Coronavirus (Covid-19)

  • 244,388,904Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,963,148Ölü Sayısı
  • 18,030,725Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Bugün hava nasıl? 27 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Muğla, Mersin'in batı kesimleri, Antalya ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl, muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Yağışların Muğla, Mersin'in batı kesimleri, Antalya ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (soba ve doğalgaz zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 6°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ÇANAKKALE 7°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

İSTANBUL 7°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

KIRKLARELI 5°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 2°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

IZMIR 10°C, 15°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

MANISA 7°C, 14°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

MUĞLA 4°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevreleri ile Mersin'in batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2)olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

ADANA 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

 

ANTALYA 9°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece doğu ilçelerinde, yarın (Pazar) il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

HATAY 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu,, yarın sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Sivas çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

ANKARA 3°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

CANKIRI 3°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

ESKISEHIR 2°C, 8°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

KONYA 2°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile yarın öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

SİNOP 12°C, 15°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

 

BOLU 2°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

DÜZCE 6°C, 14°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

ZONGULDAK 9°C, 11°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile yarın bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

AMASYA 8°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

ÇORUM 3°C, 8°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

SAMSUN 8°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmur ve sağanak yağışlı

 

TRABZON 12°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar, Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor.

 

ERZURUM -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

KARS -7°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

MUŞ -3°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

VAN -1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

GAZIANTEP 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın hafif sağanak yağışlı

 

SIIRT 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ŞANLIURFA 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı zamanla kuzeydoğu, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı zamanla kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege’de gece saatlerinde yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batısı güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı, doğusu güneybatı, zamanla güneydoğu yönlerden 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, doğusu güneydoğu zamanla kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda ilk saatlerde yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 27 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 24 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, bu akşam ilk saatlerde Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı kesimleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Muğla, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir'in batı ilçeleri, Burdur, Isparta çevreleri, Antalya'nın Kurkuteli ve Elmalı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/ m2), Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş'ta, Bodrum, Datça, Marmaris, Ortaca, Ula, Dalaman ve Fethiye ilçeleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği (çatı uçması, baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 8°C, 14°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

 

ÇANAKKALE 10°C, 13°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

KIRKLARELI 7°C, 12°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı kesimleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

 

IZMIR 11°C, 13°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

KÜTAHYA 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

 

MUĞLA 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri, Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olakar kuvvetli, Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 7°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 12°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

MERSİN 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, batısı yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın güney ve doğusunda, güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA 3°C, 9°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

ESKISEHIR 4°C, 7°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

KONYA 2°C, 11°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

SİVAS 0°C, 6°C

Parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

SİNOP 12°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

BOLU 3°C, 10°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

DÜZCE 7°C, 16°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

ZONGULDAK 10°C, 15°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ÇORUM 0°C, 8°C

Parçalı bulutlu

 

ORDU 8°C, 14°C

Parçalı bulutlu

 

SAMSUN 9°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 7°C, 14°C

Parçalı bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -10°C, -1°C

Parçalı bulutlu

 

KARS -16°C, -2°C

Parçalı bulutlu

 

MUŞ -8°C, 1°C

Parçalı bulutlu

 

VAN -7°C, 4°C

Parçalı bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BATMAN 0°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DIYARBAKIR -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZIANTEP 1°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Ege ve Akdeniz’de kuvvetli fırtına bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), gece 6 ila 8 (60-75 km/sa), yarın (Perşembe) öğle güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, gece 3,0 ila 4,0m yarın (Perşembe) öğle 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtınada zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, akşam 2,0 ila 3,0m, güneyi 1,5 ila2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtınada zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 24 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 22 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Orta Karadeniz, Rize ve Artvin kıyıları ile bu akşam saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz, Muğla ve Manisa'nın Akhisar ilçesinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor, Yağışların bu gece saatlerine kadar Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2.), İl merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Karadeniz kıyılarında 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, yarın (Salı) Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu gece saatlerine kadar Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2.), İl merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 4°C, 14°C

