Coronavirus (Covid-19)

  • 199,785,936Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,252,883Ölü Sayısı
  • 15,301,678Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

2019'da Meydana Gelen Tüm Depremler - videohaber

#2019'da Meydana Gelen Tüm #Depremler! / #AHaber

2019'da Meydana Gelen Tüm Depremler - videohaber

Canan Barlas ile Gündem 13 Mayıs 2019 tek parça full HD izle

Canan Barlas ile Gündem 13 Mayıs 2019 tek parça full HD izle #ahaber

Canan Barlas ile Gündem 13 Mayıs 2019 tek parça full HD izle

Canan Barlas ile Gündem 29 Nisan 2019 tek parça izle

Canan Barlas ile Gündem 29 Nisan 2019 tek parça izle #ahaber

Canan Barlas ile Gündem 29 Nisan 2019 tek parça izle

Canan Barlas ile Gündem 18 Mart 2019 tek parça full HD izle

Canan Barlas ile Gündem - Cemil Barlas, Kurtuluş Tayiz, Abdurrahman Şimşek, N. Karaman 18 Mart 2019 tek parça full HD izle #aHaber

Canan Barlas ile Gündem 18 Mart 2019 tek parça full HD izle

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gündem Özel -canlı video-

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gündem Özel #atv #ahaber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

— Astana sürecinin alt başlıkları olarak Soçi zirvelerini başlattık. Birinci turda Soçi, Ankara, Tahran olarak devam eden şimdi ikinci turda tekrar Soçi'den başlayıp, inşallah beşincisini Türkiye'de yapacağız. Hangi vilayetimizde yapacağımıza karar vermedik. Bu buluşmamız da çok çok verimli ve faydalı oldu. Fırat'ın batısında başta İdlib olmak üzere,bunun dışında Münbiç olmak üzere bunları masaya yatırdık, Cerablus, El Bab'ı masaya yatırdık. Aslolan Münbiç'teki terör örgütlerinin YPG/PYD'nin bulundukları yeri terk etmesi, Münbiç'ten çıkması gerekiyor. Fırat'ın doğusuna kaydırılması gerekiyor. Münbiç yüzde 85-90 itibarıyla Araplara aittir. Bu söz Obama döneminde verildiği halde yerine getirilmedi, sayın Trump da verdi bu sözü, yerine getirilmedi. Hala bize söylenen 'çıkacaklar, terkedecekler'. Bu arada Münbiç'in dışında İdlib önem arzediyor. 300-400 bin insanın bulunduğu yerde sınamalar oldu. Ülkemiz çok ciddi bir iltica akımına uğrayacaktır.

'AFRİN 'TÜRK ORDUSU BURAYA GELSİN' DEDİ'

— 310 bin mülteci Türkiye'den Cerablus, Afrin, El Bab'a geri döndü. Biz bu dönüşleri yeterli bulmuyoruz. O insanların mutluluğunu tesis, temin etmek. O insanlar şu anda dönüşle beraber huzur yakaladılar. Bir şey bizi çok mutlu ediyor. Afrin dedi ki, Türk ordusu buraya ne zaman gelecek? Aynı şey Cerablus, El Bab'da oldu. Okullarını, hastanelerini yaptık. Futbol sahalarında adeta bir lig oluşturma durumuna geldiler. Yeniden bir millet, halk olduklarını anlama fırsatını verdi. Bunu sağlayan da TSK oldu. Bizim STK'larımız, Kızılay, AFAR oldu.

'TÜRKİYE AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERE YARDIMDA BİR NUMARA'

— Avrupa'dan söz var ama icra yok. Bütün mesele Türkiye olarak hep veren el olacağız dedik. Bunda da dünyada özellikle tüm ülkeler arasında milli gelire oranla bu tür en az gelişmiş ülkelere yardım noktasında Türkiye bir numara. Bazıları ABD diyor ki, 'biz 1 numarayız' hiç alakası yok. OECD'nin rakamları var. Soçi gerçekten öyle bir zirve oldu ki. Herkes artık Türkiye'nin samimiyetini anladı, anlıyor. Suriye'de artık düzenin kurulacağı izlenimi başladı.Bu da önemli. Biz iktidar olarak hamdolsun bu süreci sağlamış bulunuyoruz. Yeterli mi, değil. Ulusal güvenliğimiz neyi gerektiriyorsa onu da yapacağız.

