Coronavirus (Covid-19)

  • 19,703,166Coronavirus Vaka Sayısı
  • 727,031Ölü Sayısı
  • 6,332,458Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Ramazan Ayı Hediye İnternet Kampanyaları 2020

Turkcell Ramazan Ayı 1 GB Hediye İnternet Kampanyası 2020 ile abonelerine ücretsiz internet paketi kullanma şansı veriyor. Turkcell yeni kampanyalar düzenleyerek kullanıcılarına bedava internet hizmetinden faydalanmasını sağlıyor. Bireysel veya kurumsal faturalı ve ön ödemeli ses hattına sahip Turkcell abonelerine Ramazan ayı boyunca kullanabilecekleri 1 GB cepten internet hediye edilecektir. Kampanyaya 23 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak katılabilirsiniz. https://www.osymli.com/motivasyon/turkcell-ramazan-1-gb-hediye-internet-kampanyasi-2020.html

 

Türk Telekom Ramazan Ayı 1 GB Hediye İnternet Kampanyası 2020

Türk Telekom Ramazan Ayı 1 GB Hediye İnternet Kampanyası 2020 ile abonelerine bedava internet paketi kullanma şansı veriyor. Türk Telekom yeni kampanyalar düzenleyerek kullanıcılarına #bedava internet hizmetinden faydalanmasını sağlıyor. Tüm faturalı ve faturasız hatta sahip Türk Telekom abonelerine Ramazan ayı boyunca kullanabilecekleri 1 GB cepten internet hediye edilecektir. Kampanyaya 23 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak katılabilirsiniz. https://www.osymli.com/motivasyon/turk-telekom-ramazan-1-gb-hediye-internet-kampanyasi-2020.html

 

Vodafone Ramazan Ayı 1 GB Hediye İnternet Kampanyası 2020

Vodafone Ramazan Ayı 1 GB Hediye #İnternet Kampanyası 2020 ile abonelerine bedava internet paketi kullanma şansı veriyor. Vodafone yeni kampanyalar düzenleyerek kullanıcılarına bedava internet hizmetinden faydalanmasını sağlıyor. Tüm faturalı ve faturasız hatta sahip Vodafone abonelerine Ramazan ayı boyunca kullanabilecekleri 1 GB cepten internet hediye edilecektir. Kampanyaya 23 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Detayları sizler için hazırladık. https://www.osymli.com/motivasyon/vodafone-ramazan-hediye-internet-kampanyasi.html

 

BİMcell Ramazan Ayı Sahur 10 GB İnternet Kampanyası 2020

BİMcell #Ramazan Ayı Sahur 10 GB Hediye İnternet Kampanyası 2020 ile abonelerine bedava internet paketi kullanma şansı veriyor. BİMcell yeni kampanyalar düzenleyerek kullanıcılarına bedava internet hizmetinden faydalanmasını sağlıyor. BİMcell abonelerine Ramazan ayı boyunca saat 02.00 ile 06.00 arasında sahurda kullanabilecekleri 10 GB cepten internet hediye edilecektir. Kampanyaya 23 Mayıs 2020 tarihine kadar 25 TL ve üstü yükleme yaparak katılabilirsiniz. https://www.osymli.com/motivasyon/bimcell-ramazan-sahur-10-gb-internet-kampanyasi.html

Devamını Oku
Ramazan Ayı Hediye İnternet Kampanyaları 2020 Ramazan Ayı Hediye İnternet Kampanyaları 2020 Ramazan Ayı Hediye İnternet Kampanyaları 2020

Hadi ipucu 31 Mayıs 2019 - Fitre ve zekatın yanı sıra, Ramazan kolisi de kabul eden LÖSEV bunları kimlere gönderiyor? 12.30 yarışması

