Coronavirus (Covid-19)

  • 193,762,808Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,156,710Ölü Sayısı
  • 13,654,688Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaybolan bir şey yok, hepsi milletin hazinesinde

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

 

"9 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlendik"

 

9 Mart hem kendi siyasi tarihimiz hem ülkemiz demokrasisi açısından önemli bir yıl dönümüydü. AK Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerinden yüzde 34 oy oranı ve 363 milletvekili ile açık ara birinci parti çıkıp iktidara gelmişti. Ancak iktidar partisinin genel başkanı olarak biz, siyasi yasaklı durumda bulunduğumuz için maalesef meclis dışında kalmıştık.

 

O dönemde CHP Genel Başkanı olan Sayın Deniz Baykal’ın sergilediği demokratik duruşla mecliste kısa sürede yapılan bir kanun değişikliğinin ardından bu yasağımız kalktı. Siirt'teki milletvekili seçiminin yenilenmesi kararıyla biz de 9 Mart 2003 tarihinde meclisteki yerimizi aldık ve Başbakanlık görevini üstlendik.

 

Cumhuriyet tarihinin en büyük atılımlarını yaptığımız iktidar yıllarımızın başlangıcındaki bu hadise, milletin iradesinin önünde hiçbir gücün duramayacağının sembolü olmuştur. Bu vesileyle, 3 Kasım 2002 tarihinden bugüne kadar şu karşımızdaki sırada AK Parti Milletvekili olarak partimize, ülkemize, milletimize hizmet vermiş kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

"İstiklal Marşımız, geçmişimizin özeti olması yanında geleceğimizin de rehberidir"

 

Buradaki programımızın ardından Meclis Şeref Holü’nde tertiplenen, "100. Yılında İstiklal Marşı" sergisinin açılışını yapacağız. Bilindiği gibi 2021’i “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” ilan ettik. Tam 100 yıl önce bir 12 Mart günü Büyük Millet Meclisinde gözyaşları ve alkışlar içinde kabul edilen İstiklal Marşımız, geçmişimizin özeti olması yanında geleceğimizin de rehberidir. Toplamda 10 kıta olan İstiklal Marşımızın her bir kelimesindeki, her satırındaki ruhu yeni nesillere ne kadar güçlü şekilde aktarabilirsek istikbalimize o derece güvenle bakabiliriz.

 

İstiklal Marşının lafzı ve manasıyla anlayamayan tek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabileceğine ihtimal vermek istemiyorum. Bu anlayışla yıl boyunca 7’den 70’e vatandaşlarımızın tamamını zihnen ve kalben kuşatacak programlarla İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy’u tüm yönleriyle anlatacağız. Yarın da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezimizde büyük bir anma programı gerçekleştiriyoruz. Yıl boyunca da bu çalışmaları sürdüreceğiz.

 

Milli iradenin tecelligahı olan bu mekandan, bir kez daha Malazgirt’ten bu yana üzerinde yaşadığımız toprakları vatan haline getirmek için gözlerini kırpmadan ölümün üzerine yürüyen tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, erinden başkomutanına kadar İstiklal Harbi’mizi zafere ulaştıran ordumuzun tüm mensuplarını hürmetle anıyorum.

 

Yine 15 Temmuz gecesi bu vatana istiklalini bir kez daha kavuşturan milletimizin her bir ferdini şükranla selamlıyorum. Mehmet Akif’in ömrünün son günlerinde söylediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyorum. Türkiye'nin bilhassa son 7-8 yıldır bir istiklal mücadelesi verdiği gerçeğini anlamak istemeyenlere rabbimden hidayet niyaz ediyorum.

 

"Eğer kayıp varsa, bunlar sizdedir"

 

Tutturmuşlar 'Şu kadar para' nerede? O kadar para hepsi bu milletin hazinesinde ve Merkez Bankası'nda. Kaybolan bir şey yok. Eğer kayıp varsa, bunlar sizdedir. CHP zihniyeti mensupları, yoğun tweet yarışındalar. Yatıyorlar, kalkıyorlar 'Damat da damat.' Damat kadar taş düşsün başınıza.

 

#SONDAKİKA

[Merkez Bankası rezervi tartışması]

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tutturmuşlar şu kadar para nerede? O kadar para hepsi bu milletin hazinesinde ve Merkez Bankası'nda.https://t.co/Z2hEqWAVFW pic.twitter.com/V1Eb5cof8H

 

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) March 10, 2021

"Kanuni, Filyos Limanı'nda sondaja hazırlık çalışmalarına devam ediyor"

 

Artık karşımızda, geçtiğimiz yıl kullandığı elektriğin yüzde 63'ünü yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elde eden bir Türkiye var.

 

Üçüncü derin deniz sondaj gemisi Kanuni, Filyos Limanı'nda sondaja hazırlık çalışmalarına devam ediyor. O da inşallah Nisan'da sondaja başlayacak.

