Popüler Kullanıcılar

Erol Bulut: “Kendimle ilgili radikal bir karar alabilirim”

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçında 5-2 kaybettikleri Galatasaray karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, “Taraftarımızdan özür diliyoruz. Ekibimle önümüzdeki 1-2 gün içerisinde konuşup, kendimle ilgili radikal bir karar alabilirim. O yüzden ekibimle oturup bunu 1-2 gün içerisinde konuşacağız" dedi.
Bulut, maç sonu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugün tabi sonuca bakarak konuşmayacağım. Geldiğimiz nokta Evkur Yeni Malatyaspor’da tabi ki hedefimiz bu şehre, kulübe final yaşatıp, kupayı getirmekti ama maalesef istediğimiz gibi olmadı. Bugün daha güçlü bir rakibe karşı elenmiş olduk. Taraftarımızdan özür diliyoruz. İkinci yarıda oynadığınız futboldan dolayı özür diliyoruz. İlk yarı iyi bir futbol vardı, öne geçebilirdik. Maalesef olmadı. Nitekim elenmiş olduk" ifadelerini kullandı.
Ligde 5 maç kaldığını kaydeden Bulut, "Evkur Yeni Malatyaspor en iyi şekilde oynayıp, en iyi yerde bırakacağını düşünüyorum. Ama onun dışında ekibimle önümüzdeki 1-2 gün içerisinde konuşup, kendimle ilgili radikal bir karar alabilirim. O yüzden ekibimle oturup bunu 1-2 gün içerisinde konuşacağız" diye konuştu.
Bulut, gazetecilerden gelen "İstifa edecek misiniz?" sorusunu ise yanıtsız bırakarak basın toplantısı salonundan ayrıldı.
(İHA)

Devamını Oku
Erol Bulut: “Kendimle ilgili radikal bir karar alabilirim”

Putin, Kuzey Kore liderinin hediyesini 1 rubleye satın aldı

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Rusya ziyaretinde Devlet Başkanı Putin’e hediye sundu. Putin ise Rus geleneklerine göre hediye almanın uğursuzluk getirdiği gerekçesiyle Kuzey Kore liderine 1 ruble ödedi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un Rusya ziyaretinin yankıları dünya gündemindeki yerini almaya devam ederken, liderler arasındaki hediye sunumlarında ilginç bir detay gözlendi. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Rusya lideri Putin’e özel yapım bir kılıç hediye etmek istedi. Rusya lideri Putin, kılıcı inceledikten sonra hediye olarak kabul etmediğini söyleyerek Kuzey Kore liderine 1 ruble para ödedi.

Yüzyıllık Rus geleneği
Putin’in Kuzey Kore liderinin sunduğu hediyeyi satın almasının altında Rusya’da yüz yıllardır süren bir gelenek olduğu ifade ediliyor. Rus geleneklerine göre, liderlerin hediye kabul etmesinin uğursuzluk getirdiğine inanılıyor. Bu nedenle hiçbir Rus lider hediye kabul etmiyor. Daha öncede kendisine sunulan hiçbir hediyeyi kabul etmeyen Putin, hediye sunan liderlere sembolik olarak ücret ödemeleri yapmıştı.
(İHA)

Devamını Oku

Orhan Gencebay’ın oğlunu bıçaklayan şüpheli yakalandı

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay’ın oğlu Gökhan Murat Emre Gencebay’ı trafikte yaşanan yol verme kavgası sonucu bıçaklayan ticari taksi sürücüsü yakalandı.
Olay, gündüz saatlerinde Beşiktaş Gayrettepe Mahallesi Posta Caddesi üzerinde yaşanmıştı. Edinilen bilgiye göre, ünlü sanatçı Orhan Gencebay’ın oğlu Gökhan Murat Emre Gencebay, kız arkadaşının kullandığı araç ile seyir halinde olduğu sırada taksi şoförü D.E. ile yol verme yüzünden aralarında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, taksi sürücüsü D.E. Gencebay’ı bıçakla yaralayarak olay yerinden kaçmaya çalıştı.
Hayati tehlikesi olmadığı öğrenilen Gencebay hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, polis ekipleri kaçan şüpheliyi kısa sürede yakalayarak gözaltına alındı. Yakalanan ticari taksi sürücüsü D.E. polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
(İHA)