Mini hadi bugün 12:30’da!
LÖSEV, tüm Türkiye’de 35.000’in üzerinde lösemili çocuğa ve kanser hastasına ücretsiz tedavi, barınma, eğitim ve sosyal desteklerini iletiyor. Ramazan ayı hastaların doğru ve sağlıklı beslenmesi için çok önemli, peki fitre ve zekat bağışlarının yanı sıra, Ramazan kolisi de kabul eden LÖSEV’in bunları kimlere gönderdiğini biliyor musunuz?
Cevap: Lösemili ve kanserli çocuklarımıza
#Ramazan⁠ ⁠⁠Bağışlarınızla
Fitre ve Zekatlarınızla
#ÖnceÇocuklarİyileşsin www.losev.org.tr/ramazan Banka Bağış Ekranlarından LÖSEV
03124470660
* Zekat, Fitre ve Fidye Bağışlarınız için yukardaki düğmeleri kullanabilirsiniz.
* Bağışladığınız koli koli mutluluklar lösemili ve kanserli çocuklarımıza ulaştırılmaktadır.

Devamını Oku
Hadi ipucu 31 Mayıs 2019 - Fitre ve zekatın yanı sıra, Ramazan kolisi de kabul eden LÖSEV bunları kimlere gönderiyor? 12.30 yarışması

İşte, 2019'daki resmi tatil günleri

Çalışanlar ve öğrenciler 2019 yılının resmi tatil günlerinin neler olduğuna ilişkin sorgulamalara başladı. Son zamanlarda özellikle takip edilen 2019 yılının resmi tatil günleri belli oldu.

Geçen yıl bayram tatillerinin fazla olması sebebiyle yıllık tatiller de bir hayli uzadı. Hal böyle olunca önümüzdeki 2019'un tatil günleri merak konusu oldu.
Hürriyet'te yer alan habere göre haftasonu ve bayramlar dahil 2019'da tatil yapılacak toplam gün sayısı 121 olacak. Yeni yılda tatil günleri şu şekilde olacak:

YENİ YIL TATİLİ

1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

#Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçen yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

#Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

YILLIK İZİN

2019'de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2019'da tatil yapılacak gün sayısı 121.

Devamını Oku
İşte, 2019'daki resmi tatil günleri

Bayramınızı bayram gibi kutlayın.

Arapça hoş bir yazı geldi, "Bayram" başlıklı..Ben de beğendim ve tercüme ettim elden geldiğince Okumanızı tavsiye ederim;

Ne yazık ki bu çağda pek çok kişi bayram kutlamak istemiyor, gerekçeleri de ya; “çok sevdiğimiz birisi vefat etti, onsuz bayramın tadı yok..”söylemi veya “bayramlar eskisi gibi değil soğuk” ya da “can sıkıntısı” “bıkkınlık” “hep aynı değişen bir şey yok” gibi şeyler..
Onlara diyelim ki; Allah’ın sözünü hatırlayın!..Ne buyurdu Rabbimiz; Hacc Suresi 32. Ayet: “..Her kim Allah'ın şeârine tazîm ederse, artık şüphe yok ki o, kalplerin takvâsındandır.”
Bayram, Allah’ın şeârindendir!.

Eğer mesela mezuniyet töreni olsa, ya da doğum günü veya evlilik yıldönümü vs. aylar öncesinden ayarlanırdı her şey, hangi şartlarda olursa olsun.. Bayram bize Allah’dan bir ödüldür neden bayram kutlamayarak reddedİyoruz-geri çeviriyoruz ve değerini azaltıyoruz ki bu ödülün?

Ne yazık ki yine şu vakitlerde, ramazanın gitmesinden-sona ermesinden ötürü veda ve hüzünlü –sanki taziye gibi- mesajlar yayınlanıyor çoklukla, bu selefe -sahabe ve tabiine- aykırıdır.

Doğru olan şudur: Mü’min, Ramazanı tamamlayınca; Allah’ın maddeten ve manen kendisine verdikleri- ihsan buyurduklarıyla sevinir, tekbir getirir Rabbini yüceltir, kendisini seçtiği ve dahi hidayet ettiği için de şükreder. Buna delil de, Allah Subhanehu ve Teala’nın Bakara Suresi 185. Ayetidir:
“.....o sayıyı tamamlayasınız. Ve size doğru yolu gösterdiği için Allah'ı büyükleyesiniz ki böylece Allah'a şükretmiş olursunuz.”

