Coronavirus (Covid-19)

  • 180,158,745Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,902,671Ölü Sayısı
  • 11,338,000Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

KARATAY VE KÜÇÜKUSTA’ NIN TAVSİYELERİNE UYANLAR KOVİD’ İ HAFİF GEÇİRECEKTİR

PhD Korcan Ayata' nın tivit dizisi:

Pandeminin daha en başında hastalıklara karşı gerçek savaşı verecek vücudun, nasıl daha dirençli hale geleceği açık bir şekilde anlatıldı. Gerçeklere odaklanmak yerine, aradan laf cımbızlamayı tercih edip ders verenler oldu: “Covid’in beslenmeyle alakası yok!”

Canan Karatay ve Ahmet Rasim Küçükusta’nın beslenme, uyku, güneş ve fiziksel aktivite tavsiyelerine uyanlar COVID-19’ü, bu tavsiyelere gülüp dalga geçenlere oranla daha hafif geçirecektir.

Covid’in beslenmeyle alakası var CDC’ye günaydın diyoruz! https://cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7010e4.htm…

Resim 

#COVIDー19 dan hayatını kaybedenlerin hepsinin ikincil sağlık problemleri var. Tansiyon, diyabet, obezite, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, kronik enflamasyon. Bu hastalıkların birçoğuna yol açan etkenleri bırakmak için hala geç değil.

Covid‘in beslenmeyle alakası var Risk grubu, risk grubu, risk grubu.... Sonsuza kadar risk grubu. Neden? Çünkü maske, mesafe, musluk STOP! Otorite böyle dedi. Yıllardır artan kronik-metabolik hastalıklara müdahale etmeyip, kocaman risk grubunu seyreden otorite!

Covid’in beslenmeyle alakası var “Aşılar da geldi, artık pandemi de biter, hadi bir sonraki pandemide görüşürüz” diyenlere ne demeli? Aşı virüse karşı korudu, peki hastalıkların pençesindeki insanlar ne olacak? Bir sonraki pandemide de risk grubu olarak aşı bekleyecek: Newyork’daki COVID-19 vakalarında obezite tek başına en büyük risk faktörü.

Toplumsal olarak maske-mesafe-hijyen kuralları ne kadar önemliyse, bireysel olarak sağlıklı yaşam koşulları da en az o kadar önemli. Bulaşıcı hastalıklara daha az yakalanan, hafif atlatan, hastalığı az yayan ve sağlık sistemine fazla yük bindirmeyen bireylere neden karşıyız?

Bilim ortaya koydu, sadece 2 haftada, aşırı işlenmiş besinler tüketilmediğinde, kandaki tüm enflamasyon belirteçlerinde azalma görülüyor. 2 HAFTA. Salgın başlayalı olmuş 52 HAFTA.

Çok vakit kaybettik! Bir yılda risk arttıran fazla kilolar da verilirdi, kan şekeri ve insülin de kontrol edilirdi. Tansiyon da dengelenirdi, karaciğer yağlanması da giderilirdi... Covid bitecek, bunlar can almaya devam edecek. Aşısı da yok, ilacı da yok, maske-mesafe çalışmaz!..

Kaynak: https://twitter.com/korcanayata/status/1374461170275389451

Devamını Oku

KORONAVİRÜS TEDBIRLERI KAPSAMINDA KAMU İŞÇİLERİ SÜT İZNİ KULLANAN ANNELER İÇİN İDARİ İZİN TALEBİ

"TEK-İŞ SENDİKASI GENELBAŞKANI: OKANKORKMAZ

KORONAVİRUS KAPSAMINDA YARIM GÜN SÜT İZNİ KULLANAN ANNELERE TAM GÜN İDARİ VERILMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

#Covid19 Koronavirus Tedbirler kapsamında Kamuda Engelli,Hamile,ve yarım gün süt izni kullanan annelerin.
Vakaların yoğun olan illerde idari izinli sayılmasını talep ediyoruz.

İşçi sendikaları'nin Engelli,hamile ve Süt izni kullanan annelerin sesine kulak vermedikleri bizi üzmektedir.
Bizler işçi sendikasıyız işçilerin sorun ve taleplerini dile getirmekle mükellefiz. İşçi icin somut adımlar atılmalıdır. Bizler genel bir idarî izin talebinde değıl vakaların artış gösterdiği illerde bir takım tedbirler alınabilmesini talep ediyoruz.
Yarım gün süt izni kullanan anneler yarım gün idarî izinli sayılabilmesi talebimizdir.