 

Türkiye, üç sondaj gemisini 450 milyon dolara mal etmiştir. Şayet bu gemileri sıfırdan inşa ettirmeye kalksaydık, 2 milyar 100 milyon dolar ödememiz gerekecekti. Anladın mı bay Kemal?

 

Bu sondajları kiralık gemiyle yaptırsaydık, satın aldığımızdan çok daha fazla bedel ödeyecektik. Bu yöntemle hem de derin deniz sondajı alanında dünyanın önde gelen birkaç şirketinden birine sahip olduk.

 

"81 ilimizin tamamında 589 yerleşim biriminde doğalgazdan istifade ediliyor"

 

Görüldüğü gibi doğalgaz konusundaki dışa bağımlılığımızı önemli ölçüde azaltacak adımları birer birer atıyoruz. Ülkemizin her bir şehrindeki vatandaşlarımızı doğalgazın getirdiği konfora ve temizliğe kavuşturmakta kararlıyız. Yaptığımız yatırımlarla, ülkemizin doğalgaz tüketimi 2002 yılında 17,1 milyar metreküpken, 2020 yılında 47,7 milyar metreküpe yükseldi. Doğalgaz abone sayısı 1,3 milyonken bu rakam 17,5 milyona ulaştı.

 

Doğalgaz kullanma imkanı sunulan nüfusun oranı son 18 yılda yüzde 25’ten yüzde 80,4’e çıktı. Bu refah düzeyinin nereden nereye geldiğini gösteriyor. Artık kömür kullanan ev neredeyse kalmadı, büyük oranda bütün vatandaşlarımız doğalgaza geçti ve geçiyor. Göreve geldiğimizde ülkemizde sadece 5 il ve 57 yerleşim yerinde doğalgaz kullanılıyordu. Bugün ise 81 ilimizin tamamında 589 yerleşim biriminde doğalgazdan istifade ediyor. Arz güvenliği bakımından önemli olan doğalgaz depolama kapasitemizi 0’dan 3,84 milyar metreküpe ulaştırdık.

 

"Maden ihracatımız 4,3 milyar dolar seviyelerine geldi"

 

Geliştirdiğimiz politikalar ve teşvik ettiğimiz yatırımlar sayesinde maden ihracatımız 680 milyon dolardan 4,3 milyar dolar seviyelerine geldi. Linyit rezervimizi 8,3 milyar tondan 19,5 milyar tona, bor kimyasallarının kurulu kapasitesini 730 bin tondan 2 milyon 753 bin tona yükselttik ama bunu işleyerek. Farkımız bu.

 

Mardin Mazıdağı’nda ülkemizde daha önce hiç olmayan altın izabe tesisinin, Siirt’te de bir adet çinko izabe tesisinin yapımına başladık. Siirt’teki tesisimizi inşallah yakında faaliyete geçiriyoruz. Maden sektöründe faaliyet gösteren iş yeri sayısı 3206’dan 7 binin üzerine, sektörde çalışanların sayısı ise 82 binden 130 bine çıktı. Yapılanları anlatmak önemli ama görmek daha kalıcıdır.

 

"Bunlara da yanlış yolda ilerlediklerini anlatmaya çalışıyoruz"

 

Milletimizden alamadıkları iktidar vizesini, ülkesinin felaketinde arayacak kadar muvazeneyi yitirenler olabiliyor. Bunlara da yanlış yolda ilerlediklerini anlatmaya çalışıyoruz, hep birlikte çalışacağız. Şahsımıza, ailemize, Meclis’teki, partideki, hükümetteki çalışma arkadaşlarımıza saldırarak bizi yolumuzdan alıkoyabileceklerini sananları acı bir tebessümle takip ediyoruz.

 

"Yalan ve iftirayla şerrinizi kimseye bulaştırmayın"

 

Şayet kamuoyunun önüne şöyle en basitinden bile olsa bir projeyle çıkamıyorsanız, ülkenin enerjisini boş yere heba etmeyin. Siyaseti hayırda rekabet haline dönüştüremiyorsanız, yalan ve iftirayla şerrinizi kimseye bulaştırmayın.

 

"Tüm vatandaşlarımıza hastanelerimizi açtık"

 

Türkiye salgınla mücadelesini ilk vakanın tespit edildiği günden beri kararlılıkla yürüten ülkelerin başında geliyor. Pek çok ülke adeta sağlık sisteminin çöküşü gerçeğiyle kendi içine kapanırken biz tüm vatandaşlarımıza hastanelerimizi açtık. Bugün hala gelişmiş ülkeler başta olmak üzere çoğu yerde öyle istediğiniz gibi hastaneye gidemez, teşhis ve tedavi talep edemezsiniz. Ancak telefonla yaptığınız başvuru kabul edilirse hastane kapısından içeri alınma hakkına sahip olabilirsiniz.

