Popüler Kullanıcılar

Chanel'den hayvan kürkü ve timsah derisi kullanmama kararı

Fransız giyim markası #Chanel, ürünlerinde hayvan kürkü ve hayvan derisi kullanmamaya karar verdiğini açıkladı.

Şirket sözcüsü tarafından salı günü #CNN'e yapılan açıklamada, Fransız moda evinin ürünlerinde bundan böyle kürk ve timsah ya da yılan gibi hayvanların derilerini kullanmayacağını belirtti.
Sözcü, söz konusu kararın markanın etik standartlarını koruma kararının bir parçası olduğunu belirtti ve bahsi geçen ürünlerin elde edilmesinin moda evinin ilkelerine uymadığını açıkladı.

"Chanel'de tedarik zincirlerimizi sürekli gözden geçiriyoruz" diyen sözcü, "Bu bağlamda, etik standartlarımıza uyan derileri tedarik etmenin git gide zorlaştığını deneyimledik" ifadelerini kullandı.

Sözcü ayrıca markanın yeni politikasının yeni nesil yüksek kaliteli ürünler yaratma konusunda fırsatlar yarattığını da açıkladı.

Devamını Oku
Chanel'den hayvan kürkü ve timsah derisi kullanmama kararı

Cem Yılmaz bu öyküleri ilk kez anlattı - Falan Filan -video-

Falan Filan'da Mehmet Turgut'un bu haftaki konuğu, Türkiye'nin tartışmasız en ünlü komedyeni Cem Yılmaz'dı. Turgut ve Yılmaz, sanatı ve sanata ömür vermiş sanatçıları, usta-çırak ilişkisini, birlikte çalıştıkları projeleri ve Yılmaz'ın beyaz perdede yer alacak son eseri Kara Komik Filmler'i konuştu. Cem Yılmaz'ın usta bir komedyen gözüyle yaptığı tespitler yine kırıp geçirdi. Yılmaz, gişe rekorları kıran filmlerinde yaşanmış ve daha önce hiçbir yerde anlatmadığı birbirinden ilginç öyküleri de Falan Filan'a anlattı. Geçtiğimiz ay aramızdan ayrılan "İstanbul’un Gözü" Ara Güler'le ilgili Mehmet Turgut'un ustaya saygı duruşu tadındaki sözleriyse duygulandırdı. Yılmaz ve Turgut'un keyifli sohbeti Falan Filan'ın bir sonraki bölümünde de sürecek. #CNNTürk #cmylmz

Devamını Oku
Cem Yılmaz bu öyküleri ilk kez anlattı - Falan Filan -video-

Kurutulmuş domates yapımının tüm detayları -video-

Hangi domates kurutulur? Hangi kurutma çeşitleri sağlıklıdır? Kurutulmuş domatesin ithalattaki yeri ne? Kurutulmuş domates yapımıyla ilgili tüm detaylar Yeşil Doğa'da ekrana geldi. Güven İslamoğlu, İzmir Torbalı'da sanayi tipi kurutmanın çeşitli proseslerinde çalışan işçilerle ve uzmanlarla röportajlar yaptı. #cnntürk

Kurutulmuş domates yapımının tüm detayları -video-

İstanbul'da yollar neden çöküyor? -video-

İstanbul'da yollar neden çöküyor? #video #cnntürk

İstanbul'da yollar neden çöküyor? -video-

Kılıçdaroğlu: 900 bin TL ödedim. Bir kuruş dahi CHP'nin kasasından çıkmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK'te Hande Fırat'la Gece Görüşü programında konuk oldu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu #CNNTürk canlı yayınında soruları yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:
— Devleti devlet yapan gelenekleridir. Cumhuriyete gölge düşürmektir. Devlet yönetiminde asolan ihaleye fesatlık karıştırmamaktır. Bizim devleti yönetme anlayışı ile Erdoğan'ın anlayışı arasında fark var. Her kuruşun hesabını vermek ahlakı gösterir. Havalimanı açıldı, maliyetini bilen var mı? Yok. İhale öncesi hazine garantisi verilecek diye duyurulmadı? Bir ihale yapıldı yandaşlar için. Neden yolcu garantisi verdi?

