Coronavirus (Covid-19)

  • 179,598,632Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,890,110Ölü Sayısı
  • 11,411,200Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

THY'nin 19 Mayıs özel uçuşu 9 milyonu aşkın sanal yolcusuyla başladı

Türk Hava Yolları'nın TK1919 sefer sayılı uçağı, 9 milyonu aşkın sanal yolcusuyla Samsun'a hareket etti.
23 Nisan'ın 100. yılında gökyüzünde dünyanın en büyük bayrağını açmıştı Türk Hava Yolları. Ankara'dan havalanmış, ay yıldızı gökyüzüne nakşetmişti.

Türk Hava Yolları, bu kez de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına özel tarihi bir uçuş yapıyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra İstanbul'dan Samsun'a planlanan "TK1919" sefer sayılı özel uçuşu başladı.

9 milyonu aşkın yolcusu var

Tarihi yolculuğa evlerinde kalarak katılmak isteyenler "www.tarihiyolculuk.com" adresi üzerinden oluşturan ve şimdiye kadar 9 milyonu aşkın kişinin kayıt yaptırdığı hatıra biletleri yoğun ilgi gördü.

Vatandaşlar, hatıra biletlerini sosyal medyada "#TarihiYolculuk ve #TK1919" etiketleriyle paylaştı. Özel sefer, Twitter'da en çok konuşulan konular arasına girdi.

Tütün İskelesi ve Bandırma Vapuru üstünde alçak uçuş yapacak

Yolcusu olmayan sefer öncesinde "Of" isimli "Boeing 737-900 ER" tipi uçakta bazı hazırlıklar yapıldı. Uçağın içi, kanat ve gövdesi temizlenerek, sefere hazır hale getirildi.

Otobüsle aprona gelen THY kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot Zafer Doğukan Demir ile kabin ekipleri uçağın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Saat 12.25'te İstanbul Havalimanı'ndan hareket eden uçağın Samsun'da Tütün İskelesi ve Bandırma Vapuru üstünde alçak uçuş yapacağı öğrenildi.

Devamını Oku
THY'nin 19 Mayıs özel uçuşu 9 milyonu aşkın sanal yolcusuyla başladı