 

"Yaşlı bakımevlerinde yaşanan toplu ölümleri hatırlayın"

 

İlk aylardaki maske kargaşasını hatırlayın, yine ilk aylardaki yoğun bakım yatağı, solunum cihazı krizlerini hatırlayın. Yaşlı bakımevlerinde yaşanan toplu ölümleri hatırlayın. Dünyayı anlatıyorum. Dünyanın devlerini anlatıyorum. İnsanların üzerlerine çöken umutsuzluk iklimini hatırlayın. Hamdolsun Türkiye hiçbir zaman böyle bir duruma düşmedi.

 

"Hayatlarının her alanını kuşatan tedbirlerle süreci yönettik"

 

Vatandaşlarımızın sadece sağlıklarını değil, istihdamdan eğitime kadar hayatlarının her alanını kuşatan tedbirlerle süreci yönettik. Utanmadan, sıkılmadan öyle tweetler atıyorlar ki biz maskesiz kalmışız, halkımıza maske dağıtamamışız. Bu ne vicdansızlıktır, terbiyesizliktir ya? 146 ülkeye maske gönderen bir ülke var. Biz dünyada nerede bir sıkıntı varsa oranın imdadına yetişmeyi, kendi medeniyetimizin özellikle bize yüklediği bir görev telakki ettiğimiz için bu adımları attık. Ama bunların böyle bir derdi yok.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaybolan bir şey yok, hepsi milletin hazinesinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyonları daha da genişleteceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşuyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

 

Geçtiğimiz cumartesi günü girdiğimiz üç aylarınızı tebrik ediyorum. Rabbimden bizi Recep ayına ulaştırdığı gibi Şaban ve Ramazan aylarına da kavuşturmasını diliyorum. Artık, 11 ayını geride bıraktığımız salgın sebebiyle sizlerle bir araya gelemedik. Karadeniz ve Trabzon'u özlemişiz. Sizlerde bir kez daha buluşmayı, bir araya gelmeyi hasbehal etmeyi nasip eden rabbime hamd ediyorum. Buradaki son programımız olan il kongremizin ardından Ankara'ya dönecek çalışmalarımıza orada devam edeceğiz.

 

"Bu Irak'ın kuzeyi ve Suriye'deki operasyonların haklılığını gösterdi"

 

Bir kaç gündür yüreğimiz şehitlerimizin acısıyla buruk. Geçmişi çocuk, kadın, yaşlı her kesimden sivil katliamlarıyla dolu son olarak da silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar alçalan bir terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Bu son hadise Türkiye'nin PKK ile mücadele için Irak'ın kuzeyinde ve Suriye'de yürüttüğü harekatların sınırlarımızın güvenliği, geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunu ispatladı. Bu hadise PKK terörüne karşı içeride ve dışarıda samimiyetsiz duruş sergileyen herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi. PKK'ya 'PKK' diyemeyen, teröre 'terör' diyemeyen, katliama 'katliam' diyemeyen, kafalarındaki sinsi oyunları, kurdukları hain tuzakları, çevirdikleri fırıldakları gizlemeye çalışan güruhun foyası ortaya döküldü. Şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakarken mücadele azmimizi de biliyor bu böyle biline.

 

Dedik ya, hangi ine girerlerse girsinler girdikleri inlerde bunları bulacak ve orada geberteceğiz. Şehitlerimiz var ama biz biliyoruz ki şehitlik yok oluş değildir. Biz biliyoruz ki Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler ancak bilemezsiniz. Şu anda bu yolda yürüyenler zaten böyle yürüdüler. Son olarak iki yüzbaşı bir başçavuş ve aileleri de hepimiz biliyoruz ki Allah yolunda vatan yolunda onlar şehadete yürüdüler. İnanıyorum ki bugünler için varolan bu analar, bu gençler bu teröristlere bu toprakları mezar edecekler.

 

"Teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz"

 

Kendi güvenlik ve refahları için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyenlerin tutarsızlıkları bu tür durumlarda daha çok kendini belli ediyor. Bir başka ülkenin başına gelse tüm dünyanın ayağa kalkacağı 13 masumun infazı hadisesinde bir kaç cılız ses dışında Türkiye'nin yanında kimseyi göremedik. Ey Batı neredesiniz? Neden sustunuz? Sizde böyle birşey olduğu zaman yaygaralarınızdan geçilmiyor. 15 Temmuz hadisesi oldu sesiniz çıkmadı şimdi bu hadise yine sesiniz çıkmıyor. Sesiniz çıksa da çıkmasada biz görevimiz biliyoruz. Biz bu teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz.