Parçalı çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

 

ÇANAKKALE 6°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 6°C, 11°C

Parçalı çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

 

KIRKLARELI 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İç Ege ile Muğla ve Manisa'nın Akhisar ilçesinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, geç saatlerde Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

 

IZMIR 7°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MUĞLA 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

UŞAK 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

 

AKDENİZ

Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz bölümünün aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerine kadar Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2.), İl merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ADANA 6°C, 15°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 8°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların bu gece saatlerine kadar kuvvetli, il merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

 

BURDUR 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

HATAY 4°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve batısının yer yer yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, gece ve sabah ilk saatlerde kuzeydoğu kesimlerinde yer yer kar şeklinde olacağı beklenmektedir. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece yüksekleri yer yer kar yağışlı

 

CANKIRI -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ESKISEHIR 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

 

KONYA 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri ile bu akşam saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

BOLU 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı

 

DÜZCE 8°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

ZONGULDAK 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin kıyılarının hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur, Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ÇORUM 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

SAMSUN 11°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

TRABZON 8°C, 13°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

BİNGÖL -6°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ERZURUM -16°C, -7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS -18°C, -6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUŞ -9°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

DIYARBAKIR -2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZIANTEP -1°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SIIRT -2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde batısı ile zamanla doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusu doğudan 5 (40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerine kadar 5 (40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Güney Ege’nin güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Salı) sabah saatlerinde kuzeyi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde açıkları ile gece saatlerinde doğusu 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, zaman zaman kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 22 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 20 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile İstanbul, Yalova, Bursa, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli, Isparta ve Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülkenin iç ve kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Ülke genelinde güney ve güneydoğu, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar Karadeniz'in batısında doğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı

 

ÇANAKKALE 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı

 

KIRKLARELI 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Aydın, Uşak, Denizli ve Manisa çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

IZMIR 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

 

MUĞLA 5°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

UŞAK 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

 

AKDENİZ

Parçalı, Batı Akdeniz'in çok bulutlu, Antalya ve Isparta çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ADANA 3°C, 14°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

BURDUR 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

HATAY 2°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -1°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

CANKIRI -3°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKISEHIR -1°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA -3°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN 2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BOLU -4°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 2°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA -2°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇORUM -3°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SAMSUN 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TRABZON 5°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BİNGÖL -9°C, -2°C

Az bulutlu

 

ERZURUM -19°C, -10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS -15°C, -3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUŞ -14°C, -8°C

Az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

DIYARBAKIR -3°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZIANTEP -2°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SIIRT -2°C, 6°C

Az bulutlu

 

ŞANLIURFA 0°C, 10°C

Az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de güney ve güneybatıdan, doğusu ile yarın geneli güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, hafif yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın yer yer 5 (40 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın 3 ila 5 (20-40 km/sa) doğusu 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı zaman zaman kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 20 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 19 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin, zamanla Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul, Yalova, Bursa, Manisa ile Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Ülke genelinde güney yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra bölgenin batı kesimleri ile İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

 

ÇANAKKALE 8°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden sonra hafif yağmurlu

 

İSTANBUL 8°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

 

KIRKLARELI 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimleri ile Aydın ve Manisa çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

IZMIR 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

 

MUĞLA 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

 

UŞAK 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı, Batı Akdeniz'in çok bulutlu, Antalya çevrelerinin gece saatlerinden itibaren aralıklı ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ADANA 4°C, 14°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı ve hafif olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

BURDUR 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

HATAY 3°C, 11°C

Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -4°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

 

CANKIRI -5°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKISEHIR -3°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA -4°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN 2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BOLU -4°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 0°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 4°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA -3°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇORUM -6°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SAMSUN 3°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TRABZON 4°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BİNGÖL -9°C, 1°C

Az bulutlu

 

ERZURUM -16°C, -5°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS -15°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUŞ -9°C, -3°C

