Coronavirus (Covid-19)

  • 21,482,571Coronavirus Vaka Sayısı
  • 765,984Ölü Sayısı
  • 6,474,750Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

15 EKİM DÜNYA BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER GÜNÜNDE EMPATİ YÜRÜYÜŞÜ

15 Ekim Dünya Görme Engelliler Günü’nde Bağcılar halkı, görme engellilerin yaşadığı zorlukları anlamak için gözlerine siyah bant takıp ellerinde beyaz bastonlarla empati yürüyüşü yaptı.

Bağcılar’da 15 Ekim Dünya Görme Engellileri Günü nedeniyle “Empati Yürüyüşü’’ düzenlendi. Yüzlerce kişi Sancaktepe Mahallesi Çarşı Caddesi’nde bir araya geldi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve ilçe yöneticileri de görme engellileri yalnız bırakmadı.

Gözlerine siyah bant takıp ellerine beyaz baston alan her bir katılımcı, bir görme engellinin koluna girdi. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından hep birlikte yürüyüşe geçildi. Engelli yakınları ellerinde ‘Asıl körlük cehalettir’, ‘Her insan bir engelli adayıdır’, ‘En büyük engel sevgisizliktir’, ‘Karanlığa inat birlikte yürüyoruz’ ve ‘Engel fizikte değil yürektedir’ yazılı döviz ve pankart taşıdı.

İlçe yöneticileri yol boyunca engellilerle sohbet edip hem onların sorunlarını dinledi hem de onların yaşadıklarını hissetti. Bir kilometrelik mesafede zorluk çeken vatandaşlar, koluna tutundukları engellilerin yönlendirmesiyle rahat bir şekilde yürüyebildi.

GEREK SPORDA GEREKSE BECERİDE BİZLERE TAŞ ÇIKARTIYORLAR”

Yürüyüş sonunda yapılan basın açıklamasında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılarımızda özellikle engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılığı yapmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Her bireyin hedeflediği mutluluğu mutlaka engelli kardeşlerimizin de yakalaması gerektiğine inanıyoruz. Onların engelinden dolayı onlara engelli denildiğine inanmıyorum. Onlara engel çıkarıldığı ve engelleri giderilmediği için biz onlara engelli diyoruz. Fırsat tanındığında neleri başarabileceklerini biz Engelliler Sarayı’nda gördük. Gerek sporda gerekse beceride bizlere taş çıkarttıklarını ifade etmek istiyorum. Kendilerinin hayat standartlarının yükseltilmesi konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde güzel hizmetler ortaya koyuluyor. Biz Bağcılarda yılda bir gün değil 365 gün onların yanındayız” dedi.

#15ekim #beyaz #bastongünü #görmeengelliler #görmeengeli #tekerleklisandalyedunyasi #

 

Devamını Oku
15 EKİM DÜNYA BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER GÜNÜNDE EMPATİ YÜRÜYÜŞÜ