 

"Güvenli hale getirdiğimiz yerlerde gerektiği kadar kalacağız"

 

Gabar'da, Tendürek'de bütün oraları biz onlara mezar ettik. Bundan sonra yine aynı şekilde buralar bunlara mezar olacak. İnlerine kadar giren bizim Mehmetçiğimiz bizim jandarmamız, güvenlik korucularımız bundan sonra da yine aynı şekilde inlerine girerek buralar bunlara mezar olacak. Bir daha benzer saldırılara uğramamak için güvenli hale getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız.

 

#SONDAKİKA

 

"Operasyonları daha da genişleteceğiz"

 

Yaşadığımız acılar millet olarak bizi birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Bağlarımızı sıkılaştırıyor. Gara hadisesi milletimizi ve devletimizi korumak için sınırlarımızın içerisinde güvenli bir alan oluşturma hedefimizi pekiştirdi. Gara sıkıntılı bir bölgeydi Allah'ın izniyle Gara düştü iş bitti. Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hala yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz."

 

"Teröristlerin bize gelmesini beklemeyecek biz gidip inlerinde onların başını ezeceğiz"

 

Bugün Milli Savunma ve İçişleri Bakanım heyet olarak CHP Genel Başkanını ziyaret ettiler. Bu olay ile ilgili kendilerine bilgilendirme yaptılar. Ardından İyi Parti'yi ziyaret edip onları da bilgilendirdiler. MHP Genel Başkanı Cumhur İttifakımızın bir kanadı sayın Bahçeli ise Meclis'te biz sizi dinleyeceğiz biz size inandık güvendik bize gelmenize gerek yok dedi ve şu anda yola devam ediyoruz. Cumhur İttifakı olarak bizim dayanışmamız malum farklı. Birbirimize inanıyoruz dayanışma içerisindeyiz ve bu dayanışma kendini zaten bütün arazide de vatan satında da gösteriyor. Teröristlerin bize gelmesini beklemeyecek biz gidip inlerinde onların başını ezeceğiz. 

 

Biz size inandık, şu heyecanınızla şunu görüyorum. Sizler de bize inandınız. Bu davayı Allah'ın izniyle kimse çökertemez. Önümüzdeki dönem bu doğrultuda milletimize yeni müjdeleri paylaşacağımız bir dönem olacaktır. 

 

Vatan toprakları üzerinde yaşayan her bir insanımızın refahını güçlendirecek adımlar attık. İHA'lar, SİHA'lar, Akıncı Sürmeneli hemşehrilerimin eseri olarak ortada.

 

"Trabzon'a 35 katrilyon lira yatırım yaptık"

 

Önümüzde 2023 hedefleri var. Yaptığımız hizmetlerden ülkemizin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına her karış toprağı istifade etmiştir. Bu çerçevede son 18 yılda, Trabzon'a eski parayla 35 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Bu yatırımlarla eğitimde şehrimize 2 bin 952 yeni derslik kazandırdık. İkinci bir devlet üniversitesi olarak Trabzon Üniversitesi'ni faaliyete geçirdik. Halen 500 kişilik yükseköğrenim yurdunun inşası 1500 kişilik yurdumuzun da proje çalışmaları devam ediyor. Şehrimize 41 bin seyirci kapasiteli stat inşa ettik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2 katrilyon lira kaynak aktardık. 15 hasteneden oluşan 52 sağlık tesisi yaptık. Trabzon Şehir Hastanemizin inşasına başladık. Toplu konutta 8 bin 37 konutun yapımını tamamladık. 683 konutun inşası sürüyor. Akçaabat Millet Bahçemizi hizmetinize sunduk. Avni Aker ve Vakfıkebir millet bahçelerinin yapımı devam ediyor. Bölünmüş yol uzunluğunu 262 kilometreye çıkardık. 1,5 milyar maliyetle hayata geçirdiğimiz Kanuni Bulvarı yolu ile Akyazı ve sahil bağlantı yollarının kalan kesimlerini bu yıl tamamlıyoruz. Atasu Barajı'nı şehrimize kazandırdık. Trabzon'a toplam 2 milyar lira tarımsal destek verdik. İki yıl önce burada söz verdiğimiz Vakfıkebir'e Yomra'ya ve Beylikdüzü'ne de doğal gaz arzını sağladık. Büyükşehir Belediyemiz 47 mahalleyi kapsayan 565 kilometrelik içme suyu hattını tümüyle yeniliyor. Şehir merkezinde yapılan tam otomatik katlı otopark da tamamlandı. 

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyonları daha da genişleteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapılarımızı Ermenistan'a kapatalım diye bir derdimiz yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa görüşmesinin ve imzalanan anlaşmaların ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

 

Değerli kardeşim sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e bu zafer gününde vermiş oldukları mesaj sebebiyle şahsım ve heyetim adına teşekkür ediyorum. Zaferin tabi başta bu işin liderliğini yapan kardeşime, onun şahsında tüm Azeri Türk kardeşlerime mübarek olmasını şahsım, heyetim, milletim adına ben de diliyorum. Tekrar tebrik ediyorum.