Devamını Oku

‘Eğitim’ temalı 5. Kısa Film Yarışması ödül töreni

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen tarafından düzenlenen ‘Eğitim’ temalı 5. Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Birinciliği ‘Daha Bir Çiçekken’ filmiyle kazanan Hakan Sümer’e ödülünü ve plaketini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi.
Eğitim Bir-Sen ve Memur - Sen tarafından Memur - Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen 236 film yarıştığı ‘Eğitim’ temalı 5. Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Geceye katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı konuşmada, “Sanatın ve sanatçıların olduğu yerde sanat ve sanatçılar konuşur. Bakanlar konuşmaz” ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Türk sinemasının efsane ismi Hülya hanımla ve sanat dostlarıyla birlikte olmak çok özel bir duygu. Böyle bir etkinliğe gelmeyi, Milli Eğitim Bakanı olmanın çok ötesinde sıradan bir vatandaş olarak da çok önemsiyorum. Bir eğitim sendikasının böyle bir güzelliğe imza atıyor olması Türkiye Cumhuriyeti için büyük bir hizmet. Sanatın ve sanatçıların olduğu yerde sanat ve sanatçılar konuşur. Bakanlar konuşmaz” dedi.
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kısa film yarışmasıyla eğitimin önemine dikkat çekti. Eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikayeleri sinemanın etkili diliyle ortaya çıkarmayı amaçladıklarını belirten Yalçın, “Bizim sendikacılığımız hak, emek, hukuk ve özgürlük mücadelesinin yanı sıra akademik, kültürel sendikacılıktır; bilgi ve sanat sendikacılığıdır” dedi.

“Sinema, bir kişiyi tüm dünya ile irtibatlandırır”
Sinemanın etkili bir sanat, eğitim ve iletişim aracı olduğunu dile getiren Yalçın, “Üstelik bu etki, belli bir kesim, zaman ve mekânla sınırlı değil, evrenseldir. Sinema, bir kişiyi tüm dünya ile irtibatlandırır. Yönetmen Mecid Mecidi’nin dediği gibi, tüm dünya, sinema ve televizyon yoluyla iletişime geçmektedir. Tarkovsky, sinemanın, okuryazar olmayan insanların bile okuyabildiği bir kitap olduğunu söyler. Bu kitabın imgeler, metaforlar, çağrışımlarla oluşan anlamı da kendine özgüdür. Kimi gerçekler ancak görüntüyle anlaşılır. Kısa film, sinemanın şiiri gibidir. Şairin sınırlı kelimelerle uyandırdığı büyük, çarpıcı duyguları, kısa filmde, sınırlı zaman ve görsel imkânlarla yapmak durumunda kalırsınız. Kısa film çalışmaları takdir ve teşvik edilmelidir. Kaldı ki uzun metrajlı yürüyüşler bir adımla başlar. İşte biz yeni ufuklardan yeni umutların menziline yönelme şuuruyla bu ilk adımı önemsiyor, destekliyor, teşvik ediyoruz” diye konuştu.

“Sinemanın eğittiği gözlerimiz hayatın her alanında güzelliği ve iyiliği inşa eder”
Sinema oyuncusu ve düzenlenen film yarışmasının jüri başkanı Hülya Koçyiğit ise, “Gören sadece göz değil. Aynı zamanda zihindir. Hani yabancı hiçbir dilde olmayan, sadece bizim dilimizde var olan bir deyim var; gönül gözü. Gören aslında gönüldür, göz değildir. Gönül gözü açık olmayan zaten göremez. Sinema dediğimiz sanat bizlerin gönül gözümüzü, iç gözümüzü açar. Bize görmeyi öğretir, bizi görmeye hazırlar. Sinema bizlere gözlerimizi yeniden kazandırır. Sinemanın eğittiği gözlerimiz hayatın her alanında güzelliği ve iyiliği inşa eder. Burada bir eğitim kurumunun sinema etkinliği için birlikteyiz. Dolayısıyla gözün eğitimine bu önemi veren kurumumuza bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Ülkemizin en önemli konularında biri elbette eğitim. Fakat temel eğitimin yanında kültür ve sanat eğitiminin de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.
Üçüncülük ödülünü ‘Yaşamak’ adlı filmiyle Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan alan Ahmed Mücahid Aydoğan, “Böyle yarışmaların düzenlenmesiyle hem genç sinemacıların hem de henüz profesyonel olmayan sinemacıların filmlerini halka gösterme fırsatı doğuyor. İnşallah ileride daha büyük işler yapabilirim. Filmi Suriye’de çektim. Günümüzde Suriyeli mülteciler konusu çok politize oldu. Ben bunların uzağında insani bir duyguyu izleyiciye verme amacı güttüm. Bunun için bence en iyi yer Suriye’ydi. Filmimin finalinde ‘yaşamak bizim için dokunaklı bir şarkı değil ki’ diyorum. Oradaki insanların halinin de bu olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Birinciliği ‘Daha Bir Çiçekken’ filmiyle kazanan Hakan Sümer oldu
236 filmin katıldığı yarışmada birinciliği ‘Daha Bir Çiçekken’ filmiyle kazanan Hakan Sümer oldu. İkinciliği ‘Üns’ filmiyle kazanan Ömer Dişbudak, üçüncülüğü ‘Yaşamak’ filmiyle kazanan Ahmed Mücahid Aydoğan kazandı. ‘Tabu’ filmiyle Mehmet Akif İnan Özel Ödülü’ne layık görülürken, Efe Emektar’a ödülünü ve plaketini sinema oyuncusu ve Jüri Başkanı Hülya Koçyiğit takdim etti. Teşvik Ödülü’nü ise ‘Uçak’ filmiyle Erol Battal kazandı.
‘Eğitim’ Temalı 5. Kısa Film Yarışması’nın kazananlarının belli olduğu gala ve ödül gecesine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, sinema oyuncusu ve jüri başkanı Hülya Koçyiğit, yarışmada dereceye giren eser sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.
(İHA)

