Coronavirus (Covid-19)

  • 19,237,748Coronavirus Vaka Sayısı
  • 716,527Ölü Sayısı
  • 6,175,338Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Yanlış beslenmenin insan vücuduna zararları - Sıradışı - 30 Ocak 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ve Diş Hekimi Doç. Dr. İlker Erdoğan ile birlikte diş sağlığı, implant tedavisi, diş tedavisindeki problemler, ağız sağlığının önemi, hekimlikte doğru tedavinin önemi ve yanlış beslenmenin insan vücuduna zararları masaya yatırıldı.

İlker Erdoğan, implant sırasında oluşabilecek sorunlara değindi. İmplant düzgün şekilde yapılmadığı zaman kötü sonuçların olabileceğini belirten Erdoğan, dudak uyuşuklukları, enfeksiyon gibi sıkıntılarla karşılaşılabileceğini belirtti.

Ahmet Rasim Küçükusta, vücuttaki hiçbir organın bağımsız olmadığını, hepsinin birbiriyle alakalı olduğunu, bir organ bozulduğunda vücuttaki tüm organların etkilenebileceğini belirtti. Akupunkturun da buna dayandığını söyleyen Küçükusta, bunun belli noktaları olduğunu, o noktaları uyararak birçok hastalığın tedavisinde işe yaradığını ve modern tıbbın bunu kabul etmiş durumda olduğunu açıkladı.

Programda ayrıca Küçükusta, #obezite, diyabet, #kanser ve kalp damar hastalıklarının en önemli sebebinin beslenme hataları olduğunu, bunlara konulan katkı maddeleri olduğunu açıkladı. İnsanlara bu tip şeylerin zararının iyi anlatılması gerektiğini söyleyen Küçükusta, böylece insanların buna tepki göstereceklerini ve kullanmayacaklarını, yasaklamayla bir yere varmanın hiçbir zaman mümkün olmayacağını aktardı.

Devamını Oku
Yanlış beslenmenin insan vücuduna zararları - Sıradışı - 30 Ocak 2019