Coronavirus (Covid-19)

  • 99,881,308Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,141,316Ölü Sayısı
  • 25,863,373Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Galatasaray, Bilyoner'le sponsorluk anlaşması imzalayacak

Galatasaray, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Bilyoner'le sponsorluk anlaşması yapıldığını belirtti.
Sarı kırmızılılar, elektronik şans oyunları platformu #Bilyoner ile geniş çaplı bir sponsorluk anlaşmasına varıldığını açıkladı.

#Galatasaray, toplamda 8 milyon TL'lik anlaşma gereği, eski sponsor #Misli.com'a 1.5 milyon TL fesih bedeli ödenecek.

Galatasaray, Bilyoner'le sponsorluk anlaşması imzalayacak

Yeni İsim ve Yeni Yüzle AKALEMLER geldi.

Bir Yıldır yayınlanmakta olan Acemi Kalemler dergisi ikinci cildine isim değişikliği yaparak akalemler olarak başladı.
Geçen bir yıllık yayın süresi içinde önemli çalışmalar yayınlayan, edebiyat tartışmalarına kapı aralayan akalemler gelecek için de yeni yüzü ve muhtevası ile ümit vadediyor.
“Söz Çürümez” başlığı ile çıkan dergi sözün, sanatın ve ciddiyetin önemine vurgu yapıyor. On iki sayısıyla ortaya konulan cesur çıkışlarını ve edebi haretliliği genç kadrolarının oluşuyla açıklayan derginin akalemler olarak ilk sayısında son dönem hikayeciliğimizin önemli isimlerinden Misli Baydoğan ve onunla yapılan söyleşi yer alıyor. Misli Baydoğan “Hu diyen Karga” ve “Yakup’un Kanatları” kitaplarıyla tanıdığımız önemli yazarlarımızdan.
Selim Tunçbilek’in ’21. Yüzyıl Türk Şiiri (Üç Tarzı Estetik)” başlıklı yazısında Türk Kültür ve Medeniyeti ile birlikte Türk Edebiyatının kuramsal yönünü ağırlıklı olarak ele alan hacimli bir yazının geleceği kanaatini okurda uyandırıyor. Yazar “Günlük çekişmelere kurban edilmiş toplum zihninden bir an önce çıkmamız gerekmiyor mu? Fikri zenginlik ve birikimlerimizi günlük kavgalarımıza kurban ederek daha uzun soluklu bir millet ve onun değerlerinin toplamı olan kalıcı bir medeniyet yaratabilme imkânımız var mıdır? “ sorusuyla zihin dünyamıza eleştiriler yönettiği yazısı göz dolduran bir yazı olarak dikkat çekiyor.
Dergide yazı ve şiirleriyle sırasıyla: Selim TUNÇBİLEK, Yüksel AKÇAYIR, Melike ÇELİK, Mustafa YILMAZ, Z. Meral KONŞUK İVECAN, Selçuk ŞAMİL, Misli BAYDOĞAN, Fatma DAĞLI, Kurtuluş ÇELEBİ, Selin Meriç ÜNAL, G. Ebru BULKURCU, Zehra AKKAYA, Şeyma TEMİZSOY ve Burhan KALE çalışmalarıyla yer alyorlar.

#acemikalemler
#akalemler
#kultursanat
#siir
#edebiyat
#basinbulteni
#basinbultenleri
#selimtuncbilek
#yukselakcayir
#melikecelik
#mustafayilmaz
#meralkonsukivecan
#selcuksamil
#mislibaydogan
#Fatmadagli
#kurtuluscelebi
#selinmericunal
#ebrubulkurcu
#zehraakkaya
#seymatemizsoy
#burhankale

Devamını Oku
Yeni İsim ve Yeni Yüzle AKALEMLER geldi.