Coronavirus (Covid-19)

  • 196,712,916Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,203,749Ölü Sayısı
  • 14,384,336Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Nike'tan Ronaldo açıklaması: Derin bir kaygı duyuyoruz

Spor giyim markası #Nike, bir milyar dolarlık anlaşması bulunan Cristiano #Ronaldo hakkındaki tecavüz iddiaları nedeniyle 'derin bir kaygı duyduğunu' açıkladı.Amerikan spor giyim devi Nike, bir milyar dolarlık sponsorluk anlaşması yaptığı Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo hakkındaki tecavüz iddialarından 'derin bir kaygı duyduğunu' açıkladı ve 'durumu yakından izlemeye devam ettiğini' duyurdu.33 yaşındaki Ronaldo ile sözleşmesi bulunan FIFA oyun serisinin yayıncısı EA Sports da benzer bir açıklama yaptı.
EA Sports, açıklamasında "Cristiano Ronaldo'ya yönelik suçlamaların yer aldığı kaygı verici haberleri gördük. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Oyunlarımızın kapağında yer verdiğimiz sporcuların EA'in temsil ettiği değerler çerçevesinde hareket etmesini bekleriz" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Nike'tan Ronaldo açıklaması: Derin bir kaygı duyuyoruz

İran Milli Takımı'na Nike ambargosu

ABD Başkanı Donald #Trump'ın, #İran ile yapılan nükleer anlaşmadan tek taraflı çıkma ve Tahran'a ağır ekonomik yaptırımlar uyulama kararının 2018 Dünya Kupası finallerine de etkisi olacak.

Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası finallerine katılan oyuncuların yüzde 60'ının kramponunu tedarik eden #Nike firması, bu yaptırım kararının ardından İranlı futbolculara ayakkabı vermeyecek.

#fifa2018

Nike firması tarafından, NBC News'e yapılan açıklamada, "Yaptırım kararı uyarınca bir Amerikan şirketi olarak İran mili futbol takımı oyuncularına bu kez ayakkabı veremeyiz. "denildi.

Yaptırımlarla ilgili kararları denetlemekle sorumlu ABD Hazine Bakalığı internet sitesinden yapılan bir açıklamaya göre, ambargoyu delen şirketlere 1 milyon dolara kadar para ve 20 yıla kadar hapis cezası verilmesi öngörülüyor.

İran milli futbol takımı teknik direktörü Carlos Queiroz Nike firmasının kararına tepkisini şu şekilde dile getirdi: "Futbolcular, bu spor malzemesine alışmış, Dünya Kupası'ndaki önemli karşılaşmalardan bir hafta önce bu tür bir karar vermeleri doğru değil.

Carlos Queiroz, FIFA'nın derhal duruma müdahale etmesi çağrısında bulundu.

Euronews

Devamını Oku
İran Milli Takımı'na Nike ambargosu