Coronavirus (Covid-19)

  • 13,462,873Coronavirus Vaka Sayısı
  • 581,317Ölü Sayısı
  • 5,029,095Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Sıradışı - 13 Şubat 2019 - Prof. Dr. Canan Karatay

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile birlikte doğru ve dengeli beslenme, doğal besinler, doğal yağların faydaları, alerjiler, kimyasal maddelerin insan sağlığına zararları, kanserden korunma masaya yatırıldı.

Prof. Dr. Canan Karatay, hava, su, toprak kirliliği, hazır yiyecekler, temizlik ve kozmetik malzemelerinin insan vücudunun dengesini bozduğunu söyledi.

Bağırsakların vücudumuzdaki en önemli organlarından biri olduğunu vurgulayan Karatay, bağırsaklar açıldığı zaman yüzeyinin bir futbol sahası kadar büyük olduğunu, bağırsağın üzerinde tüycükler bulunduğunu, o tüycüklerin yarı geçirgen olduğunu, vücudun ihtiyacı olduğu gıdaların bir kısmını emdiğini, gereksiz olanların da atılmasını sağladığını açıkladı. Doğal probiyotiklerin dost bakterileri canlı tuttuğunu söyleyen Karatay, doğal fermantasyon yapılmış ev yoğurdu, ev sirkesi ve ev turşusunun çok önemli olduğunu belirtti. Karatay, probiyotiklerin dışında bir de prebiyotik olduğunu, bunun ise dost bakterileri beslediğini, soğan, sarımsak, lahana, kereviz, karnabahar, turp gibi besinlerin en güçlü prebiyotikler olduğunu aktardı.

Canan Karatay, doğal besinler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Karatay, doğal köy tereyağının, doğal soğuk sıkım zeytinyağının hayatı uzattığını, hastalıkları önlediğini, ağrıları giderdiğini ve Alzheimer’ı önlediğini dile getirdi. Ayrıca Karatay, Alzheimer’ın bu kadar artmasının sebebinin trans yağlar olduğunu söyleyerek izleyicileri uyardı.

Alerjinin, bağışıklık sisteminin çöktüğünün en önemli belirtisi olduğunu söyleyen Karatay, çok sıkışıldığı zaman ilaçların kullanılması gerektiğini fakat o ilaçların geçici bir süre rahatlattığını, alerjiyi gidermediğini, doğal beslenmenin çok önemli olduğunu belirtti.

Programda ayrıca Karatay, kanserle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karatay, “Hepimizde kanser hücresi var ve bu kanser hücreleri uykuda. Bunları aktive etmeyeceğiz. Bunları aktive edenler hava kirliliği, mısır şurubu, şekerler, işlenmiş gıdalardır. Kanserden korkmak doğru değil, kanseri bir grip gibi düşünmek lazım, bir geçiş sürecidir, vücut güçlendirildiği zaman bunlar tekrar uykuya giriyor” dedi.
#ÜlkeTV #Sıradışı

Devamını Oku
Sıradışı - 13 Şubat 2019 - Prof. Dr. Canan Karatay