 

44 günlük bir savaş sonrasında ortaya çıkan netice Azerbaycan'daki kardeşlerimizi nasıl sevindirdiyse aynı şekilde Türkiye'deki kardeşlerini de sevindirmiştir. Bu gerek şahsımızda gerek tüm milletimizin şahsında yaşanan bir sevinçti. Gerek hükümetimiz olarak gerekse bu noktada parlamentonun büyük bir kısmı olarak bu sevinci beraber yaşadık. Buna özellikle de yazılı görsel medyanın da büyük bir kısmı katıldı ve bu zaferi beraber sürekli olarak kutladılar. Mesajlarını da bu istikamette verdiler. Bu gün biz bu törenlere kardeşimin de daveti ile geldik. Caddedeki o heyecanı gördüğümüz zaman tabi böyle bir zaferin neticesinde coşkusu böyle olurdu bunu gördük. Tabiki böyle bir zaferi tebrik etmek mübarek olsun demek heralde bizim de görevimizdir.

 

"Minsk üçlüsünün işi neydi?"

 

Karabağ bugüne kadar neden böyle sürüncemede kaldı. Neden bu çile çektirildi? Bu Minsk üçlünün işi neydi? Bunlar dünyanın en güçlü ülkeleriydi neden bu kadar oyalandı neticelendirilmedi? Fakat daha sonra çok daha olumlu mesajlar gelmeye başladı. Tabi bunların başında da Fransa, devamlı kardeşimi arıyordu ondan neticeler elde etmeye çalışıyordu. Zaman zaman bize ulaşmak istedi ama doğrusu biz de dönmedik. Çünkü biliyorduk ki dert başkaydı.

 

"Putin'in yaklaşımlarını bir kenara koyamam"

 

Bunu da özellikle kardeşlerimiz artık göbeğimizi keseceğiz dediler adımı attılar, adımı attıktan sonra zaten iş yürümeye başladı. Sonra da biz burada sayın Putin ile görüşmeler yaptık. Aynı şekilde işin diplomasi boyutunu Dışişleri Bakanım Mevlüt bey yürüttü. Özellikle bu noktada istihbarat, savunma boyutu yürütüldü. Tüm bunlarla birlikte hava çok farklı şekilde gelişmeye başladı. Hele hele burada Putin'in yaklaşımlarını bir kenara koyamam, onun olumlu yaklaşımları da süreci olumlu istikamette götürmeye yardımcı oldu. Netekim şu anda bu iş bu aşamaya gelmiş bulunuyor.

 

#SONDAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kapıları Ermenistan'a kapatalım diye bir derdimiz yok. Ermenistan da bölgede 6'lı platfrom içinde yer alabilir.https://t.co/vit4tRsBmX pic.twitter.com/UjmF2BYH1C

 

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) December 10, 2020

"Ermenistan da bölgede 6'lı platform içinde yer alabilir"

 

Platform konusunu doğrusu ben de önemsiyorum. Gerekiyorsa 6'lı bir platform da oluşturabiliriz dendi. Bunu sayın Putin de kabullendi. Rusya, Türkiye, Azerbaycan, İran, Gürcistan eğer kabullenir uyarlarsa Ermenistan da bu platformun içerisinde yer alabilir. Böylece bölgesel barışı tesis edelim dendi. Şimdi tabi bu bölgesel barışın bu bölgedeki ülkelere getireceği yükler vardı. Bu yüklerin altyapı, üstyapı, siyasi bunun yanında diplomatik birçok yüklediği görevler vardı. Bugün de söyledim, eğer olumlu adımlar atıldığı takdirde biz de kapılarımızı açarız. Kapılarımızı Ermenistan'a kapatalım diye bir derdimiz yok. Çünkü biz barışın adımlarını atmak istiyoruz.

 

"Karabağ'ı kendi meclisinden geçirdiğin kararla burası artık devlettir ve biz burayı bu şekilde tanıdık hakkına sahip değilsin"

 

Bizim Ermenistan halkına da kinimiz yok. Sıkıntı yönetimiyledir. Benim ülkemde 100 bini aşkın Ermeni vatandaşım var. Bizim insanlara bir kinimiz yok. Maksat özellikle barışı hakim kılalım adımı da buna göre atalım.

 

Fransa'nın skandal tavrı

 

Fakat burada liderlikler önemli. Kalkıp Karabağ'ı kendi meclisinden geçirdiğin kararla burası artık devlettir ve biz burayı bu şekilde tanıdık hakkına sahip değilsin. Bunu Paşinyan bile kabul etmiyor. Macron olarak Meclisinden geçirmeye yöneliyorsun, daha siyaseti öğrenememiş. Nerede ne nasıl olur bunu bilmiyor. Yarın bana tabi kızacak bu ayrı mesele fakat biz hakkı söylemek zorundayız.

