Popüler Kullanıcılar

2019 LGS’ye girmeden yerleşilebilen liseler güncelleniyor!

2019 #LGS’ye girmeden yerleşilebilen liseler güncelleniyor!

 

 

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı #Mahmut Özer, LGS kapsamında sınavsız yerleştirme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Haberin devamı için tıklayınız

Devamını Oku
2019 LGS’ye girmeden yerleşilebilen liseler güncelleniyor!

Bilfen Okulları, bugüne kadar ki tüm LGS sınavlarında gerçekten en başarılı kurum olduğunu bir kez daha tescil ettirdi! ⁦⁦@FatihBilfen⁩ ‘e Bilfen okullarının üstün başarısı nedeniyle tebrik ediyorum... #bilfen #lgs2018

LGS'de tercih yaparken yardım şart -video-

#LGS'de tercih süreci devam ediyor. 13 Temmuz'a kadar tercih yapacak öğrencilere bir tavsiye de uzmanlardan geldi: "Mutlaka rehber öğretmenlerden yardım alın. Bir liseye yerleşemezseniz üzülmeyin, çünkü nakilde daha şanslı olabilirsiniz." #Hürriyet Gazetesi Eğitim Servisi Müdürü Nuran Çakmakçı #CNNTÜRK muhabiri Pınar Çıtak Koygun ve kameraman Onur Özel'e anlattı.

LGS'de tercih yaparken yardım şart -video-

İsmet Yılmaz: Lise kontenjanları 2 Temmuz'da ilan edilecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, #LGS'nin zor olduğu iddialarına ilişkin sınavda soruların soruların müfredatta yer aldığını belirtti. Yılmaz, 2 Temmuz'da kontenjanların ilan edileceğini, tercihlerin 13 Temmuz'a kadar yapılacağını söyledi.

#NTV'de, Liseye Geçiş Sınavı'yla ilgili soruları yanıtlayan Yılmaz'ın konuşmasından satır başları şöyle:

(LGS'de başarı durumu nasıl, kaç öğrenci tam puan aldı?) Sınava 971 bin 657 kişi girdi. 18 öğrencimiz tüm soruları doğru cevapladı. LGS Matematik sınavında sorular müfredatla ilişkilendirilerek soruldu. Soruların konu dağılımı eşit düzeyde.
2014 yılında ilk yapılan TEOG'da 10 öğrenci tüm soruları doğru cevapladı. TEOG ve yeni sınav sistemini karşılaştırmak doğru olmaz. Biz öğrencilerimize olağanüstü güveniyoruz. Okullar arasında çok büyük fark yok.
(LGS sonrası tercih uyarıları) Türk eğitim sistemi ile negatif sözler söyleyenin eğitimle alakası yok. Eğitimde muhalefet olmaz. Yerleştirmede kaygılar var diyorlardı, hiçbir kaygı yok. 120 bini sınav sonuçlara göre yerleştireceğiz. En yüksekten başlayarak yerleştireceğiz. 500 puan alanlar istedikleri okula girebilecek. Burada bir kaygı var mı? Özel okullara kesin kayıt yaptıranlar bizim listemizden düşecek. Geçici kayıt yaptıranlar listemizde olacak. Herhangi bir okulu kazandıysa, özel okula gitmek istemezse kazandığı okula gidebilecek. Burada bir karışıklık var mı?

Yerleştirmede kaygı göremiyoruz. Yüzde 10'unu sınav sonuçlarına göre yerleştireceğiz. Okulların kontenjanlarını 2 Temmuz'da açıklayacağız. Yerleştirme sürecinde hiçbir karışıklık olmayacak. Öğrenciler 5 tercihin hepsini yapmak zorunda değil. Öğrenciler kendi kayıt alanında daha avantajlı olacak. Kendi kayıt alanlarında tüm okul türleri olacak. Adres ile kayıt sistemi yeni değil ki, anaokullar ve ilkokullarda uygulanıyor.
30 Temmuz'da tüm yerleştirme sonuçlarını ilan edeceğiz. Esas amacımız bütün okulları sınavsız hale getirmek.

Devamını Oku
İsmet Yılmaz: Lise kontenjanları 2 Temmuz'da ilan edilecek

MEB, LGS Yerleştirme kılavuzunu yayınladı

#MEB, #LGS sonuçları ardından 2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih Ve Yerleştirme Kılavuzu'nu yayınladı.


LGS Tercih ve yerleştirme kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

MEB, LGS Yerleştirme kılavuzunu yayınladı

İşte LGS sonuç ekranı

#MEB 2018 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri
#LGS sonuçları Saat 16:00 'da Açıklanacaktır
SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

İşte LGS sonuç ekranı

LGS sınavının sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde MEB'in resmi internet sitesi (www.meb.gov.tr) üzerinden adayların erişimine açılacak.
#MEB#LGS