Coronavirus (Covid-19)

  • 500,901Coronavirus Vaka Sayısı
  • 17,694Ölü Sayısı
  • 32,299Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:15

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde

İzmit TBMM İlkokul öğrencilerinin Ormanya’da yetiştirdikleri organik meyve ve sebzeler, Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde sergileniyor.
İzmit TBMM İlkokul öğrencileri “Doğadan Doğala” projesiyle Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı Ormanya’da, 6 ay boyunca meyve ve sebze yetiştirdi. Maruldan çileğe, turşudan reçele birçok organik ürün üreten 3’üncü sınıf öğrencilerinin ürünleri, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali “Bilge Manav” standında sergileniyor. Birçok organik meyve ve sebzenin çocuklara ücretsiz olarak ikram edildiği “Bilge Manav” standı büyük ilgi görüyor.
Doğadan Doğala projesinde 6 ay boyunca özel seralarda organik meyve ve sebze üreten 23 minik öğrenci, sağlıklı bir yaşam ve mutlu bir gelecek amacıyla yola çıktılar. Öğrenciler Ormanya’daki özel seralarda salata, biber, maydanoz, kabak, yeşil soğan, çilek, kıvırcık ve elma gibi birçok meyve sebze ürettiler. Düzenli aralıklarla bakım yapan çocuklar, meyve ve sebzenin yanı sıra turşu kurdular, hamur yoğurdular, reçel yaptılar, kümesten yumurta topladılar ve süt sağdılar.
İzmit Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Festivali’nin açılış programı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın katılımıyla 21 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi. Organik ürünlerin nasıl yetiştirdiğini konu alan kısa filmin de gösterildiği açılış programı sonunda, çocuklar yetiştirdikleri ürünleri Başkan Büyükakın’a ve diğer protokol üyelerine hediye etti. Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar Başkan Büyükakın ile hatıra fotoğrafı çekildi. Büyük bir coşkuyla devam eden çocuk festivalinde, çocuklar anne ve babalarıyla doyasıya eğlendiği etkinliklere katılıyor. Çocuk Festivalini ziyaret eden katılımcılar Bilge Manav standında doğal beslenme ile alakalı bilgiler ediniyor. Özellikle çocuklar doğal meyve ve sebzelerin dünyasına girip daha sağlıklı yaşam için neler gerektiğini öğreniyorlar.
Öte yandan Bilge Manav standında bulunan fotoğraf alanında, fotoğraf çekilip #Kocaelide23Nisan etiketiyle sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek kitap çekilişine katılmaya hak kazanılıyor.
(İHA)

Devamını Oku
Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde
Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde
Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde
Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde
Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde
Minik ellerin organik ürünleri çocuk festivalinde

Hayrettin Deniz Gebze'ye Aday

Genel seçimlerde AKParti Kocaeli Milletvekili olan Yüksek Mimar Hayrettin Deniz Gebze Beldeiye Başlanlığı için adaylık başvurusunu yaptı.
Aslen Erzurum'lu olan Hayrettin Deniz 1985 yılında Kocaeli Körfez ilçesi doğumlu olup Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi mezunudur.

#Kocaeli
#Kocaeli41
#Gebze
#HayrettinDeniz
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Hayrettin Deniz Gebze'ye Aday

Temel Ofluoğlu, Kartepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

Yıllarca partinin çeşitli kademelerinde görev alan geçtiğimiz dönem CHP Kartepe İlçe Yöneticiliği yapan, şuan ise Kartepe Belediye Meclis üyesi olan Temel Ofluoğlu, bugün Kartepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. İlçe binasında gerçekleşen açıklamaya katılım yoğun oldu.

KARAKADILAR DA KATILDI

Kartepe İlçe binasında gerçekleşen açıklamaya CHP Kartepe İlçe Başkan Vekili Şerafettin Kırmızı, Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kurtuluş Versan, İl Yöneticileri Nilay Merttürk ve Bülent Sarı, İlçe Yöneticileri, Kartepe eski İlçe Başkanı Kartepe Belediye Başkan Aday adayı Cumhur Karakadılar, Gençlik Kolları Kartepe eski İlçe Başkanları Cihan Çakır, Fatih Harbi ve Hami Akyıldız, Temel Ofluoğlu’nun oğulları Yavuz ve Zafer Ofluoğlu ve partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan Kartepe İlçe Başkan Vekili Şerafettin Kırmızı, Ofluoğlu’nu tebrik etti, başarılar diledi.