 

Bugünkü heyecan burada farklı bir durum ortaya koydu. Artık Azerbaycan bu yeni oluşumdan sonra ben inanıyorum ki çok ciddi altyapıyı, üstyapıyı bölgede oluşturma adımlarını atacak. Bu adımlarla beraber de süratle şöyle yaz mevsimi ile beraber yapılan yeni yollardan, tabi öğrendiğim kadarıyla inşallah yollar, demiryolları yapılacak. Kararı zaten sayın Başkan vermiş. Tüm bu yollarla beraber hava değişecek. 

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapılarımızı Ermenistan'a kapatalım diye bir derdimiz yok

https://anlikhaberim.com/istanbul-tabip-odasi-dr-engin-turkmen-icin-saygi-durusunda-bulunacak/266/ #sağlık #haber #haberler #sondakikahaber

http://anlikhaberim.com/vatan-partisi-ve-bahcelievler-muhtarlari-sorunlari-gorustu #gündem #bahcelievler #siyaset #istanbul #cemdikmenhaberleri #haberler #sondakika

http://anlikhaberim.com/chp-corum-il-baskani-mehmet-tahtasizdan-cagri-medikal-krizi-ivedilikle-cozulmelidir yayındadır. #haberler #chp #chphaberleri #haberlerim #sondakika

yayındadır. #haberler #sondakika #anlıkhaber #haberlerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'un İslam'ı hedef alan açıklamasına tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un skandal ifadelerine, "'İslam krizde' açıklaması saygısızlıktan öte açık bir provokasyondur. Sen kimsin İslam'ın yapılandırılması diye ifadeyi ağzına alıyorsun?" diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası Programı'nda konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

 

DEAŞ belasının en az zararla atlatılmasında Diyanet İşleri Başkanlığımızın büyük katkısı olmuştur. 

 

Bizzat şahit olduğumuz Ömer Döngeloğlu hocamızı ve koronavirüse kurban verdiğimiz tüm hocalarımızı rahmetle yad ediyorum. 

 

Devlet ve millet dayanışmasının sergilendiği sıkıntılı dönemleri diğer ülkelere göre daha kolay atlattık. 

 

"Karadeniz'de tarihimizin en büyük doğal gaz rezervini keşfettik"

 

Karadeniz'de tarihimizin en büyük doğal gaz rezervini keşfettik. Bu rezerv salgın günlerinde milletimize umut vermenin yanısıra daha büyük keşiflere olan inancımızı arttırdı. 

 

"Ayasofya'yı dualar, niyazlar, gözyaşları ile yeniden ibadete açtık"

 

Ayasofya'yı dualar, niyazlar, gözyaşları ile yeniden ibadete açtık. Ayasofya'nın tekrar cami hüviyetine kavuşması milletimizin en büyük hayallerindendi. Ayasofya kararıyla Türkiye, bağımsızlığı üzerindeki bir gölgeyi kaldırmış, iradesine vurulan bir prangadan daha kurtulmuştur.

 

"Ülkemizin dini özgürlükler konusunda hiçbir kompleksi olmadığını gösterdik"

 

Açılışını yaptığımız Sümela Manastırı ile ülkemizin dini özgürlükler konusunda hiçbir kompleksi olmadığını göstermiş olduk. Türkiye dini hak ve özgürlükler konusunda örnek tavır sergilerken Batı'da tersi atmosfer var. 

 

Bugün birçok Batı ülkesinde, ırkçılık ve İslam düşmanlığı bizzat devlet tarafından himaye edilmektedir.

 

"Macron'un ifadeleri açık bir provokasyon"

 

Macron'un "İslam krizde" açıklaması saygısızlıktan öte açık bir provokasyondur. Sen kimsin İslam'ın yapılandırılması diye bir ifadeyi ağzına alıyorsun?

 

#SONDAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Macron'un "İslam krizde" açıklaması, saygısızlıktan öte açık bir provokasyondur.https://t.co/ooYuJdVWiy pic.twitter.com/Ku6EqwZYWA

 

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) October 6, 2020

"Macron cahili olduğu meselelerde konuşurken dikkat etmeli"

 

Devlet başkanları insanların kutsalları ile ilgili konularda söz söylerken kılı kırk yarmalıdır. Macron cahili olduğu meselelerde konuşurken dikkat etmeli. Sömürge valisi gibi değil sorumlu devlet adamı gibi davranmalı.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'un İslam'ı hedef alan açıklamasına tepki

KORONAVİRÜS TEDBIRLERI KAPSAMINDA KAMU İŞÇİLERİ SÜT İZNİ KULLANAN ANNELER İÇİN İDARİ İZİN TALEBİ

"TEK-İŞ SENDİKASI GENELBAŞKANI: OKANKORKMAZ

KORONAVİRUS KAPSAMINDA YARIM GÜN SÜT İZNİ KULLANAN ANNELERE TAM GÜN İDARİ VERILMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

#Covid19 Koronavirus Tedbirler kapsamında Kamuda Engelli,Hamile,ve yarım gün süt izni kullanan annelerin.
Vakaların yoğun olan illerde idari izinli sayılmasını talep ediyoruz.

