Coronavirus (Covid-19)

  • 200,627,286Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,265,169Ölü Sayısı
  • 15,566,374Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

YouTube ne kadar kazanıyor? Dünyanın en zengin Youtuber'ları kimler?

Dünyanın en popüler YouTuber'larının yılda ne kadar para kazandığınız merak ediyor musunuz? Peki, Youtuber'ları zengin eden YouTube ne kadar kazanıyor? Bunu hiç düşündünüz mü?
YouTuber'ları zengin eden #YouTube ne kadar kazanıyor?
Dünyanın en büyük 2. arama moturu haline gelen YouTube, 2015 yılından bu yanan çok ciddi oranda reklam gelirleri elde ediyor. 2015 yılında 2.24 milyar dolar reklam gelirini elde eden YouTube'un 2018'deki geliri 3.96 milyar dolar olarak ön görülüyor. Üstelik bu rakamlar sadece ABD'deki reklam gelirlerini yansıtıyor. Dünya genelinde ise bu gelirin 8 milyar dolar civarında olması çok yüksek bir olasılık. Peki, YouTube bu geliri nasıl kazanıyor?

YouTube ekosisteminde, 1.8 milyar kayıtlı kullanıcı her gün 5 milyar video izleyerek, bu gelirin elde edilmesini sağlıyor. Üstelik, YouTube' a her 60 saniyede bir 300 tane HD video yükleniyor. Ortaya çıkan rakamlara göre, YouTube'da 1.3 trilyon civarında video yüklü durumda.
Dünyanın en zengin #YouTuber'ları kimler?
Dünyanın en çok YouTuber'ları listemizde, Mark Fischbach yer alıyor. 26 yaşındaki Mark, Markiplier isimli kanalında, 20.5 milyon aboneye sahip. Bu büyük kanalın yıllık kazancı ise 12.5 milyon dolar açıklandı.

Ülkemizde popüler olan YouTuber'lardan biri olan Logan Paul, YouTube'un en çok kazananları listesinde yer alan isimlerden biri. 23 yaşındaki ünlü isim, 17.5 milyon aboneye sahip.

Dude Perfect isimli YouTube kanalına içerik üreten, Coby ve Cory Cotton, en zengin YouTuber'lar arasında yer alıyor. Ürettikleri içerikler ile birlikte, 30.7 milyon gibi çılgın bir abone sayısına sahip. Bu kanalın yıllık geliri ise 14 milyon dolar seviyesine çıkmış durumda.

Oyuncuların çok sevdiği kanallardan biri olan Vanoss Gaming (Vanoss) kanalının sahini olan 25 yaşındaki Evan Fang, yaklaşık 23 milyon abonenin yer aldığı devasa kanalı üzerinden, yıllık 15.5 milyon dolar gibi astronomik bir gelir kazanıyor.

Minecraft oyunlarının en popüler kanallarından biri olan TheDiamondMinecraft kanalı, 26 yaşındaki Daniel Middleton isimli YouTuber'u dünyanın en çok kazanan YouTuber'ı yaptı. 19 milyon aboneye sahip olan bu kanal, yılda 16.5 milyon dolar kazanıyor.
ShiftDelete.Net

Devamını Oku