Devamını Oku

Fatih Terim: “Finale isteyerek ve inanarak kaldık”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçında 5-2 kazandıkları Evkur Yeni Malatyaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “Finale isteyerek ve inanarak kaldık. Biz ilahi adalete inanan, sonuna kadar da pes etmeyen bir takımız” dedi.
Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçında Galatasaray deplasmanda Evkur Yeni Malatyaspor’u 5-2 yenerek finalde Akhisarspor’un rakibi oldu.

“Baştan sona kontrolü bizde olan bir maç oldu”
Maç sonu basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, finale kaldıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, “Finale isteyerek ve inanarak kaldık. Baştan sona oyunun kontrolü tamamen bizde olan bir maç oldu. Maça başlayışımız dezavantajlı oldu ama bitirişimiz iyi oldu. Galatasaray büyük bir camia, marka çok büyük bir marka, bazen 30 milyon deyince yanlış anlaşılıyor ama hakkı yenince birleşebilen bir camia, biz ilahi adalete inanan, sonuna kadar da pes etmeyen bir takımız. Dolayısıyla bunun bazı tezahürlerini burada gördük. Takımın oyunundan, mücadelesinden son derece memnunum. Güzel bir maç geçti. Bir iki de talihsizlikle başladık. Belhanda kendisini iyi hissetmedi onu değiştirmek zorunda kaldık. Son saniye oldu. Neredeyse esame listesine yazıyorduk ama çıkarttık. Arkasından Marcao sakatlandı. Buna rağmen çıkan, giren, oynayan tüm oyuncularımı kutluyorum. Finale çıkan takım biz olduk. Mutluyuz” ifadelerini kullandı.
Terim, finalde Akhisar’ı eleyip kupanın sahibi olmak istediklerini aktararak, “Kupada daha önce Akhisar bizi finalde elemişti. Bu sefer nasipse biz eleyeceğiz. Akhisar hak etti. Uzun zamandır kupa alamıyoruz. İnşallah Türkiye Kupası’nı Galatasaray müzesine götürürüz. Şu an itibariyle final dahil 6 maçımız var” dedi.

“Hiçbir zaman pes etmeyiz”
“Malatya ile oynamak çok kolay değil” diyen Terim, skora rağmen kolay bir maç olmadığını söyleyerek, “Malatya özellikle kendi evinde güçlü işler yapan bir takım, onun için burada 5 gollü bir galibiyet çok kolay olmadı. Her zaman inandık, şartlar ne olursa olsun biz küllerimizden yeniden doğarız. Hiçbir zaman pes etmeyiz” şeklinde konuştu.

