Coronavirus (Covid-19)

  • 245,251,179Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,978,122Ölü Sayısı
  • 17,950,446Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

​TikTok’ta 2020’nin En İyileri Belli Oldu

 2020 yılında sosyal hayatın durma noktasına gelmesiyle, dijital dünyada harcanan zaman epey arttı. TikTok; yıl boyunca insanların neşelenmeleri, yaratıcılıklarını sergilemeleri ve stres atmaları için en önemli platformlardan biri oldu. Kullanıcılar, özellikle karantina sebebiyle evde zaman geçirilen bu süreçte TikTok’ta eğlence, müzik ve dansın yanı sıra birbirinden lezzetli tarifler, evde yapılabilecek spor antrenmanları, İngilizce eğitim gibi pek çok eğitici içeriklerle de keyifli zaman geçirdiler. Platform içinde gerçekleşen sosyal sorumluluk kampanyalarına destek vererek farkındalık yaratmak için birleştiler. Bu zorlu yılda insanlara mutluluk ve neşe getirerek pozitif kalmalarına destek olan TikTok’ta yılın en iyi içerikleri belirlendi.

En popüler 10 kampanyayla evde keyifli anlar

TikTok’un 2020’de gerçekleştirdiği evde yapılabilecek aktivite önerileri, kendin yap önerileri, müzik ve yemek içerikleri özel kampanyaları çok ilgi gördü. Kullanıcıların katılmaktan en çok keyif aldığı, en popüler kampanyalar:

#evdeyiz #günlergeçiyor #sihirlikapı #iştebenimailem #şarkılarındiliolsa #Ramazanmenüsü #benimtasarımım #ayakkabıoyunu #benimlesöyle #periliköşk

TikTok’ta en popüler şarkılar!

TikTok, müziğin yeni yeteneklerinin geniş kitlelere ulaşması ve özgün eserlerini sergilemeleri için önemli bir platform haline geldi. Kullanıcıların paylaşımlarında en çok tercih ettikleri müzikler:

Didomido ft Eglo G- Nimet İkiye On Kala- Kafamda Kentsel Dönüşümler Ece Mumay- Galaksi Oğuzhan Koç – Heyecandan Arem Ozguc & Arman Aydin & Buray & Feride Hilal Akın & KÖK$VL – Rampapapam Norm Ender – İhtiyacım Yok Emir Taha – Huyu Suyu Conkarah feat. Shaggy [DJ FLe – Minisiren Remix] – Banana Johnny Orlando & Mackenzie Ziegler – What If (I Told You I Like You Kreepa -Oh No

İşte TikTok’un Türkiye’de en sevileniçerik üreticileri!

TikTok’ta tutkuyla içerik üreten kullanıcılar platformun kalbi. Her biri farklı alanda topluluğa bir şeyler katan içerik üreticileri kitlelere yaratıcılıkları ve tutkularıyla ilham veriyor. TikTok’un Türkiye’de en sevilen içerik üreticileri özellikle yemek, müzik ve komedi alanında öne çıkıyor. TikTok’un en sevilen içerik üreticileri arasından kendine has yemek pişirme teknikleriyle ünlü @cznburak , eğitici çizim paylaşımları yapan @nnursema, eğlenceli aile paylaşımlarıyla @korayzeynep , eğlenceli içerikleriyle @cerenyaldz_, sosyal sorumluluk paylaşımlarıyla öne çıkan @beyazgolge ilk beş ismi oluştururken onları sırasıyla @ezgizem, @cemresolmaz, @sera, @semiraminta ve @dilarakaçmazz izliyor.

TikTok kullanıcıları o ünlüleri sevdi

Türkiye’de özellikle müzik alanında başarılı olan ünlüler TikTok’ta da hayranlarıyla bağ kurdu. Bu yıl platformdaki popüler kampanyanlarda yaratıcılıklarını sergileyen ünlü isimler aynı zamanda canlı yayınlarda performanslarını ve eğlenceli anlarını paylaştı. TikTok’ta kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği ünlüler isimler ise; Bilal Sonses, Feride Hilal Akin, Burcu Esmersoy, İrem Derici, Ferat Üngür, Hande Ünsal, Veysel Mutlu, Aydilge, Sura Isgenderli ve Enes Batur