— 29 Ekim Ankara'da kutlanır. Bu devletin bir geleneğidir. Her yerde etkinlik yaptık. Cumhuriyetimizi kutladık. Cumhuriyetin değerini yüceltmek hepimizin görevidir. İlk kez cumhuriyet tarihinde Ankara dışında yapıldı. Bu benim katılıp katılmama olayının dışında. Devlette gelenek kalmadı. Ailelerde, STK'larda gelenekler vardır. Devleti ayakta tutan kurallardır. Devlet dediğimiz kavram büyük derecede yara almış oluyor. Devlet hepimizin devletidir.

— Havalimanının isminin üzerinde çok da durmadım. Bu kadar şaibeli bir yerin isminin Atatürk olması doğru değildi.

— Her etnik kökenden insanımız var. Eskiden beri okunuyor. Irk temelli bir şey yok. İtiraz ettik, Danıştay da kabul etti. Erdoğan'ın Danıştay'ı küçümseyerek meydan okuması insanın ağırına gidiyor. AYM, Danıştay neden var? Devlet hiç yanlış yapmaz mı, kim denetleyecek onu? Bunları söylerken yargıyı aşağılıyor. Herkes yargı kararına uymak zorundadır. Hakimlere gözdağı verdi. Büyük bir ihtimalle Erdoğan'ın istediği karar çıkacak. Göreceksiniz.

— Bizim belediye başkan adayımız herkesi kucaklayacak. Doğrudan doğruya her vatandaşın oyunu isteyeceksiniz. İşbirliği vatandaş ile yapılır. Andımız konusunda parti sözcümüz açıklama yaptı. Biz şimdi Danıştay'ın kararı bekliyoruz. İstiklal Marşı'ndan söz ediyor sayın Erdoğan. İkinci kıta, "Kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet bu celal" sözlerindeki ırk ne, kimden bahsediyoruz? Erdoğan İstiklal Marşı'nı da bilmiyor. O kadar çok geciken karar var ki. Osman Kavala bir yıldır içeride. Merkel telefon etti, Türk kökenli Alman gazeteci serbest bırakıldı. Sormazlar mı adama bu rezalet nedir diye. Devletin sağlıklı yönetildiği kanısında değilim. Erdoğan devleti var. Hakim karar verir, hoşunuza gitmezsen tepeden tırnağa fırça. Cumhurbaşkanlığı yapmıyorsun ki sen, kim senin gibi düşünmüyorsa onları azarlıyorsun.

— 32 tazminat davası açılmış. Kesin olarak kaybettiğim tek dava var. Burhaniye'deki evi sattım. Aslında Tayyip Erdoğan haram yemesin, faiz yemesin diye ödedim. Rekor tazminat kararları çıktı. Amacı benim konuşmamam. Bir kuruşum olmasa da sonuna kadar mücadele edeceğim. Benim parayla pulla işim yok. Evi sattım, bir miktarda borç aldım. Yakın akrabalarımdan.

— 900 bin TL ödedim. Bir kuruş dahi Cumhuriyet Halk Partisi'nin kasasından çıkmadı. Benim de açtığım davalar var. Bir insanın değeri 5 para ise 5 kuruşluk dava açarsınız.

Devamını Oku
Kılıçdaroğlu: 900 bin TL ödedim. Bir kuruş dahi CHP'nin kasasından çıkmadı

CNN: Suudi şüphelilerden biri Kaşıkçı'nın kıyafetleriyle konsolosluktan çıkarken görüntülendi

CNN'e konuşan bir üst düzey Türk yetkili, #Kaşıkçı'nın ölümüyle bağlantısı olduğu iddia edilen 15 şüpheliden birinin başkonsolosluktan Kaşıkçı'nın kıyafetleriyle çıkarken görüntülendiğini söyledi.

Yetkili, görüntülerdeki kişinin Mustafa Mohammed El Madani olduğunu öne sürdü.