“Oyunun her bölümünü iyi oynamaya başladık”
Bir gazetecinin "Ligde Başakşehir ile olan puan farkının kapanmasının ardından oyuncularda öz güveninin arttığını ve Galatasaray’ın daha iyi oynamaya başladığını düşünüyor musunuz?" sorusuna Terim şu cevabı verdi:
“Son maçlarımıza baktığımızda topun kontrolünün yükseldiğini görebiliriz. Şimdi öyle bir sezon yaşıyoruz ki, her şeye rağmen pes etmedik ve kazanmaya devam ediyoruz. Pas bizim oyunumuzun en önemli etkenlerinden birisi. Oyunun sadece pas bölümünü değil her bölümünü iyi oynamaya başladık. Biz oyunun her tarafında oynayabilen bir takımız. Deplasmanlarda bunu daha önce çok yapamamıştık ama bugün oyuncular da oyundan çok keyif aldı. Oyunun her alanında vardık ve paslar yaptık. Bugün seyir zevki yüksek bir maç oynadık. Ne olursa olsun pes etmeyen bir Galatasaray olacak.”
Terim basın toplantısını “Kupalara layıksın şanlı Galatasaray” diyerek noktaladı.
(İHA)

Devamını Oku

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Tiflis Senfoni Orkestrası konserinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Kapanış Konseri’ne katıldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Kapanış Konseri’ne katılarak, Tiflis Senfoni Orkestrasını dinledi. Şefliğini Vakthtang Kakhidze’nin yaptığı Tiflis Senfoni Orkestrası, salonu doldurdu. Konser sonunda Kılıçdaroğlu, konseri dinlemeye gelenler ile fotoğraf da çektirdi.
(İHA)

Macron Fransa’nın yeni yol haritasını açıkladı

Paris’te basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ülkenin yeni yol haritası hakkında açıklamalarda bulundu.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron başkent Paris’teki Elysee Sarayında yaptığı büyük basın toplantısında demokrasi, vergilendirme ve eğitim konusunda yapılacak değişiklikler hakkında açıklamalarda bulundu. Macron Sarı Yelekler’in taleplerinin ve ülke genelinde düzenlenen halk buluşmalarından öne çıkan taleplerin doğrultusunda yeni düzenlemeler yapıldığını belirtti.
Macron Fransa’da 80’lerden beri devam eden kamu yönetimindeki yerelleşme hareketinin 2020 yılının başında yeni bir hareket ile devam edeceğini duyurdu. Fransız Cumhurbaşkanı ayrıca vatandaşların çok şikayet etti kamu hizmeti düşüşünün ve hastane ile okulların kapatılması probleminin 2022’ye karar çözüleceğini vurguladı. Gelir vergisinin de düşeceğini söyleyen Macron Zenginlik vergisinin geri getirilmeyeceğini aktardı.
Fransız Cumhurbaşkanı 150 vatandaşın kura ile çekileceğini ve İktisadi, Sosyal ve Çevreci Konsey’de (CESE) yer alacaklarını ifade etti. Macron ayrıca Ekolojik Savunma Konseyi kurulacağını ve konseyde 250 kişinin yer alacağını belirtti.
Mülteci sorunun da yeniden değerlendirildiğini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı her yıl Parlamentonun ülkenin mülteci politikasını tartışıp düzenleyeceğini aktardı ve Avrupa mülteci politikasını yenilemek istediğini ifade etti.
(İHA)

Devamını Oku
Macron Fransa’nın yeni yol haritasını açıkladı

Bugün hava nasıl? 26 Nisan 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Karaman ve Niğde çevreleri ile Aydın'ın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi, gece saatlerine kadar Marmara'da, yarın (Cuma)akşam saatlerine kadar Ege ve Akdeniz bölgelerinde toz taşınımı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Ege ile Batı Akdeniz'de güney diğer bölgelerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; iki gündür batı bölgelerimizde devam eden Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının, yarın (Cuma) akşam saatlerine kadar Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz'de etkili olmaya devam edeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güney kesimlerde bu gece saatlerine kadar toz taşınımı ile gece ve sabah saatlerinde kuzeyinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 12°C, 24°C

Parçalı bulutlu

 

ÇANAKKALE 12°C, 23°C

Parçalı bulutlu

 

İSTANBUL 10°C, 21°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

KIRKLARELİ 10°C, 24°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde kıyı kesimleri yer yer sisli ve puslu

 

EGE

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar çevreleri ile Aydın'ın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yarın (Cuma)akşam saatlerine kadar toz taşınımı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 10°C, 23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DENİZLİ 15°C, 26°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İZMİR 15°C, 25°C

Parçalı bulutlu

 

MANİSA 13°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Cuma) akşam saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

 