Yılın sosyal sorumluluk kampanyaları

TikTok; Türkiye’de eğitim, sokak hayvanları, çevre, sağlık gibi pek çok konuda sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Kullanıcılar da TikTok’ta başlatılan ilham verici sosyal sorumluluk kampanyalarına destek vererek farkındalık yaratmak için katkıda bulundu. Bu alanda öne çıkan kampanyalar ise; koronavirüse karşı önlem almak için en etkili 14 yönergeyi içeren #ÖnlemAlSağlıklıKal, büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etmek için oluşturulan #SağlıkçılaraTeşekkür , Uluslararası Köpek Günü için tüylü dostlarımızla çekilen paylaşımları içeren#EnİyiDostum, Meme Kanseri Farkındalık Ayı için yapılan #PembeKurdele, Dünya Otomobil Kent Günü kapsamında çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratan #HerŞeyDoğaİçin ve Birleşmiş Milletler’in belirlediği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na destek veren #DeğişimİçinHareketeGeç kampanyaları.

2020’nin en heyecanlı anlarına tanık olmak için TikTok Yılbaşı özel etkinliğine katılın!

TikTok, 31 Aralık’ta özel bir Yılbaşı Gecesi’yle 2020’nin en etkileyici anlarını paylaşmak için TikTok Live üzerinden bir canlı yayın etkinliği gerçekleştiriyor. Etkinliğe bütün kullanıcılar katılabiliyor.

#15saniyede2020 etiketiyle başlatılan kampanyada da kullanıcılar, 2020 yılının kendileri için en güzel, en farklı ve heyecanlı anlarını paylaşabilirler.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)


Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku

"HİÇBİR GENÇ, GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAZ! "

Gençlere güvenmenin, geleceğimizi inşâ etme yolunda en büyük sermayemiz olduğunu defaatle dile getiren İMHAD İmam-Hatipliler ve Mezunlar Derneği Başkanımız Sn. Burhanettin KANSIZOĞLU, haklı çıkmanın bir kez daha gururunu yaşadı.

Ülkelerini arkalarında bırakarak mazlumların hâmisi güzel Türkiye'mize gelen Suriye'li gençlerimiz; -Kendilerine güvenen, iyi bir gelecek kurmaları için tüm imkanlarını seferber eden hocalarına mahçup olmamak- Motivasyonuyla çalıştılar, gayret ettiler ve hedefe ulaştılar.

İMHAD İmam-Hatipliler ve Mezunlar Derneği 'miz öncülüğünde açılan ve vefalı-çalışkan-idealist gençler yetiştirmek üzere eğitim veren 'Suriyeli Geçici Eğitim Merkezi' Mezunları, gayretleri sonucu ülkemizin dört bir yanındaki iyi üniversitelerinde farklı birçok bölümde okumaya hak kazandı.

Sevgili yavrularımızı başarılarından dolayı tek tek tebrik ediyor, ümmetimize hayırlı birer evlat olmalarını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Burhanettin KANSIZOĞLU

#SuriyeliGeçiciEğitimMerkezi #Mezun #Güven

#İMHAD #GENÇLİK #İMHADGSK #İyiKiİMHADVar #İyiKiİmamHatipVar #İMHADGençlikKurulu #İmamHatipMezunveMensupları

Devamını Oku
Bülent Ertekin

EKMEKSİZ DİYET OLMAZ

Ülkemizdeki tahıl tüketiminin başında ekmek gelmektedir. Fakat günümüzde tüketiminden en çok korktuğumuz besin ekmek.

Diyet yapmaya karar veren insanlar ilk olarak beslenmelerinden ekmeği çıkartıyor. Ekmek yemeden kilo verme söz konusu olduğunda sağlık ikinci plana atılıp zayıflama odaklı çaba gösteriliyor.

EKMEKSİZ DİYET OLMAZ

 

beslenme #sağlık #diyet #diyetisyen #nutritionist #bursadiyetisyen #happyday #healthyfood #healthybreakfast #ramazan #kilovermekistiyorum #diyetisyenmerkezi #onlinediyet #bursa #onlinediyet #yaz #happyday #motivasyon #motivasyonsözleri #gününsözü #nutrition #cleaneating 

 

Devamını Oku
EKMEKSİZ DİYET OLMAZ

Yeme Bozukluğu: Anoreksiya Nervoza

Anoreksiya nervoza, fazla kilolu olma endişesinden dolayı olabildiğince az yemek yeme ya da bazı zamanlarda hiç yemek yememe hastalığıdır.