Allahım bizi, sözü işitip en güzeline uyanlardan eyle..

Sevinin! Sevinç mutluluğu yakınlarınız, akrabalarınız, oğullarınız, komşularınız, sevdikleriniz arasında yayın!. Bayramınız sağlıkla, huzurla, en iyi hal üzre kutlu ve mutlu olsun.

 

Ayşe REŞAD

#ayseresad

#ramazanbayrami

#bayram

#makifinyeri

 

*العيد*
للأسف كثروا اللي لا يريدون أن يحتفلوا بالعيد..
عذرهم: لنا عزيز مات ولا طعم للعيد بدونه
اوطفش،او ملل،او عيد بارد، اومافي شيء جديد.
نقول لهم ...تذكروا قول الله تعالى. (*ذلك ومن يعظّم شعائر الله فإنها من تقوى القلوب*)..
*العيد شعيرة من شعائر الله*،
لو حفل تخرج أو عيد ميلاد أو ذكرى زواج كان يرتبه من شهور..
العيد مكافأة من الله لنا،، لماذا نردها.. ونقلل من شأنها؟!
*يغلب في هذه الأوقات تداول رسائل الوداع والتعزية لرحيل شهر رمضان، وهذا مخالف للسلف*
والصواب أن المؤمن يفرح بمنَّة الله عليه بإكمال العدة، مكبِّراً إياه على ما هداه، شاكراً له على ما اجتباه،
والدليل قوله سبحانه
(ولتكملوا العدة ولتكبروا الله على ما هداكم ولعلكم تشكرون).
اللهم اجعلنا ممن يستمعون القول فيتبعون أحسنه
*افرحوا وشيعوا الفرح بين أهليكم وأبنائكم وأرحامكم وأصدقائكم وجيرانكم وأحبابكم وكل عام وأنتم بخير وصحة وسلامة وعافية وستر وخير حال يارب العالمين*

Devamını Oku

Kadir Gecesi olduğu nasıl anlaşılır? Kadir gecesi hangi dualar okunur?

Kadir gecesi, Kadir Suresi'nde bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilmiştir. Bu gecede yapılacak ibadetler, diğer günlerde yapılan ibadetlerden çok daha faziletlidir. Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre Kadir Gecesi'nin net tarihi belli oldu.
#Ramazan ayının 27. gecesinde #Kadir Gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar günü idrak edilecek. İbadetlerine yön vermek isteyen vatandaşlarımızın Kadir Gecesini bugün ihya edecek.


Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, Ramazan'ın yirmi yedinci gününün gecesinde olma ihtimali yüksektir. İslam peygamberi Muhammed Kadir gecesinin hangi gece olduğunu kesin şekilde belirtmemiş, ancak; "Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız" emiştir

KADİR GECESİ OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

1- Denizlerin suyu bir an tatlılaşır.

2- Kadir gecesi, açık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuk olur. bulut yoktur. Yağmur ve rüzgar yoktur.

3- Ertesi sabah güneş, kızıl olup, şuasız doğar. Yükselinceye kadar sanki büyük bir tabak gibidir.

4- Kadir Gecesinde köpek sesi duyulmaz diyen alimler de olmuştur.

KADİR GECESİ DUASI

Hazreti Muhammed Kadir Gecesine büyük önem verir ve bu gecede namazın camide cemaatle kılınmasını tavsiye ederdi. Hazreti Ayşe'nin aktardığına göre Peygamber efendimizin Kadir Gecesi şu duayı okurdu;

Âişe radıyallahu anhâ şöyle dedi

– Ey Allah’ın Resulü! Kadir gecesinin hangi gece olduğunu bilecek olursam, o gece nasıl dua edeyim? diye sordum.

- Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni.

– “Allahım! Sen çok affedicisin, affetmeyi seversin. Beni bağışla! diye dua et” buyurdu. (Tirmizî, Daavât 84. Ayrıca bk. İbni Mâce, Dua 5)

kadir-gecesi-duası

KADİR SURESİ

Bismillahirrahmânirrahîm.