İşçi sendikaları'nin Engelli,hamile ve Süt izni kullanan annelerin sesine kulak vermedikleri bizi üzmektedir.
Bizler işçi sendikasıyız işçilerin sorun ve taleplerini dile getirmekle mükellefiz. İşçi icin somut adımlar atılmalıdır. Bizler genel bir idarî izin talebinde değıl vakaların artış gösterdiği illerde bir takım tedbirler alınabilmesini talep ediyoruz.
Yarım gün süt izni kullanan anneler yarım gün idarî izinli sayılabilmesi talebimizdir.


İdari #izin
#Sondakika #Kamuhaber #Sendika #TekİşSendikası

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Güvenli Bölge mesajı: Sabrımız yok, kendi planımızı devreye sokarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğrudan kendi askerlerimizin güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz. Çok sabrımız yok. Birkaç hafta içinde askerlerimiz kontrol etmezse kendi harekat planımızı devreye sokacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

 

"TSK, istikbalimiz ve istiklalimizin en büyük güvencesi olmaya devam edecektir"

 

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istikbalimiz ve istiklalimizin en büyük güvencesi olmaya devam edecektir. FETÖ ihanet çetesinden kurtardığıumız TSK, milletimizle çok daha sıkı bütünleşerek her zamankinden daha güçlü hale geldi. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ ihanet çetesinden kurtardığımız TSK, milletimizle çok daha sıkı bütünleşerek her zamankinden daha güçlü hale geldi.https://t.co/EICdJWXNNT pic.twitter.com/nQbECU1P5p

 

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) August 31, 2019

"Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok"

 

Dünyanın her alanda yeniden yapılandığı bir dönemde bizim de savunma stratejilerimizi ve taktiklerimizi yeniden gözden geçirmemiz kaçınılmaz hale gelmiştir. NATO Türkiye'nin güvenliği ve pek çok konuda çuvallamış olsa da bizim ve müttefiklerimizin en önemli savunma iş birliği zemini olmayı sürdürüyor. Müttefiklik ilişkisine sahip olduğumuz kimi devletler ülkemize karşı asla bu kavramın lafzına ve ruhuna yakışmayacak tutumlar içinde bulunsa da müttefiklerimizle dayanışmayı değerli görüyoruz. Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktur. Tam tersine bu yapılar içinde daha güçlü bir yer edinmek istiyoruz. 

 

#SONDAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ne NATO üyeliğinden ne müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir düşüncemiz yoktur.https://t.co/EICdJWXNNT pic.twitter.com/ZnFUN07gDo

 

"Terör örgütünün bölge halkına zulmü gizlenemez hale geldi"

 

Terör örgütlerini bozguna uğrattık. Bizim bozguna uğrattığımız bölücü terör örgütünü, müttefikimiz olan bir ülkenin eteklerinin altına sığınarak faaliyetlerini sürdürmesi ise bugün ayrı bir sorun olarak karşımızda duruyor. Fırat'ın doğusunda terör örgütünün bölge halkına zulmü gizlenemez hale gelmiştir.

 

"DEAŞ bahanesiyle kimseyi kandırmaya kalkmasın"

 

Artık hiç kimse karanlık eller tarafından bir proje olarak sahaya sürüldüğü açıkça görülmüş olan DEAŞ bahanesiyle kimseyi kandırmaya kalkmasın. Bölgedeki sorun DEAŞ değil. Birtakım güçlerin çıkar paylaşımı savaşıdır.

 

"Çok sabrımız yok"

 

Güvenli bölge projesini ABD ile birlikte gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Doğrudan kendi askerlerimizin güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz. Çok sabrımız yok. Birkaç hafta içinde askerlerimiz kontrol etmezse kendi harekat planımızı devreye sokacağız. 

 

#SONDAKİKA

[ABD ile güvenli bölge mutabakatı] Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğrudan kendi askerlerimizin güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz. https://t.co/EICdJWXNNT pic.twitter.com/VKt23kggsL

 

Fırat'ın doğusunda 2-3 hafta içinde kendi belirlediğimiz şartlar dahilinde, kendi askerlerimizle fiilen bölgeyi oluşturmaya başlamazsak, varsın gerisini karşımızdakiler düşünsün.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok sabrımız yok. Birkaç hafta içinde askerlerimiz fiilen bu bölgeyi kontrol etmeye başlamazlarsa kendi harekat planlarımızı devreye almaktan başka çaremiz kalmayacaktır.