Yeme Bozukluğu: Anoreksiya Nervoza

#beslenme #saglık #diyet #diyetisyen #nutritionist #bursadiyetisyen #happyday #healthyfood #healthybreakfast #ramazan #kilovermekistiyorum #diyetisyenmerkezi #bursa #onlinediyet #yaz #happyday #motivasyon #motivasyonsösozleri #gunünsözü #nutrition #cleaneating #AnoreksiyaNervoza

Devamını Oku
Yeme Bozukluğu: Anoreksiya Nervoza

http://anlikhaberim.com/vatan-partisi-ve-bahcelievler-muhtarlari-sorunlari-gorustu #gündem #bahcelievler #siyaset #istanbul #cemdikmenhaberleri #haberler #sondakika

bugün ki konumuz ÇİKOLATA

Eveet, bugün ki konumuz ÇİKOLATA
Danışanlarıma en çok neyden vazgeçemiyoruz diye sorduğumda %80 çikolata cevabını alıyorum .
Peki çikolata gerçekten çok zararlı mı?
Hangi çikolatayı tüketmeliyiz?
Neden özellikle bitter çikolata öneriyoruz? Hiç düşündünüz mü?
Çoğunuz bitter çikolatanın kalorisinin daha az olduğunu düşünüyordur eminim. Ama maalesef neredeyse sütlü, bitter ve beyaz çikolatanın kalorisi aynı.
Peki neden bitter?
Öncelikle çikolataya anlam katan öğenin kakao olduğunu belirteyim.
Kakao çok güçlü bir antioksidan madde, yüksek miktarda kakao içeren bitter çikolata bu yüzden diğer çikolatalara göre daha sağlıklı kalıyor, aynı kaloride daha yüksek antioksidan madde almak istemez miyiz? Tabii ki isteriz 
Ayrıca beyaz çikolatanın kakao içermediğini belirteyim.
Bu yüzden çikolata tercih edeceksek tercihimiz en az %60 kakaolu bitter olmalı
Tabii ki tüketim miktarı ve sıklığına dikkat ederek .
Her gün bir paket yerine, haftada 2-3 gün 2 kare bitter çikolata yenebilir.

.
.
.
.
.
#beslenme #sağlık #diyet #diyetisyen #nutritionist #bursadiyetisyen #happyday #healthyfood #healthybreakfast #ramazan #kilovermekistiyorum #diyetisyenmerkezi #onlinediyet #bursa #onlinediyet #yaz #happyday #motivasyon #motivasyonsözleri #gününsözü #nutrition #cleaneating #çikolata #diyetteçikolata #bitterçikolata

Devamını Oku
bugün ki konumuz ÇİKOLATA

Sanatçı Haluk Levent’ten genç kızlara ‘Güleda’ mesajı

Sanatçı Haluk Levent, Isparta’da üniversitede okuyan 19 yaşındaki Güleda Cankel’in ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından katledilmesiyle ilgili, "Kızlar. Haluk abinizin tavsiyesi. Sevgilinizde en ufak bir şiddet eğilimi gördüğünüzde uzaklaşın kaçın. Lanet okuyun sevgiye” mesajını paylaştı.
Isparta’da üniversitede okuyan 19 yaşındaki Güleda Cankel’in ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından katledilmesiyle ilgili sosyal medyada açılan “#güledacankel” ve “#güledaiçinsusma” gibi hashtaglerle yaşanan olaya tepkiler sürüyor. Sanatçı Haluk Levent de Twitter hesabında yaptığı paylaşımla genç kızlara tavsiyelerde bulundu. Levent, #guledacankelpaylaşım hashtagıyla attığı tweet’te, “El bebek büyüt, yeme yedir. Tek umudun kızının okuması, mutlu olması olsun. Sonra bir katil gelsin onu bıçakla kessin! Ana yüreği dayanır mı? Kızlar. Haluk abinizin tavsiyesi. Sevgilinizde en ufak bir şiddet eğilimi gördüğünüzde uzaklaşın kaçın! Lanet okuyun sevgiye” ifadelerini kullandı.
Sanatçının paylaşımı 20 bin retweet alarak, yüz binin üzerinde beğeni ve yüzlerce yorum aldı.
(İHA)

Devamını Oku
Sanatçı Haluk Levent’ten genç kızlara ‘Güleda’ mesajı

2 Aralık 2018 tarihli gazetelerin birinci sayfalarında neler var? #Cumhuriyet, #YeniŞafak, #Türkiye, #Sözcü, #Star, #Akşam, #Güneş gazetelerinin manşetlerini okuyun.