BEN DEĞİL BİZ OLGUSUNDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Temel Ofluoğlu, “5 yıldır yaptığımız meclis üyeliğinde Kartepe’nin bütün sorunlarına vakıf olduk. Bu sorunların çözümünde gerekli mücadelemizi meclis ve komisyon toplantılarında gerçekleştirdik. Her daim halkın sesi, kulağı olmaya çalıştık. Kartepe’nin kent kimliğini kazanması adına birleştirici ve geliştirici fikirlerle ve projelerle yola çıktık. Bilgimizi ve deneyimimizi Kartepelilerle paylaşmak, Kartepe’mize adamak adına bugün buradayız. Aday adaylığımız ben değil, biz olgusu üzerindeki çizgisinden asla vazgeçmeyecektir” dedi.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ İNŞA EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisinin ülkedeki birleştirici gücünü Kartepe’de de uygulayacağımız bu kutsal vazifemizde bugün beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma ve aileme teşekkür ediyorum diyerek sözlerine devam eden Ofluoğlu, “El birliği ile Kartepe’de sosyal demokrat bir belediyeciliği inşa edeceğimize size söz veriyorum. Özellikle 5 yıl boyunca en önemli komisyonlardan biri olan Plan ve Bütçe Komisyonunda bana büyük destek veren Tevfik Mayda ve Hayati Versan’a teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Şunun bilinmesini özellikle istiyorum Cumhuriyet Halk Partisinin Kartepe adayı kim olursa olsun fark etmeksizin bugüne kadar üzerimize düşen görevi nasıl layığıyla gerçekleştirdiysek eğer o günde elimi taşın altına koyanlardan olacağımıza emin olabilirsiniz “ dedi.

KARAKADILAR BAŞARILAR DİLEDİ

Temel Ofluoğlu’nu tebrik eden CHP Kartepe eski İlçe Başkanı Kartepe Belediye Başkan Aday adayı Cumhur Karakadılar, “Temel arkadaşımızla 5 yıl boyunca birlikte çalıştık. Kendisi partimiz için önemli bir değerdir. Aday adaylık sürecinin ardından önemli olan kişilerin değil, partinin kazanmasıdır. Başarılar diliyor tekrar tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

TEMEL OFLUOĞLU KİMDİR 1958

Trabzon Arsin doğumlu. 1964’ten beri Kartepe’de oturuyor. İstanbul Çemberlitaş Özel Meslek ve Teknik Okulu mezunu. CHP Köseköy Belde Başkanlığı, Kartepe Kurucu İlçe Sekreterliği, Örgütlenme Komisyon Üyeliği, Proje Hazırlama Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu. 2014 yılından beri Kartepe Belediye Meclis üyeliği ve Grup Başkanlığını yürütüyor. Evli ve 4 çocuk babası.

Kaynak : Kocaeli Barış Gazetesi

#kocaeli
#kocaeli41
#kartepe
#TemelOfluoglu
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler
#CumhurKarakadilar

Devamını Oku
Temel Ofluoğlu, Kartepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

Körfez Yarışa Doydu

2018 Türkiye Pist Şampiyonası 4.ayak yarışları, TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 final elemeleri ve Egea Gençler Kupası yarışları ile birlikte Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 29-30 Eylül tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

 29 Eylül Cumartesi günü tüm serilerde antrenmanlar ve sıralama turları gerçekleştirilirken, ayrıca 40 erkek 5 kadın finalistin kıyasıya çekiştiği TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 eleme yarışı koşuldu. 30 Eylül Pazar günü ise Egea Gençler Kupası’nın iki ayrı yarışı, Türkiye Pist Şampiyonası iki yarışı ve TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 ilk yarışı pisti dolduran sporseverler tarafından heyecanla takip edildi.

