Coronavirus (Covid-19)

  • 44,888,398Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,181,021Ölü Sayısı
  • 10,913,415Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:02

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

https://anlikhaberim.com/carsidan-fransaya-kinama/177/ #spor #sporhaber #çarşı #çarşıhaberleri

Vodafone 40.İstanbul Maratonu

40. İstanbul Maratonu için başvuruda bulunanlar yarış kitlerini 8-9-10 Kasım tarihlerinde Yenikapı Avrasya Gösteri ve sanat Merkezinde gerçekleştirilecek Maraton ve Spor Fuar’ından teslim alabilecekler.

#İbb #sporistanbul #40yılınhatırına #koşistanbul #runistanbul 

Vodafone 40.İstanbul Maratonu

RUN TOFD İstanbul Koşusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) işbirliğinde; “yol arkadaşım olurmusun?” sloganı ile 7-17 yaş arası çocuk ve gençlerin katıldığı RUN TOFD İstanbul Koşusu Yeşilköy sahilinde yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

#ibb #sporistanbul #runtofdistanbul #kosu #yolarkadasi #tofd 

RUN TOFD İstanbul Koşusu RUN TOFD İstanbul Koşusu

40. İstanbul Maratonu

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Vodafone 40. İstanbul Maratonu 11 Kasım Pazar günü start alacak.

#ibb #ibbsporask #sporistanbul #vodafone40istanbulmaratonu #maraton#marathon #42k #15k #10k

40. İstanbul Maratonu

Fenerbahçe'de büyü mü var ?

Fenerbahçe 2018 - 2019  futbol sezonuna kötü bir başlangıç yapması , anlaşılmaz bir şekilde Ali Koç'un özel efor ve gayretleri sonucunda kurulan teknik ve futbolcu kadrosuna rağmen bir türlü istenilen sonuçları alamaması , yıllar önce gündeme gelen ilginç olayları hatırlatıyor.

Fenerbahçeye Büyü Yapıldı

2004 yılı Ağustos ayında gündeme düşen Fenerbahçeye büyü yapıldı sözleri ortalığı çalkaladı. İddiaya göre Fenerbahçe'ye başarısız olsun diye kötü bir büyü yapıldığı, yönetimin de bunu bozması için bir medyumla anlaştığı şeklindeydi.

İddiaya göre : 

Fenerbahçe geçen sezon Saraçoğlu Stadı'ndaki ilk maçta İstanbulspor'a 3-0 yenilir. Ardından, yönetime "Stada büyü yapıldı" ihbarları gelir. Stat müdürü Mürşit Tarhan "Benim tanıdığım var" der ve medyum Ayten Gürışık'ı çağırır. Medyum Ayten'in talimatıyla bir torbaya idrarlarını yapıp stadın çeşitli yerlerine dökerler. Bir hafta sonra ise Fenerbahçe Elazığ'ı 7-1 yener, sezon sonu da şampiyon olur. Fenerbahçe bu sezon da işi garantiye almak için tekrar Medyum Ayten'i arar. Yine idrar ve okunmuş sular stada serpilir. Ancak geçen sezondan büyüyü bozduğu halde herhangi bir ücret ya da hediye verilmeyen Medyum Ayten herşeyi anlatmaya karar verince futbol camiasını sarsan büyü skandali ortaya çıkar.

Gazete Vatan  o dönemde olayın üzerine gider. Medyum Ayten ile bir röportaj gerçekleştirir. 

 

Medyum Ayten'in iddialarında ilginç notlar var.

Fenerbahçe yönetiminin  bu durumdan kendilerini kurtarmasına rağmen hiç bir ücret ödemediklerini , hatta söz vermelerine rağmen ilgilenmediklerini , Mondragon'un  sadece Fenerbahçeye değil bir çok takıma büyü yaptırdığı ( burada Mondragon bu iddiaya cevap vermiş mi ? Bunu da araştırıp sizlerle paylaşacğız.) hatta kendi takımına bile yaptıırdığını iddia ediyor.

 

Asıl ilginç olan , "büyü bütün dünya futbolunda moda"  gerçeği.

Futbol maçları öncesinde büyü yapılması aslında uzun yıllardır tartışılan bir konu... Özellikle Güney Amerika ve Afrika'da futbol kulüpleri yaygın şekilde büyüye başvuruyor. Hatta Afrika'da kulüpler, "muti" adı verilen büyücüleri kadrolu eleman olarak çalıştırıyor.

* 1992 yılında Fildişi Sahili Milli Takımı, Afrika Kupası kapsamında Gana ile yaptıkları maç önesinde bir 2 bin dolada büyücü kiraladı. Büyücü karşı takımın soyunma odasına girerek oyuncuların formalarını "lanetledi." Fildişi maçı penaltı atışlarıyla kazandı.