HaberX Editör HaberX Editör HaberX Editör HaberX Editör HaberX Editör HaberX Editör HaberX Editör

Gümüş suyunun faydaları nelerdir ?

Gümüş suyu nedir faydaları nelerdir? 

Gümüş suyunun insan sağlığına olan faydalarını biliyor musunuz? İşte gümüş suyu hakkında tüm bilinmeyenler!

 

Enfeksiyon hastalıklarında kullanılır

Gümüş parçacıklarının saf su içerisinde homojen olarak dağılmış haline gümüş suyu denir ve 6 dakikada etkisini gösterir. Koloid gümüş gümüş suyu parçacıklarının içinde bulunduğu yere denmektedir. Bu özel su alternatif tıpta kullanılmaktadır. Antibiyotik özellikleri olan bu suyun enfeksiyon hastalıklarında kullanılır. 

 

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılır

Gümüş suyu birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlardan bazışarı; Lyme hastalığı, tüberküloz ve hatta AIDS gibi hastalıklarda bile tedaviye yardımcı olabileceği düşünülmektedir. 

 

Kaşıntı ve tahrişi azaltır

Örneğin normal ya da güneşten kaynaklı oluşan yanıkları tedavi eder. Buradaki hücreleri yok ederek yeni cilt hücrelerinin oluşmasını destekler. Yapılan bir araştırmada sinüs enfeksiyonlarının yayılmasını engellemek için ve kontrol etmek için kullanılır. Genellikle bu sudan özel burun spreyleri yapılır.Antiseptik özelliği sayesinde yüzde gelişmiş mikropları temizler. Örneğin şiddetli ve ağrılı sivilce tedavisinde etkilidir.

 

Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar

Eski zamanlarda bu suyu yaraları temizlemek ve çabuk iyileşmesini sağlamak için kullanılırmış. Aynı zamanda eklemlerde ortaya çıkan ciddi sağlık sorunlarını engelleyip, kemik ve kas sistemlerinin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

 

Sinüziti tedavi eder

Uluslararası Alerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan bir araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın olarak kullanılan koloidal gümüş suyu, burun spreyi olarak da faydalı olabilir.

 

Gümüş suyu nasıl kullanılır?

Gümüş suyu ağız yoluyla kullanıldığında 6 dakika içerisinde etkisini gösterebilen bir üründür. Koloidal gümüş suyu, gümüş parçacıklarının saf su içerisinde homojen olarak dağılmış halidir. Çözülen gümüş partikülleri aynı elektrik yüküne sahip oldukları için birbirini iterler. Bu sayede çözücü içerisinde tamamen homojen olarak dağılmış olur. Gümüş partiküllerinin aynı elektrik yüküne sahip olup birbirini itmesi ve homojen olarak dağılması, vücutta yığılma yapmamasına olanak sağlar. Belli bir süre dolaşım sisteminde görevlerini tamamladıktan sonra sindirim sistemi yoluyla dışarı atılırlar. Hem homojen olup birbirine temas etmemesi, hem de sindirim sistemi yoluyla kolaylıkla atılabilmesi özelliklerinden dolayı, koloidal gümüş suyu hiçbir yan etkiye ve kalıcı etkiye sahip olmadığı söylenmektedir.

#gumussuyu 

 

 

Devamını Oku
Gümüş suyunun faydaları nelerdir ?

Pogo ile senkronize ters takla atan en çok kişi

2 Temmuz 2014'de Pogopalooza Pittsburgh Athletes'in (ABD) 15 üyesi uyum için takla atınca dünya alt üst oldu.Rekor Pittsburgh,Pennsylvania,ABD'de İleri Pogo Dünya şampiyonası Serisi (Xpogo),Pogopalooza 2014 gerçekleşti.Yaklaşık 80sene önce ABD'ye oyuncak olarak ithal edilen pogo sırığı teknolojik açıdan çağ atlayarak rekabetçi modern bir sporun temelini oluşturmuştur.                                                                               #guınness

Devamını Oku
Pogo ile senkronize ters takla atan en çok kişi