Az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

DIYARBAKIR -6°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZIANTEP -2°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SIIRT -5°C, 5°C

Az bulutlu

 

ŞANLIURFA 1°C, 9°C

Az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Güney Ege’nin güneyi ile zamanla geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren güneyi güneydoğudan 5 (40 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatıdan, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, Antalya Körfezi’nin batısı kuzeydoğudan, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, zaman zaman kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, pus anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 19 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 18 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Sivas, Kayseri, Ordu, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Mardin çevrelerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı, yarın öğle saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Rüzgarın; ülkemiz genelinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ve orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin edilmektedir.

 

UYARILAR

ZİRAİ DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde zirai faaliyetlerin devam ettiği Adana, Osmaniye ve Hatay'da hafif şiddette zirai don tehlikesi bulunduğundan çiftçilerimizin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 2°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANAKKALE 5°C, 14°C

Az bulutlu yarın öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 5°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELI 2°C, 12°C

Az bulutlu yarın öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu yarın zamanla kıyı kesimleri çok bulutlu yarın öğle saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR -5°C, 6°C

Parçalı bulutlu

 

IZMIR 4°C, 13°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu

 

MUĞLA 1°C, 9°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu

 

UŞAK -4°C, 7°C

Parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 1°C, 14°C

Az bulutlu

 

ANTALYA 6°C, 16°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu

 

BURDUR -1°C, 10°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu

 

HATAY 0°C, 11°C

Az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -5°C, 6°C

Parçalı bulutlu

 

CANKIRI -7°C, 4°C

Parçalı bulutlu

 

ESKISEHIR -8°C, 3°C

Parçalı bulutlu

 

KONYA -4°C, 5°C

Parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN -2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BOLU -7°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE -2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatıdan kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ÇORUM -8°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON 2°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar kıyıları karla karışık yağmur, iç kesimleri kar yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hedisesi bekleniyor.

 

BİNGÖL -9°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ERZURUM -17°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS -18°C, -6°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

 

MUŞ -8°C, -3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR -4°C, 7°C

Parçalı bulutlu

 

GAZIANTEP -2°C, 8°C

Parçalı bulutlu

 

SIIRT 0°C, 5°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

 

ŞANLIURFA -1°C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı, doğusu güneydoğudan, Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Batı Karadeniz'in batısında yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan, güneyi ile öğle saatlerinden itibaren geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 10 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu Çok bulutlu, orta ve güneyi sağanak yağışlı,; Rüzgar: Güney ve güneydoğu, güneyi ile öğle saatlerinden itibaren geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğu, doğusu güneydoğudan, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, ilk saatlerde aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: Orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 18 Ocak 2019 hava durumu

Sıcaklıklar artıyor -video-

Yurdun batı kesimlerinden başlayarak sıcaklıklar artıyor #meteoroloji

Sıcaklıklar artıyor -video-

Bugün hava nasıl? 17 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı beklenmektedir.

 

RÜZGAR: Rüzgarın; ülkemiz genelinde kuzey ve batılı yönlerden hafif ve orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Antalya, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi ve Hatay çevreleri ile Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde kuzeydoğudan kuvvetli (30-60 km/sa) eseceği beklenmektedir.

 

UYARILAR

ZİRAİ DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde zirai faaliyetlerin devam ettiği Ege ve Batı Akdeniz'in kıyı kesiminde hafif, iç kesimlerinde ise orta kuvvette zirai don tehlikesi bulunduğundan çiftçilerimizin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Antalya, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi ve Hatay çevreleri ile Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde kuzeydoğudan kuvvetli (30-60 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, kar savrulması nedeniyle görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 2°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

ÇANAKKALE 5°C, 13°C

Parçalı bulutlu

 

İSTANBUL 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KIRKLARELI -1°C, 8°C

Parçalı bulutlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

A.KARAHISAR -10°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

IZMIR 3°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

MUĞLA -1°C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

UŞAK -8°C, 2°C

Parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

 

