Coronavirus (Covid-19)

  • 21,456,794Coronavirus Vaka Sayısı
  • 765,482Ölü Sayısı
  • 6,465,190Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Meral Akşener: Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığını kabul etmesini çok isterim

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları sürerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Ankara adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş ile ilgili açıklama geldi.

Akşener düzenlediği basın toplantısında Yavaş ile kişisel olarak bir görüşme yapmadığını ancak aday olmak için #İYİParti'yi tercih etmesini çok isteyeceğini söyledi.

"Mansur Bey ile ilgili kişisel olarak yaptığım bir görüşme yok. Mansur Bey bizim değer verdiğimiz bir arkadaşımız. Kendisiyle elbette önce bir netleşmesi lazım. Mansur Bey'in nasıl bir davranış içerisinde olacağına yönelik bir bilgim yok. Henüz nasıl yol ve yöntem izleneceği konusunda partimizin bir kararı yok seçimle ilgili. Ama kendisini değerli buluyorum. İYİ Parti'nin Ankara adaylığını tercih etmesini çok isterim."

Mansur Yavaş 2014'teki yerel seçimlerde #CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

Yavaş #MHP'den aday olduğu 1999 ve 2004 seçimlerinde Ankara'nın Beypazarı ilçesinin Belediye Başkanı seçilmişti.

Yavaş MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak girdiği 2009'daki yerel seçimlerde 3. oldu. Ardından MHP'nin kendisini yeniden aday göstermemesi üzerine 2013'te CHP'ye geçti. Yavaş 2016'da CHP'den istifa etti.

2019 seçimlerinde CHP'nin de yeniden Yavaş'ı aday göstermek istediği, İYİ Parti ile CHP arasında Mansur Yavaş üzerinden bir pazarlık yürüyeceği belirtiliyor.

Devamını Oku
Meral Akşener: Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığını kabul etmesini çok isterim

MHP'de EYT depremi... Devlet Bahçeli, Erhan Usta'yı görevden aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'teki #EYT kararı sonrası #MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'yı görevden aldı.

TBMM Genel Kurulu'nda, İYİ Parti'nin,emeklilikte yaşa takılanlara yönelik araştırma önergesinin bugün görüşülmesine dair grup önerisi, diğer muhalefet partilerinin de oylarıyla kabul edilmişti

Devamını Oku
MHP'de EYT depremi... Devlet Bahçeli, Erhan Usta'yı görevden aldı

CHP'li Engin Altay'dan Mansur Yavaş sorusuna yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, gazetecilerin 'Ankara adayınız Mansur Yavaş mı olacak?" sorusuna, "Adaylarımız partimizin evlatlarından gösterilecektir" yanıtını verdi.

#CHP Grup Başkanvekili Altay, yerel seçimlerde belediye başkanı adaylarıyla ilgili açıklama yaptı.
Ankara adayının Mahsur Yavaş olup olmayacağına yönelik soruyu yanıtlayan Altay, "CHP'nin Ankara, İstanbul adayları belli değil. Aralık ayından önce de belli olmaz. Adaylarımız partimizin evlatlarından gösterilecektir" dedi.
NTV'nin aktardına göre, #MHP'nin Melih Gökçek'e adaylık teklifi götüreceğine yönelik iddialara da değinen Altay, "Melih #Gökçek MHP'ye hayırlı olsun, yakışır bence" diye konuştu.

2014'te yapılan yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mansur Yavaş'ın, 2019'da CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olmak istediği ileri sürülmüştü.

Devamını Oku
CHP'li Engin Altay'dan Mansur Yavaş sorusuna yanıt

Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli

MHP'li Semih Yalçın, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'e sosyal medya üzerinden cevap verdi. Semih Yalçın, "Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir." diyenlere cevabımız; “MHP’nin kırmızı çizgisinin, Milliyetçi Hareketin lideri Devlet Bahçeli olduğunu” hatırlatmak şeklinde olacaktır." dedi.
Semih Yalçın'ın açıklamalarının tamamını aşağıdaki küçük resimlere tıklayarak görebilirsiniz.

