Coronavirus (Covid-19)

  • 13,465,187Coronavirus Vaka Sayısı
  • 581,405Ölü Sayısı
  • 5,027,945Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

KONDA Genel Müdürü Ağırdır: Hem AK Parti'nin, hem CHP'nin oy oranlarında düşüş var -video-

Araştırma şirketi #KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Parti ve CHP'nin oy seviyesinin 24 Haziran seçimlerinin de gerisinde göründüğünü, bugün bir seçim olsa sonucu muhalefetin durumunun belirleyeceğini söyledi. Ağırdır, "1 Nisan'da yeni Milliyetçi Cephe hazır olalım" dedi.

Hakan Aksay'ın #T24'te yayınlanan Gün Olur adlı video söyleşisine konuk olan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunun, AK Parti'den yüksek olduğunu belirtti.

T24 yazarı Hakan Aksay'ın video söyleşileri, Türkiye'nin en köklü ve güvenilir kamuoyu araştırma kurumlarından KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır'la başladı. Aksay, T24'te "Gün Olur" adı altında yapacağı dizi söyleşilerle siyasetten dış politikaya, ekonomiden sanata, hayatın her alanından konuklar ağırlayacak. Gün Olur'un ilk konuğu olan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Hakan Aksay'ın sorularını yanıtlarken, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde siyasi partilerin aldıkları oy oranlarında -bugün itibarıyla- değişiklikler gözlendiğinin altını çizdi. Hem AK Parti'nin, hem CHP'nin oy oranlarında düşüş gözlendiğini vurgulayan Ağırdır, "Bugün seçim olsa ne olur" sorusu eşliğinde iktidar ve ana muhalefetin yanı sıra MHP, HDP ve İyi Parti'nin durumlarını ve olası oy kaymalarını değerlendirdi. Türkiye'de halkın büyük bir kesiminin özlediği hayatın Doğu'da mı, Batı'da mı olduğu konusunu da değerlendiren Bekir Ağırdır'a göre, ekonomik sıkıntılar halkın Batı dünyasına atfettiği değeri artırıyor. Bekir Ağırdır'ın siyaset ve halkın gündemine ilişkin ayrıntılı değerlendirmelerini, Hakan Aksay'ın "Gün Olur" programının videosunda izleyebilirsiniz.

Devamını Oku
KONDA Genel Müdürü Ağırdır: Hem AK Parti'nin, hem CHP'nin oy oranlarında düşüş var -video-

Adayların 30 günlük Google performansı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Google aramalarda zirveye oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakındaki aramalar ise sürekli yükseliş gösterse de İnce'nin gerisinde kaldı.

#T24'ün haberine göre, Google'da Muharrem İnce hakkında yapılan aramalarda 3 ani artış dikkat çekti. Bunlardan bir tanesi Muharrem İnce, CNN Türk programına katıldığı ve Başak Şengül moderatörlüğünde gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Murat Çelik katıldığı Seçime Doğru Özel programında, gazetecilerin sorularını yanıtladığı tarih, yani 24 Mayıs gecesi.
 İnce’nin katıldığı program ertesi gün de çok konuşulmuş ve gazetecilerle CHP'nin adayı arasındaki geçen birçok diyalog gündeme oturmuştu. Bu gündem Google Trends’in 25 Mayıs sonuçlarına da yansıdı.

Diğer kritik zirve yapan konulardan biri de İnce’nin Habertürk TV’de Didem Yılmaz’ın moderatörlüğünde gazeteciler Gürkan Hacır, Nagehan Alçı ve Bülent Aydemir’in sorularını yanıtladığı 30 Mayıs akşamında gerçekleşen program oldu. Yine İnce’nin yanıtlarının gündem yarattığı programın ertesi günü olan 31 Mayıs 2018 tarihi Google Trends arama rakamlarında zirve yapan bir diğer tarih oldu. İnce, ilk 100 günde yapacaklarını açıkladığı 19 Nisan tarihinde ise son 30 günün zirvesine çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki aramalar, istikrarlı bir biçimde yükselmesine rağmen, bedelli askerliğin gündeme alınacağını açıkladığı 15 Haziran ve Yenikapı Mitingi’nin gerçekleştiği 17 Haziran tarihleri dışında keskin bir yükseliş kaydetmedi.

1,5 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş hakkındaki aramalar ise TRT’nin seçim çalışmaları kapsamında izin verilen 10 dakikalık zorunlu yayınına katıldığı 17 Haziran tarihi dışında  keskin bir yükseliş göstermedi.

İyi Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ve Saadet Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun en yüksek arama sayısına ulaştığı günler ise Fatih Portakal’ın sunduğu Liderler FOX’ta programına konuk oldukları günler oldu.

Devamını Oku
Adayların 30 günlük Google performansı