ADANA 5°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

ANTALYA 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

BURDUR -5°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

HATAY 4°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar bölgenin güney ve doğusu ile Ankara ve Çankırı çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

 

CANKIRI -6°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

 

ESKISEHIR -9°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KONYA -8°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Bölge genelinin çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda kuzeybatıdan yer yer kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

BARTIN 0°C, 7°C

Çok bulutlu, yarın( Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

 

BOLU -8°C, 2°C

Çok bulutlu, yarın( Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

 

DÜZCE -2°C, 7°C

Çok bulutlu, yarın( Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

 

ZONGULDAK 1°C, 6°C

Çok bulutlu, yarın( Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Bölge genelinin çok bulutlu, Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinin sabah saatlerine kadar diğer yerlerin gün boyu aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların; kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacağı beklenmektedir. Rüzgarın; bölge genelinde batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.

 

AMASYA -5°C, 2°C

Çok bulutlu, gece ve sabah (Perşembe) saatlerinde aralıklı ve hafif kar yağışlı

 

ÇORUM -10°C, -2°C

Çok bulutlu, gece ve sabah (Perşembe) saatlerinde aralıklı ve hafif kar yağışlı

 

SAMSUN 3°C, 7°C

Çok bulutlu, gece ve sabah (Perşembe) saatlerinde aralıklı karla karışık yağmur, iç kesimlerinin yüksekleri kar yağışlı

 

TRABZON 3°C, 5°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur, iç kesimlerinin yüksekleri kar yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bölge genelinde kar, Şırnak çevrelerinde bu akşam saatlerinde yağmur zamanla kar şeklinde olacağı beklenmektedir. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzeybatı yönünden kuvvetli(30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

BİNGÖL -1°C, 0°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

ERZURUM -10°C, -5°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

KARS -11°C, -6°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

MUŞ -6°C, -3°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR 2°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GAZIANTEP 1°C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

SIIRT 2°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur yer yer karla karışık yağmurlu

 

ŞANLIURFA 3°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ile Batı ve Orta Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Karadeniz, Güney Ege ile Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, batısı ile gece ve yarın doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı gece 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğleden sonra geneli 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, orta kesimlerinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğleden sonra güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece 2 ila 5 (10-30 km/sa), güneyi yarın sabah saatlerine kadar 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyi gece 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu gece saatlerine kadar sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğleden sonra geneli 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, yarın 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, fırtınada zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1 m Görüş: Orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 17 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 16 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile İzmir, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Akdeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve yüksekleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Batısı ile Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Adıyaman çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, Ordu, Giresun, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 4 ila 10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Doğu Akdeniz'in doğusu, İç ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat); Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, Ordu, Giresun, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) yağmur ve sağanak yağış beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve yüksekleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Batısı ile Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Adıyaman çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

KUVVETLİ FIRTINA UYARISI: Doğu Akdeniz'in doğusu, İç ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat); Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklenen fırtınanın Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde zaman zaman 100 km/saatin üzerine çıkacağı tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ZİRAİ DON UYARISI: Bu gece ve sabah saatlerinde zirai faaliyetlerin devam ettiği Ege Bölgesinin kıyı kesiminde hafif, kıyı illerinin iç kesimlerinde ise orta kuvvette zirai don tehlikesi bulunduğundan çiftçilerimizin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeybatı yönlerden zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

BURSA -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı

 

ÇANAKKALE 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

KIRKLARELI -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon ve Kütahya ile Uşak'ın doğu kesimlerinde yoğun olmak üzere bölgenin iç kesimlerinin yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı, İzmir ve Manisa çevrelerinin bu akşam ilk saatlerde yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey yönlerden zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, kıyı illerinin iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don tehlikesi bulunmaktadır.