İdari #izin
#Sondakika #Kamuhaber #Sendika #TekİşSendikası

Devamını Oku

Son dakika: Türkiye'den gönderilen yardım malzemeleri ABD'ye ulaştı

Son dakika haberine göre, Yeni tip koronavirüse yönelik tedbirler kapsamında hazırlanan yardım malzemeleri, TSK’ya ait askeri uçakla ABD'ye ulaştı. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "#COVID19 ile mücadele kapsamında ABD’ye tıbbi malzeme taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçağımız Vaşington yakınlarındaki Andrews Hava Üssü’ne ulaştı." ifadelerine yer verildi.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Son dakika: Türkiye'den gönderilen yardım malzemeleri ABD'ye ulaştı

Son dakika: MSB: Mehmetçik Kovid-19 tedbirlerinden taviz vermeden iftarını yapıyor

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de görevli Mehmetçiğin görüntülerini paylaştı. Paylaşımda, "Sınır ötesinde de her daim görevinin başında olan Mehmetçik #COVID19 tedbirlerinden taviz vermeden iftarını yapıyor." ifadesi yer aldı.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Son dakika: MSB: Mehmetçik Kovid-19 tedbirlerinden taviz vermeden iftarını yapıyor

Son dakika: MSB, ABD'ye gönderilecek yardımların fotoğraflarını paylaştı! Yine o sözler yer aldı...

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı son dakika paylaşımında bulundu. Paylaşımda, ABD'ye gidecek olan maske, siperlik, dezenfektan ve tıbbi malzemelerin uçağa yüklendiği anların fotoğrafları yer aldı. Paylaşıma, "Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın talimatlarıyla hazırlanan ve #COVID19 ile mücadelede kullanılacak olan tıbbi yardım malzemeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait A400M tipi uçak ile ABD’ye ulaştırılacak." ifadeleri eklendi.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Son dakika: MSB, ABD'ye gönderilecek yardımların fotoğraflarını paylaştı! Yine o sözler yer aldı...

Bakan Akar, Almanya Savunma Bakanı Karrenbauer ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya Savunma Bakanı Karrenbauer ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede #COVID19 ile mücadelede iş birliği ve dayanışmanın önemi ile ikili ve NATO kapsamındaki ilişkilerin geliştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Bakan Akar, Almanya Savunma Bakanı Karrenbauer ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 39 ilçe kaymakamı ile video konferansla görüştü

Vali Yerlikaya, toplantıda koronavirüs ile ilgili alınan tedbir ve çalışmaların değerlendirildiğini açıkladı. Vali Yerlikaya, toplantıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "39 İlçe Kaymakamımızla video konferans yöntemiyle toplandık. #COVID19 Pandemisi ile ilgili tedbir ve çalışmalarımızı değerlendirdik. #İstanbul'umuz için, sizin için hep birlikte çalışıyoruz." ifadelerine yer verdi.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 39 ilçe kaymakamı ile video konferansla görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan son dakika açıklaması geldi. Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "65 yaş yaşını dolduran vatandaşlarımıza getirilen sokağa çıkma kısıtlaması onları #COVID19 riskine karşı korumayı hedeflemektedir. Bu vatandaşlarımız, diğer bütün vatandaşlarımız gibi bu ülkenin asli üyeleridir, bizlerin kıymetli büyükleridir." ifadelerini kullandı.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama

Kütüphaneler kapatılacak !

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kütüphanelerin 16-30 Mart arasında kapalı olacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Bakanlığa bağlı tüm kütüphaneler, 16-30 Mart arasında okuyucu hizmetlerine kapatılacak" denildi.
Bakanlıktan, dünya genelinde hızla yayılan yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) kapsamında alınan önlemlere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, "16 Mart Pazartesi gününden 30 Mart Pazartesi gününe kadar Bakanlığımıza bağlı tüm kütüphanelerin okuyucu hizmetlerine kapatılmasına ve yapılması planlanan tüm etkinliklerin iptaline karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.
#öğretmen#öğrenci#kitap#kütüphane#covid19#meb#mevzuat_meb

Devamını Oku
Kütüphaneler  kapatılacak !

Temizlik kültürümüz ve Corona ilişkisi

Win/Gallup'un 2015'de yaptığı bir araştırmaya göre Avrupa'da el yıkama oranları analizinde görüleceği üzere ; en az elini yıkayan ülkeler listesinde birinci sırada İtalya peşi sıra  Fransa ve İspanya rakamları dikkat çekicidir.

Şu anda Avrupa'da siteden de duyurusu yapılmakta olan Corona listesinde bu ülkeler en yoğun görülen vakaların ilk beşinin içinde bulunmaktadır.

Bu araştırmaya resimden bakabilir, linktende güncel durumu görebilirsiniz.

Algıların aksine de en temiz ülkenin  Türkiye olması , henüz ülkemizde  vaka olmamasını da açıklıyor olabilir.

 

SON LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Corona Virus

Covid-19

#corona #covid-19

 

Devamını Oku
Temizlik kültürümüz ve Corona ilişkisi