1- İnna enzelnahü fiy leyletilkadr
2- Ve ma edrake ma leyletülkadr
3- Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
4- Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr
5- Selamün hiye hatta matle'ılfecr

ANLAMI

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik.
2- Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?
3- Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
4- Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.
5- O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.

Kadir Gecesi'nde dua yapmak sünnettir. Haliyle günahlarınızın affolması için bolca dua ile geceyi geçirin. Kadir Gecesinde okunacak Türkçe duayı Nihat Hatipoğlu'na eşlik ederek yapabilirsiniz.

KADİR GECESİ DUASI

Ey Güzeller Allah’ım! Ey güzelliği akılara hayret ve durgunluk veren Bedi olan Allah’ım. Seni çok seviyoruz. Ne olur Kadir Gecesi ve Habibin (sav) aşkına Sen de bizleri çok sev. Bu gecemizi, bu günümüzü, bu haftamızı, bu ayımızı, ömrümüzü hayırlı eyle. Bize ve nesillerimize uzun hayırlı ve sıhhatli bir ömür ver. Geçmiş devirlerde peygamberlere, alimlere nasıl hayırlı işler yaptırdıysan bizlere de öyle hayırlı işler ve dualar yaptır. Meleklerin dillerine destan olacak hayırlı işler ve dualar yapmayı bizlere lütfeyle. Vakti gelmiş bekarlara Saliha eş ver. Evlilerin Sana olan aşkını arttır Allah’ım. Evlilerin evleri mutluluk ve huzur yuvası, Cennet köşesi olsun Allah’ım.

Ey Güzeller Allah’ım Habibin (sav) ve Kadir Gecesi hürmetine;

Evladı olmayanlara hayırlı evlatlar, evladı olanlara da uzun, hayırlı ve sıhhatli bir ömür ver. Sen latifsin lütfeylemeyi seversin. Evlatlarımızın ilmini, fehmini ve zekalarını attır. Bizleri ve kıyamete kadar gelecek nesillerimizi Senin, Habibinin ve insanların yanında kadirli eyle. Gençlerimize gençliklerini Senin yolunda kullanmayı lütfeyle. Gençlerimizi Dünya ve içindekilere tenezzül etmekten Sen koru. Hakiki Sevgili Sensin. Sana aşık, vurgun, tutkun olmayı bizlere lütfeyle. Mecnun’un Leyla’ya, Ferhat’ın Şirin’e olan aşkından daha derin bir aşkla Seni sevelim, Sana meftun olalım. Gençlerimizi Allah Aşığı, Peygamber Sevdalısı eyle

Devamını Oku
Kadir Gecesi olduğu nasıl anlaşılır? Kadir gecesi hangi dualar okunur?

Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı öncesinde af çıkmasını istedi

Cezaevinde yakınları bulunan aileleri parti genel merkezinde kabul eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ramazan Bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa #af çıkmasında yarar var" dedi.
#MHP lideri Bahçeli'den tartışma yaratan af çıkışıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. #Bahçeli, cezaevinde yakınları bulunan aileleri parti genel merkezinde kabul etti.
Af talebini yineleyen Bahçeli, " #Ramazan Bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa o bakımdan biz elden gelen gayreti gösteriyoruz. Konuyu istismar etmiyoruz. Bunları biz geçmiş dönemlerde de yaşadık. Çok sayıda af çıkmıştır. Bu defa da böyle bir affın yeni bir cumhuriyet hükümeti sisteminin oluşturduğu dönemde bütün siyasi partilerin desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından açıklama yapan Bahçeli, "Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz.Tartışma ve konuşmaya değmez mi?" demişti.

Hükümet kanadından yapılan açıklamalarda ise af konusunun gündemde olmadığı belirtilmişti.

Devamını Oku
Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı öncesinde af çıkmasını istedi

Oruçluyken öfke kontrolü #Ramazan

Ramazan ayı için sağlıklı beslenme önerileri

Sağlık Bakanlığı vatandaşların #Ramazan ayında beslenmeyle ilgili #saglik sorunları yaşamaması için öneriler yaptı.