'TRUMP YARIN DEAŞ'I BİTİRDİK DİYE AÇIKLAMA YAPABİLİR'

— Trump'ın şu anda bir para talebi var. Bu para talebinin Kongre'den çıkması gerekiyor. Şu an itibarıyla çıkmış değil. Bu konuda da çok farklı yöntemleri kullanmak istiyor. Demokrat üyeler bunu üst mahkemeye götürme durumundalar. Bir diğer taraftan da hala DEAŞ'ı adeta 24 saat içerisinde temizleyeceğini sayın Trump iddia ediyor. Bu olur mu, olmaz mı ayrı konu. Zaten DEAŞ'dan orada ne kaldı ki? DEAŞ'ın artık kırıntıları var. Bunu söylemek suretiyle Demokratlar'ın desteğini alabilir miyim? Böyle bir anlayışta olabilir diye düşünüyorum. Yarınki açıklamada şunu bir defa kesinlikle söyleyecektir diye düşünüyorum. Diyecek ki DEAŞ'a karşı zaferi kazandık. Bir zafer ilanı olabilir. Bu ilanı yaparken de DEAŞ'ın orada coğrafi hakimiyetini sonlandırmak diye bir dert yok. DEAŞ'a kaynaklık eden özellikle ortamı sonlandırmak olabilir.

'ABD'NİN SURİYE'DEN ÇEKİLME NOKTASINDA KENDİ İÇİNDE UZAK BİR TUTUM SERGİLİYOR'

— Göreve geldiğinden bu yana yanındaki generallerden birçoğunu tanıma fırsatı bulduk, sürekli değişim var. Mesela Tillerson gitmiştir, ondan sonra şimdi başkası gelmiştir. Mattis gitmiştir onun yerine başkası gelmiştir. Demek ki burada hakikaten yönetici olarak kalabilmek öyle kolayl bir iş değil. Sayın Trump'ın özel sektörden gelme olayı çok çok önemli. Zaman geliyor o şirket mantığıyla yönetiyor. Ben o mantığı savunan birisiyim aslında. Ben özel sektör alanını aynı zamanda bilen birisiyim. 40 yıllık siyasette aktif bir ömrüm var. Bir diğer taraftan özel sektörün içerisinde bulundum. Trump yönetimi Suriye'den çekilme noktasında kendi içinden uzak bir görünüm sergiliyor. ABD'nin Suriye'den çekilme kararını takip edeceğimizi hep söylüyoruz. Kendi planlarımız hayata geçirme noktasında kararlıyız.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gündem Özel -canlı video-

Satır Arası A Haber Program 31 ocak 2019

Satır Arası programının 31/01/2019 tarihli yayını... #ahaber

Satır Arası A Haber Program 31 ocak 2019

Ankara'daki tren kazası güvenlik kamerasında -video-

Ankara'da yaşanan hızlı tren kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 92 kişinin de yaralanmıştı.. #Ahaber

Ankara'daki tren kazası güvenlik kamerasında -video-

Zırh delici AT-4 füzelerini PKK'ya kim veriyor? -video-

Hakkari'de ele geçirilen AT-4'lerle ilgili ayrıntıları A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak anlattı. #Ahaber

Zırh delici AT-4 füzelerini PKK'ya kim veriyor? -video-

Aracınız kışa hazır mı? -video-

Aracınız soğuk hava şartlarına hazır mı? Kış bakımı için aracınıza neler yapmalısınız? #Ahaber

Aracınız kışa hazır mı? -video-

Ak Partinin İstanbul Adayı Kim Olacak? -video-

Ak Partinin İstanbul Adayı Kim Olacak? - Numan Kurtulmuş Murat Akgün - #AHaber Özel Röp. 05.12.2018

Ak Partinin İstanbul Adayı Kim Olacak? -video-