ADANA 12°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 18°C, 23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

HATAY 14°C, 25°C

Parçalı bulutlu

 

ISPARTA 10°C, 23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 9°C, 23°C

Parçalı bulutlu

 

ESKİŞEHİR 9°C, 23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

KONYA 9°C, 23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SİVAS 4°C, 18°C

Parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BOLU 7°C, 21°C

Parçalı bulutlu

 

DÜZCE 10°C, 24°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

SİNOP 11°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

ZONGULDAK 10°C, 16°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 9°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BAYBURT 0°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SAMSUN 8°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TRABZON 8°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM -2°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS -1°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 9°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN 1°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADIYAMAN 11°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DİYARBAKIR 5°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT 8°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 12°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Batı Karadeniz’in kıyıları yer yer pus ve hafif sisli, Rüzgâr: Batı Karadeniz’ de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 5 (40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz yer yer 2,0m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve toz taşınımı bekleniyor, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0, Görüş: İyi, toz anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, toz taşınımı bekleniyor, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde kuzeydoğudan, yarın sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı gece saatlerine kadar 5 (40 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatleri ile yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, toz anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 26 Nisan 2019 hava durumu

Uygulama noktasından kaçtılar, kovalamaca sonrası yakandılar

Gaziantep’te polis uygulama noktasını görünce kullandıkları araçla kaçan 3 şahıs yaşanan kovalamaca sonucu bir ara sokakta yakalandı. Şahıslar yakalanma esnasında bir polis memurunu kesici aletle hafif şekilde yaraladı.
Edinilen bilgiye göre olay, Gaziantep’in Eyüpsultan Mahallesi’nde meydana geldi. Buradaki bir cadde üzerinde uygulama yapan polis ekiplerini gören ve içinde uyuşturucu madde bulunduğu iddia edilen 27 RU 829 plakalı araç içindeki 3 şahısla birlikte hızlı bir şekilde uygulama noktasından uzaklaşmaya çalıştı. Şahısların araçlarıyla kaçtıklarını gören polis ekipleri aracı ve şahısları takip etmeye başladı.
Yaklaşık 20 dakika süren kovalamaca sonucu araçlarıyla bir ara sokağa giren şahıslar burada polis ekiplerinin araç tekerlerine ateş etmesi sonucu durmak zorunda kaldı. Daha sonra araca yaklaşan polis ekipleri araçtaki iki şahsı da kıskıvrak yakaladı.
Yakalama sırasında yaşanan arbedede şahıslardan biri elindeki kesici aletle bir polis memurunu hafif şekilde yaraladı. Yaralanan polis olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülürken yakalanan şahıslar ise gözaltına alındı.
(İHA)

Devamını Oku
Uygulama noktasından kaçtılar, kovalamaca sonrası yakandılar
Uygulama noktasından kaçtılar, kovalamaca sonrası yakandılar
Uygulama noktasından kaçtılar, kovalamaca sonrası yakandılar
Uygulama noktasından kaçtılar, kovalamaca sonrası yakandılar
Uygulama noktasından kaçtılar, kovalamaca sonrası yakandılar

Çapa motorunu kurtarmak isterken uçuruma yuvarlanıp hayatını kaybetti

Kütahya’nın Emet ilçesinde, çapa motorunun uçuruma yuvarlanmasını önlemek isteyen bir kişi feci şekilde can verdi.

Kaza, Eğrigöz köyünün 500 metre ilerisinde bulunan İsmail Orha’ya ait arazinin yanında meydana geldi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, arazisini çapa motoruyla işleyen 64 yaşındaki İsmail Orha, yamaçta bulunan arazisinde işini bitirip çapa motorunu çalıştırarak çıkarmaya başladı. Ana yola 2 metre kala çalışır durumda olan çapa motoruyla dengesini kaybeden İsmail Orha, motoruyla birlikte yaklaşık 40 metre uçuruma yuvarlandı. Orha, motorun çarklarına takılarak feci şekilde can verdi.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.
(İHA)

Devamını Oku
Çapa motorunu kurtarmak isterken uçuruma yuvarlanıp hayatını kaybetti
Çapa motorunu kurtarmak isterken uçuruma yuvarlanıp hayatını kaybetti
Çapa motorunu kurtarmak isterken uçuruma yuvarlanıp hayatını kaybetti
Çapa motorunu kurtarmak isterken uçuruma yuvarlanıp hayatını kaybetti
}