Coronavirus (Covid-19)

  • 20,606,872Coronavirus Vaka Sayısı
  • 747,774Ölü Sayısı
  • 6,352,098Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Fenerbahçe'den 3 Temmuz paylaşımı

Fenerbahçe Kulübü, 2010-2011 sezonunun ardından yaşanan 3 Temmuz sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, 8 yıl önce Fenerbahçe'nin kapkara bir güne uyandığı belirtildi.

Söz konusu süreçte 11 puan geriden gelerek sezonun şampiyon tamamlandığı aktarılan açıklamada, "2011-12 sezonunda çok daha güçlü bir kadro kurma hedefinde, ekonomik olarak çok iyi durumdaydık! Tırnaklarımızla kazıyarak geldiğimiz, 5 branşta birden şampiyon olduğumuz, bir spor kulübünün olabileceği en güzel noktada, Fenerbahçemizi daha da güzel günler bekliyordu. 3 Temmuz 2011 sabah 06.00 sularında, ellerindeki sonsuz güç, polis, savcı, hakim, medya hepsi bir arada, arkalarındaki karanlık destekle kurguyu başlattılar" değerlendirmesinde bulunuldu.

​"3 Temmuz bir kumpastır, milyonlarca taraftarımızla yerle bir edilen" ifadesinin kullanıldığı açıklama, şu şekilde son buldu:

"Yoğurulduğu Atatürk sevgisi, sahip olduğu milli değerlerin gücü, milyonların bağlılığıyla dimdik duran Fenerbahçe'yi, şike kumpasıyla yıkmak, yok etmek, 'kendilerine mahkum etmek' istediler. Ve 3 Temmuz kumpasında, Fener'in ışığı, milyonların uyanışı, bir ülkenin ayağa kalkışı oldu! Bugün bir kez daha daha yüksek ses ve inançla '3 Temmuz bir kumpastır, milyonlarca taraftarımızla yerle bir edilen! Sonsuza dek #YAŞAFENERBAHÇE'"

Devamını Oku
Fenerbahçe'den 3 Temmuz paylaşımı

Başka MERTCAN'lar Ölmesin

BAŞKA ‘MERTCAN’lar ÖLMESİN


Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler hiçtir.
Einstein

Biz niçin uğraşıyoruz?
Geçmişten bugüne yollar, köprüler, dev binalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin gelişimini çok önemsiyoruz, ülkemizin teknolojik kalkınmasını destekliyoruz. Bu gelişimlerin yanında eksiklerimiz, yamalarımız ya da kusurlarımız mutlaka olacaktır.

Eksik olduğumuz konu 'çocuklarımızsa' işte orada durmalıyız!

Çocuklarımızla ilgili duyduğumuz acı haberlerin perde arkasına bakmalıyız. Her çocuk ölümünün ardındaki hikayenin kanunlar sayfasını satır satır okumalı, yanlış varsa bir an önce değişim için adım atmalıyız.

.....

Çocuklarımızla ilgili her acı haberde bizler ne yapıyoruz?


Ateşin kimin ocağına düştüğüne bakmadan dertleniyor ve ortada bir zulüm varsa suçluyu kelimelerimizle linç ediyoruz.

Her köşede olayın suçlularını öfkemizle boğuyor, toprağa karışanlara dualar gönderirken haklarını arayacağımıza söz veriyoruz.

Peki sonra.. sonra ne oluyor?

Ateş düştüğü yeri yakmaya devam ediyor!

Ne alışkanlıklar değişiyor, ne de kanunlar kendini sorguluyor. Anlık tepki verenler, kanunlardaki açıkları tespit edenler ve köşelerde ahkam kesenler kendi dünyalarına çekiliyor.

İşte bu sebeplerden dolayı MERTCAN gibi çocuklarımız gözlerimizin önünde dayaktan hayatını kaybetmiyor mu?

Mertcan boşanmış bir ailenin 6 yaşındaki evladıydı. Baba yıllarca kendi annesine şiddet uygulamış, ardından 2 çocuğunun annesi olan karısını dövmüş ve karısı dayaktan kurtulmak için çareyi boşanmakta bulmuştu.

Mertcan'ın annesi anlaşmalı olarak eşinden boşanmıştı ama eski kocasının zulmünden kurtulamamıştı. Ölüm tehditlerinin ardından çocukların velayetini eski kocasına bırakmıştı.

İşte burada önemli bir detayı paylaşmak istiyorum;

Anlaşmalı boşanmada mahkeme anne, babanın SABIKA KAYDINI sorgulamamıştı!

Mertcan'ın ölümünün ardındaki bu gerçek, tokat gibi inmişti yüreğimize. Maalesef;

ANLAŞMALI BOŞANMALARDA MAHKEMELER ADLİ SİCİL KAYDINA BAKMIYOR!

Hukukçular; "sabıka kaydının çekişmeli boşanmalarda söz konusu olduğunu, anlaşmalı boşanmalarda ise bir tarafın talebi üzerine incelendiğini" belirttiler.


10'a yakın suç kaydı olan, uyuşturucu ve hırsızlıktan hakkında bir çok kez işlem yapılan Mertcan'ın babasına işte bu sebeplerden dolayı sabıka kaydı sorulmamıştı!


