

#Habertürk'ün aktardığına göre, "Bu seçim çok önemli" diyen İnce, şu ifadeleri kullandı:

"Benim teklifim sandık konulmasıdır. Ön seçim demiyorum, eğilim yoklaması da olabilir. 39 ilçeye sandık konulur, üyeler gider oyunu kullanır. Arkadaşlarımız rakibimiz değil, arkadaşımız. Kim isterse müracaat eder. İstanbul Belediye Başkanlığı'nın müracaatı olmaz. AK Parti'den, Tayyip Erdoğan'dan kurtulmak istiyorsak sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim; başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim."

Devamını Oku
Muharrem İnce: Sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız olur