#CNN'in ulaştığı görüntülerde, söz konusu şüphelinin Kaşıkçı'nın kıyafetleri, sahte sakal ve gözlüklerle #Suudi Arabistan Konsolosluğu'nun arka kapısından çıktığı anların kayda geçtiği belirtildi.

Videodaki kişinin 2 Ekim'de son olarak gazetecinin konsolosluğa girerken görülmesinden birkaç saat önce de İstanbul Sultanahmet Cami yakınlarında görüldüğü kaydedildi.

Devamını Oku
CNN: Suudi şüphelilerden biri Kaşıkçı'nın kıyafetleriyle konsolosluktan çıkarken görüntülendi

Yeni Şafak: Mutreb, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı 4 kez aradı

Yeni Şafak gazetesi, 2 Ekim’de #Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Washington Post yazarı Cemal #Kaşıkçı’nın öldürülmesinin ardından üst düzey Suudi güvenlik görevlisi olan Maher Abdülaziz Mutreb’in dört kez Veliaht Prens Muhammed bin #Selman’ı aradığını yazdı.

Gazetenin ismini açıklamayan kaynaklara dayanan haberinde şu iddialar yer alıyor:

Quote Message: Mutreb, İstanbul Başkonsolosu’nun odasından cep telefonuyla, Veliaht’ın Ofis Müdürü Bedr el Asakir’in cep telefonunu aradı. Mutreb’in Asakir dışında ABD’deki bir numarayla irtibat kurduğu belirlendi. Mutreb’in ABD’de aradığı numaranın Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Washington Büyükelçiliği yapan kardeşi Halid bin Selman olduğu ihtimali üzerinde duruluyor."
Mutreb, İstanbul Başkonsolosu’nun odasından cep telefonuyla, Veliaht’ın Ofis Müdürü Bedr el Asakir’in cep telefonunu aradı. Mutreb’in Asakir dışında ABD’deki bir numarayla irtibat kurduğu belirlendi. Mutreb’in ABD’de aradığı numaranın Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Washington Büyükelçiliği yapan kardeşi Halid bin Selman olduğu ihtimali üzerinde duruluyor."

Maher Abdulaziz Mutreb kim?

Mutreb'in 2000'li yıllarda iki yıl boyunca Londra'daki Suudi Arabistan büyükelçiliğinde çalıştığı düşünülüyor. İngiltere hükümeti tarafından2007 yılında yayımlanan bir resmi diplomatik listede bu isimde biri Suudi Arabistan Büyükelçiliğinde başkatip olarak görevli görünüyor.

Amerikan #CNN televizyonuLondra'dan Mutreb'i tanıyan bir kaynağın onu Suudi istihbaratında albay olarak tanımladığınıaktardı. Arapçada telefonla arayanların kimliğini bildiren yaygın bir ugulama olanMenoM3ay'da da Mutreb kraliyet sarayında albay rütbesiyle görevliolarak görünüyor.

Ayrıca bu yılın Mart ayından bu yana çekilmiş fotoğraflar Mutreb'in bir kaç ay içinde en az üç kez Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile birlikte seyahat ettiğini belgeliyor.

Bu da Mutreb'in üst düzey bir güvenlik görevlisi olabileceği savını güçlendiriyor.

Devamını Oku
Yeni Şafak: Mutreb, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı 4 kez aradı

CNN: Suudi adli tıp yetkilileri Kaşıkçı'nın cesedini parçalara ayırdı

CNN ve Al Jazeera, 2 Ekim'de #Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girdiğinden beri kaybolan Suudi gazeteci Cemal #Kaşıkçı'nın öldürüldüğü iddiasıyla ilgili tüyler ürperten ayrıntıları Türk yetkililere dayanarak verdi: Suudi adli tıp yetkilileri cesedi parçalara ayırdı; o sırada müzik dinliyorlardı.

Yabancı medya, Türk yetkililere dayanarak bir ses kaydı bulunduğunu duyurdu ve bu kayıtta olduğu iddia edilen ayrıntıları aktardı.
ABD'nin #CNN International ve Katar'ın Al Jazeera kanalları, Kaşıkçı vakasının perde arkasıyla ilgili tüyler ürperten iddialara yer verdi.