Başka Mertcan'ları kurtarmak adına "Velayet davalarında SABIKA KAYDI incelemesi zorunlu olana kadar" sessizliğe sığınmayalım!

Ne dersiniz?


Ben ne yapabilirim ki diye düşünmeyin!
Çok şey yapabilirsiniz.
Mesela önce 'konuyu kendinize dert edinebilirsiniz.'

Yüreğinize dert edinirseniz;
Çevrenizi bilgilendirmek için bu ve buna benzer yazıları paylaşabilirsiniz,
duyarlılığınızı kaleme alabilirsiniz, yorum yaparak güç katabilirsiniz, konuyu gündemde tutabilirsiniz, etiketlemeler yaparak çözüm merkezlerinin dikkatini çekebilirsiniz ve en önemlisi sırtınızı dönmeden yolun sonuna kadar beraber olabilirsiniz.


Başka MERTCAN’ları kurtarmaya hazır mısınız?


Biz ‘BİR ŞEY’ yapalım ki ardından ‘ÇOK ŞEY’ değişsin!

 

 

#Mertcan #adalet #hukuk #yasa

Devamını Oku
Başka MERTCAN'lar Ölmesin

Espass İstanbul Reklam Ajansı tarafından tüm iletişim çalışmaları tamamlanan projede, yaşam başladı. Bölgenin en ihtişamlı yapılarından biri olan Ondörtüç Pendik’te karlı bir yatırıma adım atın. https://vimeo.com/306645868

Yaşamın başladığı projemizde, avantajlı fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle sizleri satış ofisimize bekliyoruz. 0216 314 14 14 ondortuc.com.tr #pendik #istanbul #daire #satılık #yenidaire #site #şehir #yaşam #ulaşım #satılıkdaire #metro #reklamlar #tapusuhazir #yılsonu #indirim #indirimliürünler

www.espassistanbul.com #02122818161 #görseltasarım #kampanyatasarımı #logotasarımı #kurumsalkimliktasarımı #kurumsalkimlik #grafiktasarım #reklamajansı #inşaatreklamajansı #dijitalreklamajansı #gayrimenkulvetasarım #webtasarım #eniyireklamajansı #istanbulreklamajansları #medikalajans #creativeagency #saglıkkampanyaları #bannertasarımı #saglıktasarımı, #kampanyaplanlama #inşaatreklamları #creativereklamajansı #istanbulreklamajansı #broşürtasarımı #katalogtasarımı #postertasarımı #afiştasarımı #ambalajtasarımı #ilantasarımı #ucuzmatbaa #levent #prodüksiyon #reklamfilmi #tanıtımfilmi #reklamcingılı #radyo #müzikprodüksiyon #fotografçekimi #brand #design #dijitalmarkakonumlandırma #standtasarımı #fuarstandtasarımı #dijitalpazarlama #seoçalışmaları #googleadworks #sosyalmedyayönetimi #medyasatınalma #danışmanlık #etkinlikveorganizasyon #tabelayapımı #3dtasarımveanimasyon

Devamını Oku
ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL ESPASS ISTANBUL

Türkiye'nin ilk ve tek SÜRPRİZ Kitabı

Yeni yıl, sevgiller günü , doğum günü, evlilik teklifi, evlilik yıldönümü ve tüm özel günlerde sevdiklerimizi şaşırtmak, mutlu kılmak isteriz fakat farklı bir fikir bulamayız. Keşke sevdiklerimizin kişiliklerine özel, ekonomik durumumuza uygun sürpriz fikirleri karşımıza çıksa da unutulmaz bir an yaşatsak diye hayal kurarız.

İşte o hayalleri gerçekleştirecek, kişise özel sürpriz tarifleriyle hayatı kolaylaştıracak bir kitap; BİR SÜRPRİZİM VAR :))

 

Türkiye'nin ilk ve tek sürpriz kitabı olma özelliği taşıyan 'BİR SÜRPRİZİM VAR' kitabında birbirinden farklı, orjinal, kişiye özel tasarlanabilecek şekilde hazırlanmış ortalama 100 sürpriz tarif bulunmakta.

 

Dünyada yemek tarifi kitabı çok ama sürpriz tarifi kitabı tek! 

 

Evliliklerin sıradanlaştığı, boşanmaların arttığı, heyecanın geri kaldığı, sevdaların kolaylaştığı bir dönemde biraz emek katalım an'ımıza.

Kendi mutluluğumuzdan önce başkalarının mutluluğu için 'BİR SÜRPRİZİM VAR' diyelim mi hayata:))

 

LİNK :https://www.dr.com.tr/Kitap/Bir-Surprizim-Var/Hobi/Genel-Ilgi/urunno=0001782167001https://www.dr.com.tr/Kitap/Bir-Surprizim-Var/Hobi/Genel-Ilgi/urunno=0001782167001

 

 

 

#birsürprizimvar #kitap #kültürsanat #yaşam #sürpriz #yeniyıl #sevgililergünü #doğumgünü #lys

 

Devamını Oku
Türkiye'nin ilk ve tek SÜRPRİZ Kitabı