 Apex Masters drift pilotlarının showları ile renklenen hafta sonunda, Türkiye Pist Şampiyonası 4.ayak ilk yarışı Maxi grupta Galip Atar birinci, Hakan Mete Kutay ikinci ve Metin Çalışkan üçüncü olurken, Süper grupta Ersin Yücesan birinciliği, Osman Demirel ikinciliği ve Uğur Fatinoğlu da üçüncülüğü elde eden isimler oldular. İkinci yarışta Maxi podyumunda sıralama değişmezken, Süper grupta birinci Ersin Yücesan'ı ikinci Ozan Süzgün ve üçüncü Osman Demirel takip ettiler...

 Genç sporcuların büyük çekişmesine sahne olan Egea Gençler Kupası ilk yarışında Hasan Tansu birinci, Emre Şentürk ikinci ve Onat Telkenar üçüncü oldular. Kupanın aynı gün koşulan ikinci yarışında Buğra Can Kılıç birinci olurken, Hasan Tansu ikinciliği ve Berk Durak da üçüncülüğü elde eden isimler oldular.

 TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 ilk yarışının galibi Taha Küçükkut olurken, ikincisi Şehabeddin Perçin, üçüncüsü ise Uraz İşcen oldular...

 

#TOSFED
#KOSDER
#TOSFEDyildiziniariyor
#GalipAtar
#HakanMeteKutay
#MetinCaliskan
#ErsinYucesan
#OsmanDemirel
#UgurFatinoglu
#OzanSuzgun
#HasanTansu
#EmreSenturk
#OnatTelkenar
#BugraCanKilic
#BerkDurak
#TahaKuçukkut
#SehabeddinPercin
#UrazIscen
#Otomobil
#Spor
#BasinBulteni
#BasinBultenleri
#ApexMasters
#Kocaeli

Devamını Oku
Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu Körfez Yarışa Doydu

Kartepe'de Seçim Erken Başladı

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde seçim erken başladı. Yerel bir sitenin yaptığı ankette Ak Parti'nin Kartepe adayı kim olsun anketinde ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in 518 oy ile 6. sırada kendine yer bulduğu ankette  önceki belediye başkanı  basında sık sık FETÖ Kumpası mağduru olduğu belirtilen Şükrü Karabalık 853 oy ile 5. sırada yer alıyor. 

Kartepe'nin köklü ailelerinden ve tanınmış simalarından olan Metin Çağdaş ise bu listede 1555 oy ile yarışı önde götürüyor. Metin Çağdaş'ı ise Orhan Sarısüleyman 1299 oy ile takip ediyor.

Kartepe sakinlerinden edindiğimiz görrüşler doğrultusaunda sokağın nabzı da Metin Çağdaş yönünde. 

Genç, dinamik , insani ilişkileri kuvvatli ve parti içinde ki etkin rolünden dolayı Kartepe'nin son dönemde özellikle yeterli cevap verilemeyen turistik ihtiyaçların  alt yapılarının reorganizasyonda çok etkin olacağını düşünüyor.

Gösterişi sevmediği , ayrıca iyi bir Sivil Toplum gönüllüsü olduğu için belediye içinde ihtiyaç sahiplerinin analizini adaletli bir biçimde bunu reklam malzemesi yapmadan yaptıracak insan olduğu zikrediliyor.

Tabi ki asıl umut bu ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını  hayır sahipleri ile en doğru eşleştirecek matematiğe sahip kişi olarak düşünülüyor.

Henüz gerçekleşmeyen bir süreç öncesinde böyle bir anket, acaba bir erken seçim mi bekleniyor sorusunu aklımıza getiriyor.

Biz de halkın nabzını ve beklentilerini dillendirmek adına bilgilendirmek ve seslerini duyurmak amacı ile sizlerlerle paylaşıyoruz.

Halk en doğru kararı verecektir.

 

Kartepe Gençlik Derneği

#kocaeli
#kocaeli41
#kartepe
#MetinCagdas
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler
#HuseyinUzulmez
#OrhanSarisuleyman
#SukruKarabalik

Devamını Oku
Kartepe'de Seçim Erken Başladı