 

A.KARAHISAR -5°C, -3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı

 

IZMIR 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmurlu

 

MUĞLA -2°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

UŞAK -5°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu kesimlerinde yoğun olmak üzere yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; akşam saatlerinde Orta Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde; gece ve sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney; Orta ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 9°C, 11°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli, kuzey ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA 6°C, 10°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR -3°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

 

HATAY 6°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinden yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve karla karışık yağmur, Sivas ve Eskişehir çevrelerinde kar şeklinde başlayacak yağışların; gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kar şeklinde gerçekleşeceği bekleniyor. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Eskişehir, Çankırı ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde, gece saatlerinden itibaren bölgenin doğu kesimlerinde yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney; güney ve batısında kuzey yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA -1°C, 0°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinde kuzey kesimlerinde yoğun kar şeklinde olmak üzere, gece saatlerinde il genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

CANKIRI -3°C, -2°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ESKISEHIR -4°C, -1°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

KONYA -1°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

BARTIN 1°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

BOLU -4°C, -1°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

KARABÜK -2°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ZONGULDAK 2°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde kıyı kesimlerde kuzeybatıya, iç kesimlerde güneydoğuya döneceği ve rüzgar hızının zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 3°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

 

ÇORUM -3°C, 1°C

Çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

 

SAMSUN 6°C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

TRABZON 9°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Hakkari, Şırnak, Bingöl, Muş, Bitlis, Kars ve Ardahan çevrelerinin kar, batısının yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batı kesimlerinde yoğun olmak üzere, karla karışık yağmur kar şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güneyli yönlerden zaman zaman fırtına; kuzey kesimlerde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

BİNGÖL 0°C, 3°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ERZURUM -3°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

KARS -4°C, -1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

MUŞ -2°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, kuzey ve yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney yönlerden zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

DIYARBAKIR 4°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GAZIANTEP 3°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

KİLİS 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ŞANLIURFA 4°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de tam fırtına; Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; akşam saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de fırtına bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, batısının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde batısında yoğun kar, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Ordu ve Giresun’un kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur şeklinde olacağı bekleniyor. Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinde batısı ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde geneli 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, doğusu yer yer 5,5m, Görüş: İyi, kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinde 6 ila 8 (60-75 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinde kuzeyi ile güneyi 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde Antalya Körfezi ile gece saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam saatlerinde 10 (105 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,5 ila 5,5m, Görüş: Zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 16 Ocak 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 14 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Amasya ile Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinde İzmir'in güneyi, Aydın kıyıları, Muğla, Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğleden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinde İzmir'in güneyi, Aydın kıyıları, Muğla, Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah saatlerinde ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Çanakkale, akşam ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimleri ile Tekirdağ çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BİLECİK °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

BURSA °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

 

ÇANAKKALE °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

İSTANBUL °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Anadolu Yakası, gece saatlerinde il geneli yağmurlu

 

EGE

Çok bulutlu, öğleden sonra Kıyı Ege ve Denizli, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; gece saatlerinde İzmir'in güney ilçeleri, Aydın kıyıları ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR °C, 5°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

IZMIR °C, 10°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

MUĞLA °C, 7°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

UŞAK °C, 7°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden itibaren Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinde Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

ADANA °C, 14°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA °C, 15°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR °C, 8°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu

 

MERSİN °C, 15°C

Çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat ile Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AKSARAY °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANKARA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ESKISEHIR °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

KONYA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin iç kesimleri, gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN °C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

BOLU °C, 3°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

KARABÜK °C, 7°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

ZONGULDAK °C, 7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Amasya çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

AMASYA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ÇORUM °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

SAMSUN °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BİNGÖL °C, 1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

 

ERZURUM °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MUŞ °C, -6°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

 

GAZIANTEP °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

KİLİS °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

ŞANLIURFA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Ege ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve güneybatıdan yarın 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam ve gece yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden sonra kuzeyinde kuzeydoğu, güneyinde güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, doğusunda zaman zaman kuzeydoğudan 3 ila 5 (10-30 km/sa), gece saatlerinden sonra güneybatıdan 5 ila 7 (40-60km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 14 Ocak 2019 hava durumu