Coronavirus (Covid-19)

  • 19,804,408Coronavirus Vaka Sayısı
  • 729,586Ölü Sayısı
  • 6,353,636Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Diyanet Personel Alım İlanı ( KPSS En az 60 Puan )

#Diyanet #Personel Alım İlanı ! ( #KPSS En az 60 Puan )

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacağını duyurdu. Yayımlanan duyuruda 2018 KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartıyla 46 personel alımı yapılacağı belirtildi. #Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve bütün ayrıntıları haberimizde cevaplıyoruz.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanın ayrıntıları şu şekilde:”Başkanlığımız merkez teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı, öğrenim durumu ve adedi belirtilen kadrolara #2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı sözlü sınava çağrılacak adaylar arasından, sözlü #sınav başarı sırası sonucuna göre açıktan alım yapılacaktır.”

Haberin tümünü okumak için tıklayınız.

Devamını Oku
Diyanet Personel Alım İlanı ( KPSS En az 60 Puan )

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Sonuçları Açıklandı Mı?

Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecinde heyecan dorukta... İŞKUR aracılığıyla başvuruların alındığı süreçte, başvuru sonuçları geçtiğimiz günler içerisinde açıklanmıştı. İstanbul ve Ankara olarak nihai liste sorgulama işleminin başvuran adayların erişimine açılması ile beraber, gözler Sağlık Bakanlığı kura sonuçlarına çevrildi. Peki, 2018 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, engelli ve eski hükümlü de olmak üzere 5 bin 298 kişinin istihdam edileceği personel alımı sürecine dair merak edilenler...

 

Daha önce belirtildiği üzere 25-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek kura çekimi için binlerce aday umut içinde bekleyişini sürdürüyor. Temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek adaylar Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak alımlar için İŞKUR kura çekimi 25-26 Ekim tarihlerinden 09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi istihdam edilecek.

 

25 Ekim İçin Kurallar

Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Marangoz (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 25 Ekim 2018 Perşembe günü yapılacak.

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Merkez Teşkilat, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat illeri Temizlik Görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 25 Ekim 2018 Perşembe günü yapılacak.

 

26 Ekim İçin Kuralar

Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Van, Zonguldak illeri temizlik görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası ise 26 Ekim 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı personel alımı İŞKUR kura çekimi sonuçları aynı gün saat 20.00'den sonra "https://iscisonuc.saglik.gov.tr" internet sayfasından öğrenilebilecek.

 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanıyor?

Söz konusu personel alımına ilişkin yapılan kura çekiminin sonuçlarının bu akşam 20:00'da açıklanması bekleniyor. Katılımcılar, Kura sonuçlarını aynı gün saat 20.00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçlar ve diğer her türlü duyuruların, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "www.yhgm.gov.tr" internet adresinden ilan edileceği ve kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacağı, bu ilan tebligat yerine geçeceği daha önce açıklanmıştı.

 

#personel 

Devamını Oku
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Sonuçları Açıklandı Mı?