CNN International, bir Türk yetkiliye dayanarak Kaşıkçı'nın öldürüldüğü ve parçalara ayrılıp konsolosluktan çıkarıldığı iddiasını son dakika haberi ve daha sonra haber sitesinin baş haberi yaptı.

Al Jazeera ise yine bir Türk yetkiliye dayanarak ses kaydından ayrıntılara geçti.

Suudi yetkililerin gazeteciyi 7 dakikada parçalara ayırdıklarını ileri süren haberde "Suudi adli tıp uzmanı Kaşıkçı'yı parçalara ayırırken iş arkadaşlarından müzik dinlemelerini talep etti. Suç, konsolosun odasında işlendi. Konsolos da odadaydı" denildi.

Kaynaklık yapan Türk yetkililer, bu bilgileri ABD ve Suudi yönetimleriyle paylaştıklarının altını çizdi.

Dün CNN International, Suudi kraliyetinin Kaşıkçı’nın 'ters giden' bir sorgulama sırasında öldürüldüğünü kabul etmeye hazırlandığını iddia etmişti.

sputnik

Devamını Oku
CNN: Suudi adli tıp yetkilileri Kaşıkçı'nın cesedini parçalara ayırdı

Ahmet Rasim Küçükusta toplum sağlığını neyin bozduğunu açıkladı -video-

Beslenme şekli, gıdalar ve sağlık arasındaki ilişki son dönemde bilim dünyasını en çok meşgul eden konuların başında geliyor. CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, çok önemli uyarılarda bulundu.

Gıda endüstrisinin uzun yıllardır özellikle reklamları kullanarak toplum üzerinde bir algı operasyonu yaptığını iddia eden Küçükusta, obezite, diyabet ve kalp hastalıklarının artmasını trans yağ ve şeker içeren yemeklerin tüketilmesine bağladı. Trans yağ ve şeker içeren gofret, çikolata, bisküvi gibi gıdaların sigara paketlerine benzer çekilde "sağlığa zararlıdır" ibaresiyle satılması gerektiğini belirten Küçükusta, anne ve babalara da çağrıda bulundu. Trans yağ ve şekerin sigaradan çok daha tehlikeli olduğu konusunda uyaran Küçükusta, çocukların marketlere götürülmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Gıdalardakine benzer bir algı operasyonunun diş macunları konusunda da yapıldığını belirten Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçüksta, içerdiği sağlığa zararlı maddeler nedeniyle, kendisinin diş macunu kullanmadığını, ağız temizliğini tuzlu su ve fırça ile yaptığını söyledi.

#cnntürk

Devamını Oku
Ahmet Rasim Küçükusta toplum sağlığını neyin bozduğunu açıkladı -video-

Mahir Ünal: CHP’nin artık siyaset üretmesi gerekiyor

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TBMM’nin yeni dönemi öncesinde açıklamalarda bulundu.
#CNNTürk canlı yayınında “Batıyoruz çığırtkanlığı yapmak yerine Türkiye’de seçilmiş hükümetin desteklenmesi gerekiyor” diyen Ünal, sözlerine şöyle devam etti:
“Ana muhalefet partisinin siyasetsizliği bizim için çok büyük bir sorun. #CHP’nin artık siyaset üretmesi gerekiyor. Siyasetsizlik partileri bitirecek en temel şey.
“Muhalefeti gerçek anlamda yapması yeni sistemde çok önemli. Düşmanlıkla muhalefeti birbirine karıştırmamak gerekiyor. Muhalefet alternatif haline gelmektir.
“Maalesef geçmiş dönemlerde gensoru önergeleri, grup önerileri, kanun önerileri bir siyasi pozisyonu tahkim etmek için kullanılan şeylerdi.
“Ana muhalefet partisi veya diğer partiler bir toplumsal talebin veya ihtiyacın tercümanı olup bir yasa teklifi hazırlarsa buna duyarsız kalmamız beklenemez.”

Devamını Oku
Mahir Ünal: CHP’nin artık siyaset üretmesi gerekiyor