BM Genel Kurulunda yapacağımız temaslar son fırsattır. Güvenli bölgeye dair tatmin edici adımlar atılmazsa kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi dışında bir çare görünmüyor. 

 

"Elimiz kolumuz bağlı başımıza gelecekleri bekleyecek halimiz yok"

 

F-35 projesinin ortağı ve üreticilerinden olduğumuz halde parasını ödediğimiz uçaklar bize teslim edilmiyor. Elimiz kolumuz bağlı başımıza gelecekleri bekleyecek halimiz yok. Gereği neyse onu yapacağız. 

 

 

 

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) August 31, 2019

"Tercihimizi diğer sistemden yana kullanmaktan çekinmeyiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğrudan kendi askerlerimizin güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz. Çok sabrımız yok. Birkaç hafta içinde askerlerimiz kontrol etmezse kendi harekat planımızı devreye sokacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

"TSK, istikbalimiz ve istiklalimizin en büyük güvencesi olmaya devam edecektir"

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istikbalimiz ve istiklalimizin en büyük güvencesi olmaya devam edecektir. FETÖ ihanet çetesinden kurtardığıumız TSK, milletimizle çok daha sıkı bütünleşerek her zamankinden daha güçlü hale geldi. 

 

"Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok"

Dünyanın her alanda yeniden yapılandığı bir dönemde bizim de savunma stratejilerimizi ve taktiklerimizi yeniden gözden geçirmemiz kaçınılmaz hale gelmiştir. NATO Türkiye'nin güvenliği ve pek çok konuda çuvallamış olsa da bizim ve müttefiklerimizin en önemli savunma iş birliği zemini olmayı sürdürüyor. Müttefiklik ilişkisine sahip olduğumuz kimi devletler ülkemize karşı asla bu kavramın lafzına ve ruhuna yakışmayacak tutumlar içinde bulunsa da müttefiklerimizle dayanışmayı değerli görüyoruz. Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktur. Tam tersine bu yapılar içinde daha güçlü bir yer edinmek istiyoruz. 

#

"Terör örgütünün bölge halkına zulmü gizlenemez hale geldi"

Terör örgütlerini bozguna uğrattık. Bizim bozguna uğrattığımız bölücü terör örgütünü, müttefikimiz olan bir ülkenin eteklerinin altına sığınarak faaliyetlerini sürdürmesi ise bugün ayrı bir sorun olarak karşımızda duruyor. Fırat'ın doğusunda terör örgütünün bölge halkına zulmü gizlenemez hale gelmiştir.

"DEAŞ bahanesiyle kimseyi kandırmaya kalkmasın"

Artık hiç kimse karanlık eller tarafından bir proje olarak sahaya sürüldüğü açıkça görülmüş olan DEAŞ bahanesiyle kimseyi kandırmaya kalkmasın. Bölgedeki sorun DEAŞ değil. Birtakım güçlerin çıkar paylaşımı savaşıdır.

"Çok sabrımız yok"

Güvenli bölge projesini ABD ile birlikte gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Doğrudan kendi askerlerimizin güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz. Çok sabrımız yok. Birkaç hafta içinde askerlerimiz kontrol etmezse kendi harekat planımızı devreye sokacağız. 

 

Fırat'ın doğusunda 2-3 hafta içinde kendi belirlediğimiz şartlar dahilinde, kendi askerlerimizle fiilen bölgeyi oluşturmaya başlamazsak, varsın gerisini karşımızdakiler düşünsün.

#

BM Genel Kurulunda yapacağımız temaslar son fırsattır. Güvenli bölgeye dair tatmin edici adımlar atılmazsa kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi dışında bir çare görünmüyor. 

"Elimiz kolumuz bağlı başımıza gelecekleri bekleyecek halimiz yok"

F-35 projesinin ortağı ve üreticilerinden olduğumuz halde parasını ödediğimiz uçaklar bize teslim edilmiyor. Elimiz kolumuz bağlı başımıza gelecekleri bekleyecek halimiz yok. Gereği neyse onu yapacağız. 

#

"Tercihimizi diğer sistemden yana kullanmaktan çekinmeyiz"

Patriot satışı bize karşı bir baskı aracı haline getirilir ve bu şekilde güvenlik ihtiyaçlarımız zaafa uğratılmaya kalkılırsa tercihimizi diğer sistemden yana kullanmaktan çekinmeyiz.

Patriot satışı bize karşı bir baskı aracı haline getirilir ve bu şekilde güvenlik ihtiyaçlarımız zaafa uğratılmaya kalkılırsa tercihimizi diğer sistemden yana kullanmaktan çekinmeyiz.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Güvenli Bölge mesajı: Sabrımız yok, kendi planımızı devreye sokarız