* Senegal Milli Takımı, Dünya Kupası'nda karşılaştığı Fransa'ya karşı büyü yaptı. Takımın büyücüsü bir tavuğun bacağını keserek, Fransız futbolcu Zidane'nin sakatlanmasını "istedi". Zidane gerçekten de sakatlandı... Maçı Senegal 1-0 kazandı.

Afrika'da uygulanan diğer "ilginç" büyü lerden bazıları şöyle:

* Karşı takımın gol atmasını önlemek için oyuncular her devre öncesinde kendi kale çizgilerine idrarlarını yapıyor.

* Birçok oyuncu stad koridorlarını büyü yapıldığı gerekçesiyle soyunma odasından sahaya giderken tribünlerden geçiyor.

* Oyuncular kendilerine yapılan büyüyü tersine çevirmlek için stat çevresinde üç kez geri geri yürerek tur atıyorlar.

* Futbolcular kesinlikle formalarını etrafta bırakmıyor ve büyü ihtimaline karşı yedek forma getiriyorlar.

başlıklarıyla notlar düşülmüş. 

Röportajın detayına bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

#Fenerbahce
#FenerbahcedeBuyumuVar
#Spor
#Buyu
#CisBuyusu

Devamını Oku
Fenerbahçe'de büyü mü var ?

Körfez Yarışa Doydu

2018 Türkiye Pist Şampiyonası 4.ayak yarışları, TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 final elemeleri ve Egea Gençler Kupası yarışları ile birlikte Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 29-30 Eylül tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

 29 Eylül Cumartesi günü tüm serilerde antrenmanlar ve sıralama turları gerçekleştirilirken, ayrıca 40 erkek 5 kadın finalistin kıyasıya çekiştiği TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 eleme yarışı koşuldu. 30 Eylül Pazar günü ise Egea Gençler Kupası’nın iki ayrı yarışı, Türkiye Pist Şampiyonası iki yarışı ve TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 ilk yarışı pisti dolduran sporseverler tarafından heyecanla takip edildi.

 Apex Masters drift pilotlarının showları ile renklenen hafta sonunda, Türkiye Pist Şampiyonası 4.ayak ilk yarışı Maxi grupta Galip Atar birinci, Hakan Mete Kutay ikinci ve Metin Çalışkan üçüncü olurken, Süper grupta Ersin Yücesan birinciliği, Osman Demirel ikinciliği ve Uğur Fatinoğlu da üçüncülüğü elde eden isimler oldular. İkinci yarışta Maxi podyumunda sıralama değişmezken, Süper grupta birinci Ersin Yücesan'ı ikinci Ozan Süzgün ve üçüncü Osman Demirel takip ettiler...

 Genç sporcuların büyük çekişmesine sahne olan Egea Gençler Kupası ilk yarışında Hasan Tansu birinci, Emre Şentürk ikinci ve Onat Telkenar üçüncü oldular. Kupanın aynı gün koşulan ikinci yarışında Buğra Can Kılıç birinci olurken, Hasan Tansu ikinciliği ve Berk Durak da üçüncülüğü elde eden isimler oldular.

 TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 ilk yarışının galibi Taha Küçükkut olurken, ikincisi Şehabeddin Perçin, üçüncüsü ise Uraz İşcen oldular...

 

#TOSFED
#KOSDER
#TOSFEDyildiziniariyor
#GalipAtar
#HakanMeteKutay
#MetinCaliskan
#ErsinYucesan
#OsmanDemirel
#UgurFatinoglu
#OzanSuzgun
#HasanTansu
#EmreSenturk
#OnatTelkenar
#BugraCanKilic
#BerkDurak
#TahaKuçukkut
#SehabeddinPercin
#UrazIscen
#Otomobil
#Spor
#BasinBulteni
#BasinBultenleri
#ApexMasters
#Kocaeli

Devamını Oku
Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu

ULUSLARARASI SU SPORLARI FESTİVALİ İSTANBUL ‘DA

İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 4. Uluslararası Su Sporları Festivali; 8-9 Eylül tarihlerinde Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda yapılacak.

Türkiye’nin en büyük su sporları festivaline katılmak için  son 2 gün!

Yüzme,sualtı,dragon boat  yarışları,deniz ve sahne şovları, konserler...

 

#sporistanbul #spor #ibb#festival #ibbsufest2018 #sutopu #sujeti #flyboard #dragonboat #kurek

Devamını Oku
ULUSLARARASI SU SPORLARI FESTİVALİ İSTANBUL ‘DA

“Denize Atılan Atıklar Sergisi “

Deniz kirliliğinin önüne geçmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurumlarından İstaç A.Ş ‘nin yürüttüğü kampanya kapsamında ki “Denize Atılan Atıklar Sergisi”ni Uluslararası Su Sporları Festival nin etkinlik alanında Ziyaret edebilirsiniz.

#ibb #sporistanbul #sufest2018 #suyasporadokun #istanbulsusporlarifestivali #sosyalsorumluluk #denizkirliliği #spor #istanbul

Devamını Oku
“Denize Atılan Atıklar Sergisi “