#MHP, #AKParti, #Bahçeli, #Cumhurbaşkanı

Devamını Oku
Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli Ömer Çelik'e Semih Yalçın'dan cevap: MHP'nin kırmızı çizgisi Devlet Bahçeli

Meral Akşener, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti lideri Akşener, #MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

#NTV'nin aktardığı habere göre Akşener, avukatı tarafından yapılan başvuruyla, Bahçeli'nin TCK'nın, 106, 125, 214, 216, 218'inci maddelerine göre, tehdit, hakaret, suç işlemeye tahrik ve aşağılama suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

Devamını Oku
Meral Akşener, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

Ahmet Hakan: MHP’li Cemal Enginyurt ‘bam bam bam’ yaptı

İKTİDAR blokunda yer alan herkesler “Durumu nasıl kurtarabiliriz acaba” diye çırpınırken...
MHP’li milletvekili Cemal Enginyurt, taktik maktik gözetmeden “bam bam bam” yaptı.
*
Şunların hepsi onun cümleleri:
- Amerika’yı protesto edeceğiz diye iPhone’u kırdık, #Brunson uçağa binip gitti.
- Amerika’yla aramın açıldığına mı yanayım, giden #iPhone’a mı üzüleyim, ajan Brunson’ın serbest kalmasına mı kızayım?
- Kaldık ya la ortada, iPhone’umu verin!
*
MHP’li Cemal Enginyurt’un...
#MHP’li Cemal Enginyurt ‘bam bam bam’ yaptı
Bu gayet hesapsız, bu süper taktiksiz, bu müthiş stratejisiz çıkışı...
İktidar blokundan gelen...
- Ama biz de #Trump’ı bayağı oyaladık ha!
- Ama rahibi hemen vermedik ha!
- Ama Trump da sayemizde sevindirik oldu ha!
Türü çıkışların hepsinden...
- Bin kat daha dürüst!
- Bin kat daha samimi!
- Bin kat daha hasbi!
- Bin kat daha kıymetli!
- Bin kat daha sahici!
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Devamını Oku
Ahmet Hakan: MHP’li Cemal Enginyurt ‘bam bam bam’ yaptı

Devlet Bahçeli: İttifak başka, af teklifi başka

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin af teklifiyle ilgili, "Kanun teklifimizle ilgili gelişler ve alınan tutumlar Cumhur İttifakı'ndan bağımsızdır. İttifak başka, teklifimiz başkadır" dedi. MHP'nin kimseye mecbur olmadığını söyleyen Bahçeli, "'Her ilde aday çıkaracağız' sözlerine ihtiyaç yoktur" ifadesini kullandı.

#MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampının açılışında konuştu.

#Bahçeli, "Sanal haritalar başında sınırlarla oynayan, terör örgütlerini teşvik eden sözde müttefiklerin heveslerini kursaklarında bırakmak için yeni hükümet sisteminin yasamayla uyumlu ve dengeli hareketi de elzem bir ihtiyaçtır" ifadesini kullandı.
Bahçeli, "Gerek Yeni Ekonomik Program gerekse de hükümetin aldığı diğer önlemler kalıcı, kararlı ve kapsayıcı şekilde uygulandığı müddetçe iyileşme ve beklenen bahar havası çok uzak olmayacaktır" diye konuştu.

MHP lideri, "Biz CHP gibi olamayız. Biz Türk milliyetçileriyiz. Ülke batarsa bundan hiç kimsenin kazançlı çıkmayacağını görür ve söyleriz. Top çevirmeyiz" dedi.
Cezaevlerinin pimi çekilmiş bomba gibi olduğunu söyleyen Bahçeli, af teklifi hakkında ise şunları söyledi: "Verdiğimiz sözleri sonuna kadar tutacağız. Bir defalığına 5 yıllık ceza indirimi öneriyoruz. Amacımız #FETÖ'cü savcıların yarattığı tahribatı gidermek. Uyuşturucu konusunda kimse bize ayar veremez. Bu insanları topluma kazandırmak için inisiyatif üstlenmeyelim mi?"

Bahçeli, "(Af teklifi) Kanun teklifimizle ilgili gelişler ve alınan tutumlar Cumhur İttifakı'ndan bağımsızdır. İttifak başka, teklifimiz başkadır. İttifakla kanun teklifine karşı gösterilecek tavırları birbirlerine karıştırmamak, fitne imaline yeltenenlere aldırmamak temennimdir" diye konuştu.

Bahçeli, yerel seçimde ittifak tartışmaları konusunda ise şu açıklamalarda bulundu:

"MHP hiç kimseye muhtaç ve mecbur değildir. Yerel seçimi yeni hükümet sisteminin imtihanı olarak görüyoruz. 'Her ilde aday çıkaracağız' sözlerine ihtiyaç yoktur. İki parti arasında görüşmeleri sulandırmaya gerek yoktur. Biz Cumhur ittifakına taktiksel olarak bakmıyoruz. Cumhur İttifakı bizzat milletimiz iradesidir. Cumhur ittifakı yaşayacak, dosta ve düşmana mesaj olacak. Cumhur İttifakı'nın milli görev ve tarihi sorumluluğunu bir kez daha icra etmesini mühim görüyoruz."
Bahçeli, "Parti olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday çıkarmayacağız. Gerçekten de sözümüzden caymayacağız. Bu kararımızı 'İstanbul'dan vazgeçmek' olarak yaftalayan zeka özürlülerin yüzüne dahi bakmaya tenezzül etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı'nın yasal yönü oldu. Yasal yönden tecrübe kazanılmışsa mahalli idarelerde de o tecrübeden yararlanılabilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la henüz görüşmediklerini söyleyen Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızla henüz bir görüşme olmamıştır, talep gelirse görüşürüz" dedi ve şöyle devam etti:

"31 Mart 2019'a, sadece belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin, il genel meclisi üyelerinin, köy ve mahalle muhtarlarının seçimi olarak bakmıyoruz. Türkiye'nin 2023'ten önceki son virajı, yeni hükümet sisteminin son imtihanı olarak yorumluyoruz."

Devamını Oku
Devlet Bahçeli: İttifak başka, af teklifi başka

MHP'li Deniz Depboylu: Caydırıcı nokta idamsa idam

#MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, "Cinsel istismar sadece bir organın işleviyle ilgili bir sorun değil, bir zihniyet meselesidir. İdamsa idam" dedi.

İdam tartışmaları, son günlerde üst üste yaşanan çocuklara yönelik cinsel istismar ve kaçırılma ve cinayet vakalarıyla başlıca gündem maddelerinden biri oldu.

Ankara'da 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cesedi günlerce arandıktan sonra 29 Haziran’da toprağa gömülü bulunmuş, Eylül'ün cinsel istismara uğradığı belirlenmişti. Ağrı'da ise 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in 3 haftalık arama sonrası cansız bedenine ulaşılmış, Türkiye çapında protestolar düzenlenmişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, çocuklara yönelik işlenen suçlar hakkında "Caydırıcı nokta idamsa idam. Önüne geçecektir. İnsanlar kendisini frenleme noktasında etkisi olacaktır" diyerek görüşünü dile getirdi. Eğitimin önemine dikkat çeken Depboylu, "Çocuğa yaklaşabilecek kişileri özel araştıracaksınız" değerlendirmesinde bulundu.

MHP Lideri Bahçeli, istismar olayları sonrası "İdamsa idam, cezaysa en ağır ceza" demişti.

Devamını Oku
MHP'li Deniz Depboylu: Caydırıcı nokta idamsa idam

MHP ile İYİ Parti'nin Google savaşı

İYİ Parti'nin dikkat çekici #Google reklamlarına #MHP de aynı şekilde karşılık verdi. Google'da İYİ Parti'yi arayan kullanıcıların karşısına 'Ülkücülük MHP’de olur' başlığını taşıyan Cumhur İttifakı reklamı çıkıyor.
24 Haziran’daki seçimler yaklaşırken #İYİParti, internette yeni bir seçim kampanyası başlattı. Önceki gün başlatılan kampanya ile arama motoruna ‘AK Parti’, ‘AKP’ ve ‘MHP’ yazan kullanıcılar, İYİ Parti’nin “Artık daha iyisi var. Oy tercihinizi değiştirin. Türkiye’nin geleceğine siz de bir katkıda bulunun” ifadelerininin gibi reklamlarla karşılaştı.
MHP de İYİ Parti'nin reklamına aynı şekilde cevap verdi. Arama motorunda İYİ Partili isimler aratıldığında MHP’nin ‘Cumhur İttifakı, Millet Aklı’ sitesinin reklamı ve ‘Ülkücülük MHP’de olur. Başbuğ Alparslan Türkeş. Geleceğin Teminatı. Güven ve Huzurun Teminatı. Milli Bekanın Teminatı’ sonucu çıktı.

Devamını Oku
MHP ile İYİ Parti'nin Google savaşı

Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı öncesinde af çıkmasını istedi

Cezaevinde yakınları bulunan aileleri parti genel merkezinde kabul eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ramazan Bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa #af çıkmasında yarar var" dedi.
#MHP lideri Bahçeli'den tartışma yaratan af çıkışıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. #Bahçeli, cezaevinde yakınları bulunan aileleri parti genel merkezinde kabul etti.
Af talebini yineleyen Bahçeli, " #Ramazan Bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa o bakımdan biz elden gelen gayreti gösteriyoruz. Konuyu istismar etmiyoruz. Bunları biz geçmiş dönemlerde de yaşadık. Çok sayıda af çıkmıştır. Bu defa da böyle bir affın yeni bir cumhuriyet hükümeti sisteminin oluşturduğu dönemde bütün siyasi partilerin desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından açıklama yapan Bahçeli, "Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz.Tartışma ve konuşmaya değmez mi?" demişti.

Hükümet kanadından yapılan açıklamalarda ise af konusunun gündemde olmadığı belirtilmişti.

Devamını Oku
Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı öncesinde af çıkmasını istedi